S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Nowy Small-Cap ETF skoncentrowany na innowacjach z dużą perspektywą

Ten ETF jest stosunkowo nowy i specjalizuje się w innowacyjnych technologiach, a jego celem jest długoterminowy wzrost kapitału. ETF występuje pod tickerem TIME i inwestuje w spółki, które mają znaczące przewagi umożliwione przez rozbudowę sieci 5G. Również ten fundusz skupia się na inwestycjach w chmurę, sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe, robotykę i inteligentną produkcję.

Nowy fundusz ETF o innowacyjności small cap.

Jak wspomniałem wyżej fundusz ten wpadł mi w oko ze względu na to, że jest nowy, co oczywiście może być również wadą. Kolejnym czynnikiem jest mała kapitalizacja i wreszcie wąska specjalizacja w innowacjach, co jest nieodłącznym elementem tych czasów.

Definicja CZASU

Nowy ETF został uruchomiony 28 stycznia przy użyciu tickera "CWC". Jednak od 1 kwietnia Clockwise Capital Innovation ETF zmienił swój ticker na "TIME". Doradca TIME stara się inwestować w 10-20 spółek o wysokiej predykcji, przy czym każdy papier wartościowy waży od 5% do 20% całego portfela . Gdy ETF obejmuje udział w nowej akcji, zazwyczaj zaczyna od niższej wagi i z czasem zwiększa udział. Zarządzający funduszem Ryan Guttridge i James Cakmak stosują podejście top-down w celu znalezienia akcji, które pasują do tematyki funduszu i łączą to ze strategią bottom-up w celu przefiltrowania listy w oparciu o wskaźniki fundamentalne, takie jak wzrost spółki, perspektywy lub możliwości marży. Skupiają się na spółkach o minimalnej kapitalizacji rynkowej 1 mld USD.

Źródło: Yahoo.Finance

Jak widzimy na wykresie, obecna cena wynosi około 20,5$ (podczas notowań cena wynosiła około 24-25$), więc możemy uznać, że jest to okazyjne wejście, jeśli rozważasz inwestycję w ten fundusz.

Benchmark - Clockwise Capital Innovation ETF

Data rozpoczęcia działalności - 27.01.2022 r.

Koszty operacyjne funduszu - 0,95%

Stopa dywidendy - nie dotyczy

Zarządzający - Ultimus Fund Solutions, LLC

Doradca - Clockwise Capital LLC

10 największych pakietów akcji

TIME stosuje ścisłą dyscyplinę wyceny i autorską metodologię scoringową dla pozycji i wag. Ich analitycy uważają, że ta strategia inwestycyjna może przynieść ponadprzeciętne zyski skorygowane o ryzyko, jednocześnie łagodząc względną zmienność w czasie.

Podział na sektory

Z wykresu widać wyraźną przewagę inwestycji w sektor technologiczny (40%), następnie consumer discretionary (35%), communications (15%) i industrials około (11%).

Węższa specjalizacja funduszu skupia się na Softwer and Services, Media and Entertainment, Retail, Logistics...

Jeśli chodzi o orinetyzację funduszu pod względem geograficznym, to jest on wyraźnie skoncentrowany na USA, co potwierdza pierwszy wykres Top 10 holdingu, gdzie spółki takie jak: Amazon, Airbnb. Tesla, Uber, Spotify...

Podsumowując, powiedziałbym, że jest to wciąż stosunkowo nowy ETF i dlatego nie kierowałbym żadnych prognoz cenowych dotyczących ewolucji tego funduszu. Jeśli wierzysz w rozwój i innowacje, które przekładają się na takie firmy jak Tesla, Amazon, Uber czy Spotify, a nie chcesz inwestować osobno w każdą z tych firm, masz taką możliwość. Osobiście coraz bardziej odpowiadają mi te formy inwestowania w ETF, gdzie cały proces analityki i różnych badań robią za Ciebie zarządzający za opłatą poniżej 1%. Również w przypadku inwestorów, którzy nie lubią zmienności lub są nowi w inwestowaniu, mogą woleć oddać swoje pieniądze w ręce bardziej doświadczonych osób. Decyzja należy do każdego inwestora i jest to tylko analiza ciekawego ETF-u, a nie doradztwo inwestycyjne.

Investujete do ETF?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet