@justaslasickas

Tikriausiai nereikia niekam išsamiai pristatinėti "Starbucks" $SBUX . Tačiau nustebino 2022 m. 3 ketvirčio rezultatai, kurie viršijo lūkesčius, todėl galime atidžiau pažvelgti į šią bendrovę kaip į galimą investiciją už dabartinę kainą.

Žvilgsnis į "Starbucks".

Trumpas $SBUX aprašymas

"Starbucks Corporation" kartu su savo patronuojamosiomis įmonėmis visame pasaulyje skrudina, parduoda ir parduoda specializuotą kavą. Tai dar ne viskas, nes jie pasinaudojo savo prekės ženklu ir licencijavo savo prekių ženklus per licencijuotas parduotuves bei maisto prekių ir maisto produktų parduotuves. Kalbant apie parduotuvių skaičių visame pasaulyje, jie jau turi tikrai įdomų vietų skaičių: daugiau nei 16 000 parduotuvių (valdomų ir licencijuotų) Šiaurės Amerikoje ir daugiau nei 17 000 parduotuvių (valdomų ir licencijuotų) tarptautiniu mastu.

3Q/2022

Paskutinis ketvirtis bendrovei buvo įdomus, nes rezultatai viršijo lūkesčius tiek pardavimų, tiek naujų parduotuvių atidarymo požiūriu.

  • Šis visame pasaulyje žinomas kavos tinklas atidarė 318 naujų parduotuvių, iš viso beveik 35 000 vietų visame pasaulyje.
  • Antradienį paskelbti rezultatai taip pat buvo džiuginantys: bendros pajamos per metus padidėjo 8,7 proc. iki 8,15 mlrd. dolerių.
  • Trečiąjį ketvirtį pasauliniai palyginamieji parduotuvių pardavimai išaugo 3 proc.
  • Lyginamieji parduotuvių pardavimai Šiaurės Amerikoje padidėjo 9 %.
  • Per ketvirtį aktyvių " Starbucks Rewards" narių skaičius JAV išaugo 13 proc. ir pasiekė 27,4 mln. narių.
  • Tačiau ketvirtojo ketvirčio lūkesčiai yra pesimistiškesni ir vadovybė tikisi, kad pardavimai sumažės nežymiai, ir tai suprantama, nes baigiasi vasara, todėl bus mažiau keliaujama.
  • Kinija taip pat kelia abejonių, nes trečiąjį ketvirtį palyginamųjų parduotuvių pardavimai Kinijoje sumažėjo 44 %, daugiausia dėl sumažėjusių COVID-19 ribojamų sandorių.

Nepaisant paskutinio punkto, susijusio su Kinija, bendrovė optimistiškai vertina perspektyvas, ir tokią nuomonę išreiškė finansų direktorė Rachel Ruggeri:

Mes ir toliau labai tikime Kinijos vartotojų ekonomikos atsparumu ir dinamiškumu. Kinijos kavos rinka vis dar yra labai ankstyvoje stadijoje ir jos laukia ilgas augimo etapas.

Kinijos rinka jau dabar laikoma pagrindiniu ilgalaikio augimo katalizatoriumi, todėl, pasak "Jefferies" analitiko Andy Barisho, "Starbucks" akcijos artimiausiu metu greičiausiai išliks silpnos, nes bendrovė ruošiasi 2022 m. įdarbinti naują generalinį direktorių.

Abejonių šiai palyginti stabiliai bendrovei kelia pasaulinės problemos, tokios kaip auganti infliacija, didėjančios darbo jėgos sąnaudos ir išliekantis susirūpinimas dėl pandemijos COVID-19. Rizikos ir grąžos santykis šiuo metu nėra pakankamai geras "vertės" investuotojams, o jei JAV akcijų rinkoje prasidės reikšmingesnis korekcijos etapas, akcijų kaina gali būti daug mažesnė.

Šaltinis.

