S&P 500 ^GSPC 5,307.01 -0.27%
Tesla TSLA $180.11 -3.48%
Alphabet GOOG $178.00 -0.86%
Apple AAPL $190.90 -0.75%
Meta META $467.78 +0.68%
Nvidia NVDA $949.50 -0.46%
Microsoft MSFT $430.52 +0.34%
Amazon AMZN $183.13 -0.01%

Revoluce v nabíjecí infrastruktuře Tesly přichází

Tesla $TSLA-3.5% testuje geniální funkci současné generace Wall Connectorů, která může způsobit revoluci v nabíjecí infrastruktuře. Nejnovější generace Wall Connectorů americké společnosti disponuje technologií Wi-Fi, která otevírá skutečně široké spektrum možností. O co se vlastně jedná? 👇

Nově bude možné soukromý wallbox pronajímat.

Na Twitteru nyní kolují snímky obrazovek, které napovídají, že majitelé nástěnných nabíječek budou moci povolit využívání jejich wallboxu ostatním řidičům, kteří mají aplikaci Tesla. Soukromý wallbox tak bude možné pronajímat, a majitel nástěnných nabíječek si bude moct zvolit cenu za kWh. Majitel nabíječek si však sám navolí, jakou sumu bude za využívání účtovat.

Níže si rozebereme:

  1. Co to vlastně znamená?
  2. Jak to bude fungovat?
  3. Jak to může ovlivnit infrastrukturu?

 

1. Co to vlastně znamená?

Z větší části jsou místa pro nabíjení destinací společnosti Tesla zdarma, přičemž jediným požadavkem na některých místech je, abyste byli zákazníkem podniku, kde se nachází - například pokud používáte hotelovou nabíječku Destination Charger, některá místa vyžadují, abyste zůstali v hotelu.

Tesla však bude nově umožňovat placené nabíjení u cílových nabíječek, které byly až do tohoto okamžiku obecně zdarma, ale je tu háček: Musíte mít alespoň šest nástěnných konektorů, abyste mohli nastavit ceny v místě cílové nabíječky.

2. Jak to bude fungovat?

Automobilka provozuje v současnosti dvě různé nabíjecí sítě. Zatímco síť Supercharger společnosti Tesla je tvořena stejnosměrnými rychlonabíjecími stanicemi pro jízdu na dlouhé vzdálenosti, síť Destination Charging se skládá z nabíječek úrovně 2, konkrétněji Tesla Wall Connector, většinou instalovaných v restauracích a hotelech.

  • Ale s tímto novým nástěnným konektorem připojeným k Wi-Fi Tesla uvedla, že umožní podnikům účtovat si libovolnou částku za použití.

Tesla nyní aktualizovala svůj formulář Obchodní registrace pro nástěnné konektory tak, aby zahrnoval ustanovení o placeném nabíjení, ale automobilka potvrdila, že tuto funkci umožní pouze správcům nemovitostí se šesti nebo více nástěnnými konektory:

Komerční služby Tesla lze povolit na nástěnných konektorech Tesla 3. generace, které jsou připojeny k Wi-Fi nebo Mobilní síti a mají podepsanou smlouvu o poskytování služeb se společností Tesla. Pro tuto službu je třeba nainstalovat minimálně šest jednotek.

3. Jak to může ovlivnit infrastrukturu?

V současnosti je tato funkce velice vítána, ale má to již zmiňovaný háček, kterým je požadavek, aby bylo na daném místě minimálně 6 konektorů. V současnosti jsou u hotelů a restaurací přibližně 2-4 konektory, což většině může eliminovat možnost zpeněžení = budou jednoduše muset koupit a přidat další konektory.

Pozitivním faktorem pro celkovou infrastrukturu zůstává jedno 👇

Tento systém by mohl povzbudit některá místa a podnikatele, aby přidala další nabíječky, protože nyní budou moci účtovat zákazníkům za službu a získat zpět své náklady na elektřinu, které většina majitelů EV nebude vadit platit.

Pokud vás zajímá víc podrobností, tak vám doporučuju tohle video (cca od 2 minuty): (157) Tesla Just Changed The Game On EV Charging - YouTube

V současné chvíli je nová funkce ve stádiu testování a přístup k ní mají pouze ti majitelé Tesly, kteří mají ve své aplikaci přihlášené více než jedno auto. 

  • O dostupnosti v České republice bohužel nemám žádné informace.

Závěr

Osobně to vnímám jako skvělý krok, který přiměje řadu lidí k rozšiřování infrastruktury pro následné zpeněžení. Samozřejmě může tento nový program čelit kritice, ale ve směs si myslím, že bude lepší pro různé hotely, restaurace a kina rozšířit své nabíječky (nejen skrz vidinu peněz, ale skrz budoucnost, kde budou EV dominovat na silnicích). Nyní, když správci nemovitostí mohou účtovat za službu a je plně automatizovaná v aplikaci Tesla, je to atraktivnější řešení, protože mohou získat zpět náklady na nasazení nabíječek a elektřiny a zároveň přilákat majitele Tesly do svých podniků. Jedním slovem - geniální. Jak jsem ale uváděl výš: V současné chvíli je nová funkce ve stádiu testování!

  1. Jak hodnotíte tuto zprávu?
  2. Pomůže tento krok k rozšiřování infrastruktury?

 

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Pomůže to k rozšíření infrastruktury?

Vote to see the results! 25 answers already!

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 1328 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Partner

Ta postupná změna ve světě je jasná, pozice $TSLA-3.5% v podstatě taky. Jen bych tedy neinvestoval pouze na základě tohoto, to mi na obhájení té obří valuace nestačí 😄

Tesla má totiž Musk efekt, což řadě investorů obhajuje tu nesmyslnou valuaci 😄 Je to legrační, že se neustále spekuluje o pádu $TSLA-3.5% tamhle na 200/300/400$, ale v bodě kdy už to vypadá nadějně, tak zažijeme výstřel nahoru a jsme zase zpátky 😅 Osobně se teď od $TSLA-3.5% držím dál, realizoval jsem zisk na nějakých 930$ při nákupce v průměru okolo 630$ a to mi prozatím stačí. Nijak $TSLA nezatracuju, ale rovněž mi přijde, že se drží v naprostém nesmyslu. Při pádu tamhle k 400$ bych byl ale ochotný opět přemýšlet o investici😅 Zároveň teď vnímám riziko a napětí mezi USA a Čínou - vyostřený konflikt by byl drsným zásahem jak z pohledu továren, tak na další zásah pro dodavatelské řetězce.

Ta podmínka 6 konektorů je skvělá. Majitelé budou chtít účtovat poplatky a zároveň se jim časem vrátí počáteční investice do nabíječek pro elektroauta, na druhé straně pak zvýšená poptávka a popularita Tesla 👌

Maximálně mohou brblat ti, kteří nemají prostor na rozšiřování wallconectorů a skrz to nebudou moci monetizovat 🤨 Ale jinak by to mohlo sklidit úspěch...

Souhlasím. Vytěží z toho všechny strany. @pk77 to už je pak na jednotlivcích, kritika může přijít, ale nepočítám s nějakou větší problematikou.

Zrovna jsem o tom četl na Twitteru. Myslím si že je to dobrá zpráva pro všechny. Tak snad to testování rychle skončí a rozjedou to v plné síle😎

Jednoznačně bude dávat smysl, když budou podniky pořizovat více WallConnectorů 👌

Přesně tak :)