@justaslasickas

Nepaisant gerų 2022 m. rezultatų, "Lockheed Martin" $LMT akcijos išlieka pagrįstas pasirinkimas konservatyviems dividendų augimo investuotojams. Faktas tas, kad pasaulis susiduria su vis didesnėmis problemomis. Trumpai tariant, karas Ukrainoje, neramumai tarp Kosovo ir Serbijos, galiausiai Kinija ir Taivanas. Kaip investuotojas stengiuosi ieškoti ir analizuoti investavimo galimybes, kurios man būtų prasmingos ir, svarbiausia, leistų uždirbti šiek tiek pinigų, o šiuo atveju tai atrodo realu. Kai kas man gali prieštarauti dėl $LMT akcijų kainos, tačiau šioje analizėje atsižvelgiau ir į tai.

$LMT

"Lockheed Martin" yra pirmaujanti tarptautinė pažangiųjų technologijų, pasaulinio saugumo ir aerokosminės erdvės bendrovė, kurios pagrindinė veikla - pažangiųjų technologijų sistemų, produktų ir paslaugų moksliniai tyrimai, projektavimas, kūrimas, gamyba, integravimas ir palaikymas.

Tikėtina, kad "Lockheed Martin" akcijos išliks patikima investicija ilgalaikiams investuotojams, siekiantiems ir augančių pajamų, ir kapitalo vertės padidėjimo. Bendrovė yra gerai valdoma, turi stiprią franšizę, sveiką balansą, uždirba grynaisiais pinigais ir yra palanki akcininkams.

Iš tiesų, šių metų rezultatai kalba patys už save👇

Per pastarąjį dešimtmetį "Lockheed" veiklos pelnas ir grynųjų pinigų srautai kasmet vidutiniškai didėjo nedideliu dviženkliu skaičiumi. Taigi, istoriškai bendrovė buvo atspari nuosmukiui.

  • LMT investuotojai jau 20 metų iš eilės džiaugiasi dividendų didėjimu. O dividendinis pajamingumas siekia 2,6 %. Pastaraisiais metais išmokos kasmet didėjo daugiau nei 9 %, o dabartinis pajamingumas yra didesnis nei kitų didelių aviacijos ir gynybos bendrovių akcijų.

Pažvelkime į bendrovės skaičius

1. Derlius

Per pastaruosius keturis ketvirčius pajamos vidutiniškai siekė apie 16 mlrd. dolerių. Be to, vadovybė nurodo, kad didžiausio pagreičio tikisi antrąjį šių metų pusmetį - nenuostabu. Didėjant įtampai, atskiros šalys didins išlaidas ginklams ir kariniams orlaiviams, o tai gali labai padėti bendrovei ateinančiais ketvirčiais.

Be karų ir visų rūšių nelaimių - Ar tai teigiama naujiena (bent jau bendrovei ir investuotojams $LMT). Tačiau, darant prielaidą, kad vadovybė įvykdys savo prognozę, visų 2022 m. pajamos bus šiek tiek mažesnės nei 2021 m.

Per antrojo ketvirčio pelno pokalbį vadovybė paaiškino, kad mažesnes pajamas lėmė tiekimo grandinės sutrikimai, infliacija ir klientų vėlavimai.

2. Segmento veiklos marža

Bendrovė "Lockheed Martin" pateikia segmentų veiklos maržas kiekviename iš keturių segmentų: aviacijos ir kosmoso, raketų ir (arba) ugnies kontrolės, rotacinių ir misijų sistemų bei kosmoso. Per pastaruosius kelerius metus "Lockheed" konsoliduotos segmentų veiklos maržos buvo tokios:

2019: 10,6%

2020: 10,8%

2021: 11,0%

Nepaisant to, kad prognozuojamas 2,6 proc. metinis pajamų sumažėjimas, vadovybė vis dar mano, kad 2022 m. segmento marža bus 11 proc.