Kaip matome iš diagramos, šiuo metu esame maždaug ties 85-6 JAV dolerių riba. Palaikymas yra ties 80 USD lygiu, jei kaina nukris žemiau 80 USD, kita stotelė greičiausiai bus ties 70 USD. Kita vertus, pasipriešinimas yra ties 90 USD, jei kaina viršys šį lygį, kita stotelė - 100 USD.

17 "TipRanks" analitikų mano, kad vidutinė vienos akcijos kaina yra 92 USD, žemiausia kaina - 84 USD, kuri iš esmės yra dabartinis lygis, o aukščiausia - 110 USD, o 12 mėnesių laikotarpis yra 12 mėnesių.

Jų stiprybė taip pat yra jų lojalumo programa, kurioje, kaip jau minėjau, yra daugiau nei 27 milijonai narių ir neabejoju, kad šis skaičius augs. Ši auditorija vis labiau prisitaiko prie skaitmeninio užsakymo. Augimo prognozėse numatoma, kad iki 2030 m. vidutinis metinis augimas sieks 9-12 proc., o tai tikrai geras skaičius.

Finansai

Kaip matome, skaičiai jau pasiekė iki COVID buvusias vertes. Be to, daugiau nei 4 mlrd. pelno jau pasiekė iki COVID buvusį lygį.

Šaltinis.

Mano nuomone, vertinant šią bendrovę, jos verslo modeliu sunku abejoti, be to, licencijavimas padeda jai gražinti stipresnį prekės ženklą, taip pat " Starbucks" labai džiugina lojalumo programa ir tai, kad jos nariai išmoko užsisakyti skaitmeniniu būdu ir sudaro daugiau nei pusę užsakymų. Kalbant apie kainos prognozę, keli analitikai sutinka, kad kaina turėtų būti apie 92-95 % JAV dolerių, o tai yra gražūs procentai nuo dabartinės kainos, tačiau, kita vertus, esame neapibrėžtumo laikotarpyje ir kritimas neatmestinas, o jei 80 JAV dolerių vertė neišsilaikys, kritimas iki kito palaikymo kainų diapazone apie 70 JAV dolerių yra gana realus. Esu linkęs labiau vertinti įmones iš esmės, ir man "Starbucks" tikrai yra įdomi, nors COVID vėl gali gerokai sutrikdyti jų verslą, todėl prieš investuodami turite į tai atsižvelgti ir galbūt atlikti daugiau tyrimų, nes tai nėra investavimo rekomendacija, o tik mažmeninio investuotojo nuomonė.

Lasīt pilnu rakstu bez maksas? Uz priekšu 👇

Vai jums ir konts? Pēc tam pierakstieties . Vai arī izveidojiet jaunu .
Discussion
No comments yet

👋 Co je Bulios?

Bulios je největší sociální síť pro investory v Evropě. Najdete zde unikátní investiční analýzy, tipy na investice nebo návody jak si vytvořit pasivní příjem z akciových a kryptoměnových investic. Komunita investorů na Bulios aktivně sdílí své know-how a díky tomu může každý člen této komunity úspěšně investovat. Na Bulios najdete kompletní data k akciím a kryptoměnám z celého světa, například Tesla $TSLA, Apple $AAPL, Microsoft $MSFT, Amazon $AMZN, Bitcoin $BTCUSD, Ethereum $ETHUSD či Cardano $ADAUSD. Také zde najdete data k hlavním burzovním indexům NASDAQ, S&P500 či DOW. Můžete si zde vytvořit vlastní watchlist nebo virtuální portfolio a sledovat vývoj cen oblíbených akcií a kryptoměn. Akcie, kryptoměny, investice, burza, to je Bulios. Články, videa ani jakékoliv další příspěvky na serveru Bulios.com nejsou investičním doporučením. Mají pouze informativní či zábavný charakter. Proto se pravidelně vzdělávejte a provádějte své vlastní investiční analýzy. Sledujte Bulios na sítích 👇