@tradeforum

 

Investoři na Wall Street budou v tomto týdnu netrpělivě očekávat aktuální údaje o vývoji spotřebitelských cen. Bude se od nich pravděpodobně odvíjet další uvažování americké centrální banky směrem k nastavení jejích základních úrokových sazeb. Páteční data z amerického trhu práce ale předznamenávají, že inflační tlaky nikterak zásadně nepolevují.

 

Wall Street již o dosažení svého letošního dna v polovině června posílila o 13 procent. Investory pohání optimistická očekávání, že americká centrální banka bude v boji proti inflaci pokračovat méně razantně než doposud. Jenže takovému scénáři může být učiněna přítrž. Americký Úřad pracovní statistiky (BLS) totiž ve středu zveřejní, jak se v červenci vyvíjely spotřebitelské ceny.

Pokud by inflace překonala očekávání a odhady analytiků, mohla by Federálnímu rezervnímu systému zavdat příčinu pro pokračování zvyšování základních sazeb v nezměněném, či dokonce i razantnějším tempu. Takovému scénáři by odpovídaly páteční údaje z amerického trhu práce, který stále vykazuje znaky silného přehřátí.

Za červenec totiž v USA přibylo 528 tisíc nových pracovních míst, což byl více než dvojnásobek toho, co odhadovali například experti osloveni agenturou Reuters. Jde o velmi překvapivý výsledek, zejména v kontextu faktu, že americká ekonomika se nachází v technické recesi.

Vývoj zaměstnanosti však obecně za vývojem hrubého domácího produktu mírně zaostává, více právě napoví data o vývoji červencové inflace. Pokud se však potvrdí, co říká trh práce, Federální rezervní systém zřejmě ve svém proinflačním tažení nepoleví, což bude špatná zpráva pro akciové trhy.


Ahmed,
Reuters

Discussion
@czechinvestingbot 1M

Autor @tradeforum má karmu 896 a je členem této komunity od 01/09/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

@ondrabolcarovic 1M

Kdy bude ten report prosím?

@patrikdrozen 1M

to bude zase nervozity na trzích do toho pátku 😅

@sooskristian 1M

to určite :D

@sooskristian 1M

tak to som teda zvedavy

@johny99 1M

ten skok už asi nebude tak velký

@sooskristian 1M

v tychto časoch už clovek naozaj nevie

👋 Co je Bulios?

Bulios je největší sociální síť pro investory v Evropě. Najdete zde unikátní investiční analýzy, tipy na investice nebo návody jak si vytvořit pasivní příjem z akciových a kryptoměnových investic. Komunita investorů na Bulios aktivně sdílí své know-how a díky tomu může každý člen této komunity úspěšně investovat. Na Bulios najdete kompletní data k akciím a kryptoměnám z celého světa, například Tesla $TSLA, Apple $AAPL, Microsoft $MSFT, Amazon $AMZN, Bitcoin $BTCUSD, Ethereum $ETHUSD či Cardano $ADAUSD. Také zde najdete data k hlavním burzovním indexům NASDAQ, S&P500 či DOW. Můžete si zde vytvořit vlastní watchlist nebo virtuální portfolio a sledovat vývoj cen oblíbených akcií a kryptoměn. Akcie, kryptoměny, investice, burza, to je Bulios. Články, videa ani jakékoliv další příspěvky na serveru Bulios.com nejsou investičním doporučením. Mají pouze informativní či zábavný charakter. Proto se pravidelně vzdělávejte a provádějte své vlastní investiční analýzy. Sledujte Bulios na sítích 👇