3. Laisvieji pinigų srautai

Visus 2021 m. "Lockheed" fiksavo 6,03 mlrd. JAV dolerių laisvųjų pinigų srautą, arba 22 JAV dolerius vienai akcijai. Dabartinės 2022 m. FCF prognozės yra maždaug 6 mlrd. dolerių, t. y. iš esmės panašios kaip ir praėjusiais metais.

4. Investuoto kapitalo grąža

Investuoto kapitalo grąža gali būti naudingas įrankis, padedantis įvertinti valdymo veiksmingumą, nes tikimasi, kad $LMT pasieks 28 % investuoto kapitalo grąžą. Tai gana geras rezultatas, palyginti su ankstesnių metų RoIC. Manau, kad tai labai gera vertė, kuriai iš konkurentų gali prilygti tik "Northrop Grumman".

Didelė grąža rodo, kad vadovybė kuria vertę akcininkams. Vidutinė investuoto kapitalo grąža aviacijos ir gynybos pramonėje yra apie 7 %. Taigi LMT grąža yra viena iš geriausių šioje pramonės šakoje.

5. Neįvykdyti užsakymai

Kartu su antrojo ketvirčio pelnu vadovybė paskelbė, kad "Lockheed" turi 135 mlrd. Palyginti su 2021 m. viduryje buvusiu atsilikimu, jis taip pat siekė 135 mlrd. dolerių.

  • Vadovybė tikisi, kad iki šių metų pabaigos nebaigtų darbų apimtis dar padidės.

Akcijų vertinimas

Daugelis investuotojų mano, kad sąžininga LTM akcijų kaina yra mažesnė nei 400 JAV dolerių už akciją - viena vertus, turiu su tuo sutikti, tačiau, kita vertus, matau palankių naujienų ir padidėjusią ginklų paklausą, dėl kurių akcijos gali būti kur kas brangesnės.

  • Didžiausią riziką matau vyriausybėse, kurios ištempia sutartis ir su tuo susijusius įvairius mokesčius. Rinkos kainos labai svyruoja, taip pat svyruoja ir gamybai reikalingų medžiagų kainos = LMT turi kažkur didinti bazines kainas, kad kompensuotų šiuos nepalankius veiksnius.

Šiuo metu panašu, kad akcijos nebėra išparduotuvėje. Neseniai išplatintas pasiūlymas yra artimas mano dabartinei tikrajai vertei - 430-440 JAV dolerių.

  • Žvelgiant į ateitį ir Wall Street prognozes 👉 Manoma, kad iki 2023 m. $LMT akcijų kaina gali pakilti iki 460-470 USD už akciją (dabartinė kaina yra mažesnė nei 430 USD).

Akcijų kainas gali palaikyti akcininkams palanki vadovų komanda. Dabartinis dividendų pajamingumas yra 2,6 %. Dividendų išmokos buvo didinamos 20 metų iš eilės ir tikimasi, kad tai bus tęsiama 2022 m. Be to, Direktorių valdyba ir toliau leidžia atpirkti akcijas. Per praėjusius metus bendras išleistų praskiestų $LMT akcijų skaičius sumažėjo 4 %.

Didžiausi bendrovės iššūkiai

  • Trumpalaikio pelno nuostoliai dėl nepiniginių sąnaudų, susijusių su darbuotojų pensijų sutarties pirkimu. Antrojo ketvirčio veiklos pelnas, tenkantis vienai akcijai (EPS), ir visų metų prognozės nesikeičia.
  • Be to, vienu metu buvo iškilusi grėsmė JAV vyriausybės sutarčiai dėl naikintuvų F-35 tiekimo. Šiuo atveju bendrovė pajuto infliaciją, gamybos ir susijusių sąnaudų padidėjimą, dėl kurio atsirado viena priežastis - iš šios sutarties gautos pajamos bus daugiau ar mažiau lygios nuliui, o tai lėmė šio klausimo sprendimą ir su tuo susijusius papildomus mokesčių mokėjimus. Pirminis pasiūlymas buvo - 400 F-35 naikintuvų už 30 mlrd. dolerių.
  • Paskutinis atnaujinimas: Naikintuvų F-35 tiekimo sandorio detalėms, kurios, kaip tikimasi, bus parengtos per kelis ateinančius mėnesius, įtakos gali turėti Pentagono biudžeto pokyčiai, tačiau "Lockheed" pažymėjo, kad, nepaisant didelių sąnaudų, dėl makroekonominių kliūčių galės pasiekti mažesnę orlaivio kainą.

