@justaslasickas

Vienas iš didžiausių Warreno Buffetto 2022 m. statymų sulaukė daug dėmesio dėl naujausių rezultatų. Occidental Petroleum $OXY pasiūlė mums gana gerų naujienų ir dar geresnes 2022 m. perspektyvas. Tad kodėl akcijos per pastarąsias kelias dienas krito? Ar dabartinis kritimas žemiau 60 JAV dolerių už akciją yra puiki investavimo galimybė?

Šiuo metu $OXY akcijų kaina svyruoja apie 59 USD už akciją. Tačiau ar tai gera kaina investuoti?

Pažvelkime į $OXY ketvirčio rezultatus, kad sužinotume užuominą 👇.

"Occidental Petroleum", USDOXY, pranešė apie antrojo ketvirčio 3,16 JAV dolerio už akciją pelną, kuris 13 centų viršijo analitikų prognozes ir buvo daug geresnis, palyginti su 21 m. II ketvirčio 2,12 JAV dolerio už akciją pelnu. Be to, per ketvirtį bendrovė net sumokėjo 4,8 mlrd. JAV dolerių skolą ir pradėjo vykdyti akcijų atpirkimo programą.

Prezidentė ir generalinė direktorė Viki Hollub (Vicki Hollub), pasidžiaugusi pažanga mažinant skolą, sakė:

"Mūsų nuolatinės pastangos gerinti balansą ir toliau išlieka svarbiausios, todėl džiaugiamės, kad mūsų pažanga mažinant finansinį įsiskolinimą pasiekė tokį etapą, kai galime sutelkti dėmesį į kitus pinigų srautų prioritetus."

Stiprūs $OXY ketvirčio rezultatai

Šį ketvirtį "Occidental Petroleum" gavo daugiau nei 4 mlrd. JAV dolerių FCF ir sugebėjo padengti beveik 5 mlrd. dolerių skolą. Bendrovės integruoto turto rezultatai buvo visų lygių, o "OxyChem" pelnas buvo didžiausias per 30 metų .

Bendrovė ir toliau moka kuklius 0,88 proc. dividendus. $OXY taip pat neseniai pradėjo 1,1 mlrd. dolerių vertės akcijų atpirkimą, o vien iš šio atpirkimo gaunama 2 % metinė grąža. Tai buvo tik nedidelė bendrovės FCF dalis, o viską sudėjus į vieną visumą matyti, kad bendrovės pinigų srautai generuoja didelę grąžą.

"Occidental Petroleum" toliau daro pažangą

  • "Occidental Petroleum" toliau plėtoja savo įspūdingą turto portfelį.
  • Bendrovė išplėtė partnerystę su "Ecopetrol".
  • Horn Mountain West povandeninis projektas taip pat suteikia galimybių 👇.
  • Įmonė toliau siekia plėsti integruotą gamybą, o "OxyChem" yra geras to pavyzdys 👇.

"Tikimasi, kad bendrovės kovinės membranos konversija kainuos 1,1 mlrd. JAV dolerių ir papildys 275 mln. dolerių papildomą EBITDA konversiją."

  • Tęsiant kapitalo ir žvalgybos išlaidas, ateityje bus gauta papildomų pajamų.

Kaip atrodo $OXY likusi metų dalis?

"Occidental Petroleum" likusių metų prognozės išlieka tvirtos. Bendrovė tikisi išgauti maždaug 1,155 mln. barelių per dieną (skaičius gali kisti priklausomai nuo paklausos).

  • Tikimasi, kad gamybos ir transportavimo veiklos sąnaudos sumažės - jos sieks 12,3 JAV dolerio už barelį. Tai gerokai mažiau nei dabar.
  • Bendrovė taip pat tikisi dar geresnių "OxyChem" rezultatų ir tikisi, kad sąnaudos bus palaipsniui mažinamos.
  • Generalinis direktorius taip pat pabrėžia bendrovės pasiekimus ir teigia, kad bendrovė toliau sieks mažinti skolą.
  • Apibendrinant - geri bendrovės finansiniai rezultatai padės užtikrinti tolesnį pelno augimą likusią metų dalį.

"Occidental Petroleum" akcininkų pajamos

Bendrovė padidino ketvirtinį dividendą 0,13 JAV dolerio už akciją - tai vis dar nedidelis dividendinis pajamingumas, kuris palaipsniui didėja. Bendrovė sugebėjo sumokėti daugiau nei 5 mlrd. JAV dolerių pagrindinės skolos ir sumažinti grynąją skolą iki 20 mlrd. dolerių. 2022 m. bendrovė planuoja išpirkti 3 mlrd. dolerių, t. y. beveik 6 proc. visų apyvartoje esančių akcijų, o bendra grąža akcininkams sieks 7 proc.

