@spicipes

 

PacWest Bancorp $PACW  působí jako bankovní holdingová společnost pro Pacific Western Bank, která poskytuje různé bankovní produkty a služby. Společnost přijímá vklady na požádání i termínované vklady. Poskytuje úvěry na nemovitosti developerům a investorům do nemovitostí, refinancování, renovaci a výstavbu komerčních nemovitostí; dále poskytuje půjčky firmám, půjčky pro rizikový kapitál a úvěry a leasingy zajištěné vybavením. Kromě toho společnost nabízí spotřebitelské úvěry zahrnující osobní půjčky, půjčky na auta, revolvingové úvěry a další půjčky. Dále poskytuje investiční poradenství a služby správy aktiv, telefonní bankovnictví, online a mobilní bankovní služby a služby automatických pokladen. Společnost nabízí své produkty a služby malým a středním společnostem, investorům rizikového kapitálu a private equity, odborníkům a dalším jednotlivcům. K 1. únoru 2022 fungovala prostřednictvím 69 full-service poboček umístěných v Kalifornii; jedna pobočka se nachází v Durhamu v Severní Karolíně; jedna pobočka se nachází v Denveru, Colorado; a dále má různé kanceláře pro poskytování úvěrů.

Společnost byla dříve známá jako First Community Bancorp a v dubnu 2008 změnila svůj název na PacWest Bancorp. Společnost PacWest Bancorp byla založena v roce 1999 a sídlí v Beverly Hills v Kalifornii.

Během své historie společnost provedla velké množství akvizic. Tyto akvizice pomohly společnosti zvětšit bilanční sumu a rozšířit podnikání. Společnost je v tomto směru velmi aktivní.

Za posledních 22 let rostl zisk na akcii průměrně o 7,3%, za posledních 5 let to bylo o 12,4%. Společnost zažila několik krizí, ale vždy je přečkala a vrátila se k zisku. K tomu společnost aktuálně vyplácí dividendu 1 USD při nízké výplatním poměru 20%. Dividenda byla v roce 2020 snížena, je možné, že ji společnost opět zvýší. Společnost vyplácí dividendu 21 let bez přerušení, i když v roce 2009 byla dividenda snížena na 0,04 USD.

Společnost generuje celkem spolehlivě volné finanční toky, které se jí daří zvyšovat s tím, jak společnosti roste bilanční suma. V posledním čtvrtletí se společnost dařilo. Úvěry vzrostly ve druhém čtvrtletí o 2,1 miliardy USD na historické maximum 26,5 miliardy USD. Vklady klesly o 1,9 mld. USD (odliv v rizikovém bankovnictví). Objem vkladů (34 mld. USD) je vyšší než objem poskytnutých úvěrů. Čistý úrokový výnos dosáhl 3,56% oproti 3,43% v předchozím čtvrtletí. Průměrné náklady na vklady dosáhly 0,18% (v předchozím čtvrtletí byly 0,07%). S ohledem na růst úrokových sazeb lze očekávat další růst nákladů na vklady. 

Obrázky a pokračování článku naleznete zde.

Toto není investiční doporučení.

Bulios doporučuje
Sponsored by @czechfintech Advertisement
Discussion
@czechinvestingbot 4d

Autor @spicipes má karmu 15 a je členem této komunity od 31/05/2022. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

@tom_kysela 1d

vypadá zajímavě 👍

@spicipes 1d

Četl jste i pokračování článku (odkaz na konci článku)? Jsou tam další informace a můj odhad předpokládaného výnosu.

@pb2205 3d

Zajímavá banka. Oproti konkurenci je i dost zasažena (nějakých -40% YTD). Na aktuální ceně vypadá celkem zajímavě (na první pohled - analýzu nemám zpracovanou). @spicipes investuješ do ní?🤔

@spicipes 3d

Zatím ne, čekám na lepší cenu.

👋 Co je Bulios?

Bulios je největší sociální síť pro investory v Evropě. Najdete zde unikátní investiční analýzy, tipy na investice nebo návody jak si vytvořit pasivní příjem z akciových a kryptoměnových investic. Komunita investorů na Bulios aktivně sdílí své know-how a díky tomu může každý člen této komunity úspěšně investovat. Na Bulios najdete kompletní data k akciím a kryptoměnám z celého světa, například Tesla $TSLA, Apple $AAPL, Microsoft $MSFT, Amazon $AMZN, Bitcoin $BTCUSD, Ethereum $ETHUSD či Cardano $ADAUSD. Také zde najdete data k hlavním burzovním indexům NASDAQ, S&P500 či DOW. Můžete si zde vytvořit vlastní watchlist nebo virtuální portfolio a sledovat vývoj cen oblíbených akcií a kryptoměn. Akcie, kryptoměny, investice, burza, to je Bulios. Články, videa ani jakékoliv další příspěvky na serveru Bulios.com nejsou investičním doporučením. Mají pouze informativní či zábavný charakter. Proto se pravidelně vzdělávejte a provádějte své vlastní investiční analýzy. Sledujte Bulios na sítích 👇