Išvada

"Lockheed Martin" akcijos išlieka patikima ilgalaikė investicija, turinti ilgą istoriją, didelį dividendų pajamingumą ir, svarbiausia, nuosekliai auganti net ir nuosmukio laikais. Bendrovės pagrindiniai rodikliai trumpalaikį nuosmukį patiria dėl tiekimo grandinės problemų, infliacinio spaudimo ir klientų vėlavimų. Nepaisant dabartinių aplinkybių, maržos, pelnas ir laisvieji pinigų srautai 2022 m. išlieka stabilūs.

Dabartinės paprastųjų akcijų kainos nebeatspindi didelės nuolaidos, tačiau vis dar manau, kad jos gali būti geras įėjimo taškas, tačiau investuotojai, norintys kaupti akcijas, gali apsvarstyti galimybę atidaryti nedidelę poziciją, o vėliau stebėti akcijas ir ieškoti galimybės įsigyti daugiau akcijų, jei trumpalaikis akcijų kursas būtų silpnas.

Tikiuosi, kad, stiprėjant konfliktams pasaulyje, ginklų, naikintuvų ir lėktuvų paklausa gali didėti ir didės, nes atskiros valstybės nori būti pasirengusios visoms grėsmėms ir pavojams. Be to, niekas iš mūsų nežino, kiek truks karas ir kokius "dovanų paketus" gali gauti besiginančios šalys.

  • Ar investuojate į $LMT? O gal turite kitą mėgstamiausią šios pramonės šakos atstovą?
  • Ką manote apie $LMT?
  • Ar "Lockheed" gali pasiekti įverčius ir priartėti prie 470 JAV dolerių už akciją?

Atkreipkite dėmesį, kad tai nėra finansinė konsultacija. Kiekviena investicija turi būti kruopščiai išanalizuota.

Lasīt pilnu rakstu bez maksas? Uz priekšu 👇

Vai jums ir konts? Pēc tam pierakstieties . Vai arī izveidojiet jaunu .
Discussion
No comments yet

👋 Co je Bulios?

Bulios je největší sociální síť pro investory v Evropě. Najdete zde unikátní investiční analýzy, tipy na investice nebo návody jak si vytvořit pasivní příjem z akciových a kryptoměnových investic. Komunita investorů na Bulios aktivně sdílí své know-how a díky tomu může každý člen této komunity úspěšně investovat. Na Bulios najdete kompletní data k akciím a kryptoměnám z celého světa, například Tesla $TSLA, Apple $AAPL, Microsoft $MSFT, Amazon $AMZN, Bitcoin $BTCUSD, Ethereum $ETHUSD či Cardano $ADAUSD. Také zde najdete data k hlavním burzovním indexům NASDAQ, S&P500 či DOW. Můžete si zde vytvořit vlastní watchlist nebo virtuální portfolio a sledovat vývoj cen oblíbených akcií a kryptoměn. Akcie, kryptoměny, investice, burza, to je Bulios. Články, videa ani jakékoliv další příspěvky na serveru Bulios.com nejsou investičním doporučením. Mají pouze informativní či zábavný charakter. Proto se pravidelně vzdělávejte a provádějte své vlastní investiční analýzy. Sledujte Bulios na sítích 👇