Jak jsem udělal zhodnocení přes 40 % během pouhých 9 dnů

Prostřednictvím tohoto článku bych se vámi rád podělil o obchod, který se mi v posledních dnech nadmíru vydařil. Zároveň bych se chtěl podělit o to, jak jsem o této investici přemýšlel. V pozici jsem byl pouhých 9 dní a zhodnocení dosahuje lehce přes 40 %. O jakou akcii se tedy jednalo? 

První pozici na akciích Avastu jsem otevřel k 25.7. na ceně 5 liber za akcii. Další nákup jsem realizoval o několik málo dní později na ceně 4,7 liber po propadu způsobeném nervozitou na trhu před zveřejněním předběžného rozhodnutí britského regulátora o převzetí Avastu společností NortonLifeLock.

Historie transakcí 

Jak už pravděpodobně většina z vás zaznamenala, během dnešního rána úřad pro hospodářskou soutěž ve Velké Británii schválil převzetí Avastu společností NortonLifeLock. Fúzi tím pádem nestojí nic v cestě. Akcie Avastu obchodované na londýnské burze, kde jsem je mimochodem nakupoval i já v reakci na toto oznámení vrostly o téměř 43 %. 

Norton nabídl akcionářům Avastu dvě možnosti převzetí, kdy hotovostní nabídka se skládá z 7,61 USD za jednu akcii Avastu plus 0,0302 akcie Nortonu. Po růstu akcií Avastu byl však tento potenciál vyčerpán a proto jsem se rozhodl pozici uzavřít.

A jaké byla moje investiční teze, se kterou jsem akcie Avastu před 9 dny nakupoval? Je naprosto očividné, že se jednalo především o sázku na to, že převzetí Avastu společností NortonLifeLock bude britským regulátorem ve výsledku schváleno. Od analytiků zaznívalo, že je zde solidní šance na úspěch. Akcie se v tu dobu obchodovaly o více něž 40 % pod cenou, kterou Norton nabídl v případě hotovostní varianty, což mi přišlo více něž zajímavé. 

V případě arbitráží jako byla tato se vždy sám sebe ptám, zdali bych chtěl danou společnost vlastnit, i kdyby ke schválení transakce nedošlo. U Avastu ta odpověď zněla ano. Společnost je jedním z průkopníků v oboru počítačového zabezpečení. Dodává bezpečnostní programy pro počítače a mobilní zařízení a podle odborníků se řadí ke světové špičce. Produkty Avastu využívá přes 435 milionů uživatelů po celém světě, z velké části bezplatně. Společnost vyplácí každoročně pěknou dividendu a akcie se v době investice prodávaly za 19 P/E, což není nějak výražně drahé. 

Investice do akcii Avastu nakonec dopadla jak jen nejlíp mohla. Závěrem musím upozornit, že příležitost tohoto typu se naskytne pouze jednou za čas a s podobnými se nedá počítat dlouhodobě, což si velmi dobře uvědomuji.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Pekny obchod palec hore👍

souhlasím 👌

Tak tohle má jen jedinou chybu... že jsem si to nechal ujít... sakra 😅😅

jak je to možné? o Avastu se na cz scéně mluvilo poměrně často...

No, to bude ono... ze cz vůbec nesleduju 😅

Pěkná koupě s ještě lepším prodejem 👏👏

Pochlubte se, kdo také držel akcie Avastu?

Gratulace! Osobne drzim Avast cca 3 roky a moc nechapu ten nedavny pokles a proc tuhle arbitraz nevyuzilo vice investoru. Podobne to vidim s ATVI, kde tomu trh moc neveri nebo si mysli, ze ty penize muze za ten rok vydelat jinde s mensim rizikem.

na $ATVI+0.1% jsem koukal a až zas tak atraktivní mi to nepřijde. Diskont oproti ceně, kterou nabídl $MSFT-2.1% je jen nějakých 20 procent a především bych si společnost na těchto hodnotách normálně nekoupil. Ví se kdy zhruba má být převzetí dokončeno?

tleskám :))

díkyy, tohle se opravdu povedlo

kéž by takto vyšel každý obchod, že? 😃