Įmonė planuoja 2023 m. pradėti tvariai didinti dividendus, jei WTI kaina sieks 40 JAV dolerių arba 50 proc. dabartinės kainos. Be to, bendrovės FCF galės užtikrinti papildomą pelną.

Kitas galimas akcininkų grąžos šaltinis - "Berkshire Hathaway" įsigijimas. Bendrovei priklauso beveik 20 % "Occidental Petroleum" akcijų, neskaitant privilegijuotųjų akcijų, ir ji turi grynųjų pinigų, kad galėtų patogiai įsigyti visą bendrovę. Dar neaišku, kas nutiks, tačiau tai gali lemti greitą akcininkų atlygį, kurį aš matau labai gerai.

Analitikai ir toliau atsargiai vertina $OXY atsargas

Nepaisant visų gerų naujienų, analitikai ir toliau atsargiai vertina akcijas ir rekomenduoja jas pirkti. Vidutinė tikslinė "Occidental Petroleum" akcijų kaina yra 75,44 JAV dolerio už akciją, o tai reiškia, kad nuo dabartinio 59 JAV dolerių lygio kaina gali gerokai padidėti. Kai kurie analitikai mano, kad geriausiu atveju kaina galėtų šoktelėti iki 110 JAV dolerių už akciją.

Rizika, susijusi su investavimu į $OXY

Didžiausia rizika - naftos kainos. Nors $OXY yra labai diversifikuota bendrovė, bet koks staigus naftos kainų svyravimas žemyn būtų bloga žinia (tai bendra rizika, kuri taikoma visiems šio sektoriaus atstovams). Akivaizdu, kad bendrovė yra labai pelninga, kai "Brent" kaina siekia beveik 100 JAV dolerių už barelį, tačiau kol kas kaina krenta ir dabar esame žemiau 100 JAV dolerių. Pažiūrėkime, kas toliau nutiks su naftos kaina 🤷♂️

Išvada

"Occidental Petroleum" turi unikalų ir neįtikėtinai stiprų turto ir FCF portfelį. Bendrovė gauna beveik 1 % dividendų ir yra įsipareigojusi vien 2022 m. išpirkti daugiau kaip 5 % savo akcijų. Tai vidutinė ir didelė vienženklė grąžos norma akcininkams. Kalbant apie skolą - bendrovės skola šiuo metu sumažėjo iki mažiau nei 20 mlrd. dolerių ir tikimasi, kad ji ir toliau bus sėkmingai mažinama. Bendrovė vis dar siekia investicinio reitingo, kurį, tikiuosi, netrukus pasieks. Dėl "Berkshire Hathaway" įsigijimo ir minėto akcijų išpirkimo "Occidental Petroleum" taip pat gali užtikrinti didesnę grąžą artimiausiu metu. Tačiau išvadą palieku jums. Mano nuomone, $OXY vis dar yra pigus sandoris už +- $ 55, bet aš nebijočiau, kad perpirkta net ir dabartinė $ 59.

Atkreipkite dėmesį, kad tai nėra investavimo patarimai. Kiekviena investicija turi būti kruopščiai išanalizuota.

Investujete do akcií Occidental Petroleum?

Vote to see the results! 0 answers already!

Lasīt pilnu rakstu bez maksas? Uz priekšu 👇

Vai jums ir konts? Pēc tam pierakstieties . Vai arī izveidojiet jaunu .
Discussion
No comments yet

👋 Co je Bulios?

Bulios je největší sociální síť pro investory v Evropě. Najdete zde unikátní investiční analýzy, tipy na investice nebo návody jak si vytvořit pasivní příjem z akciových a kryptoměnových investic. Komunita investorů na Bulios aktivně sdílí své know-how a díky tomu může každý člen této komunity úspěšně investovat. Na Bulios najdete kompletní data k akciím a kryptoměnám z celého světa, například Tesla $TSLA, Apple $AAPL, Microsoft $MSFT, Amazon $AMZN, Bitcoin $BTCUSD, Ethereum $ETHUSD či Cardano $ADAUSD. Také zde najdete data k hlavním burzovním indexům NASDAQ, S&P500 či DOW. Můžete si zde vytvořit vlastní watchlist nebo virtuální portfolio a sledovat vývoj cen oblíbených akcií a kryptoměn. Akcie, kryptoměny, investice, burza, to je Bulios. Články, videa ani jakékoliv další příspěvky na serveru Bulios.com nejsou investičním doporučením. Mají pouze informativní či zábavný charakter. Proto se pravidelně vzdělávejte a provádějte své vlastní investiční analýzy. Sledujte Bulios na sítích 👇