S&P 500 ^GSPC 5,266.95 -0.74%
Meta META $474.36 -1.16%
Nvidia NVDA $1,148.25 +0.81%
Alphabet GOOG $177.40 -0.35%
Tesla TSLA $176.19 -0.32%
Microsoft MSFT $429.17 -0.27%
Apple AAPL $190.29 +0.16%
Amazon AMZN $182.02 -0.07%

Który sektor według Pana będzie najbardziej rozwojowy w najbliższych latach?

Na to pytanie odpowiedziałbym od razu, zanim wybuchła pandemia kowidów. Sektor technologiczny. To było najlepsze w moich oczach na przyszłość, ponieważ Google, Meta, Apple, czy Amazon et al były prawdziwymi twórcami pieniędzy i nie wydawało mi się, że cokolwiek kiedykolwiek się zmieni w tej kwestii.

Pierwszym ostrzeżeniem był covid i ograniczenia z nim związane, ale na szczęście nie miało to znaczącego wpływu na sektor technologiczny. Ich działalność skupia się głównie na świecie cyfrowym. Tak więc początkowe spadki były często wymazywane w 2020 roku. Oczywiście udało się to również dzięki działaniom rządów i luzowaniu ilościowemu, które ma wpływ w tym roku. Ale, żeby nie zabrzmiało to negatywnie, nie krytykuję ich działań. Próbowali pomóc gospodarce i to im się udało. W każdym razie problem poszedł do przodu.

Kolejnym ostrzeżeniem, które ma już większy wpływ, są wydarzenia z tego roku. Wojna na Ukrainie, recesja gospodarcza, inflacja, rosnące stopy procentowe, niezwykle zmienne ceny surowców. Wiemy o tym wszystkim. Czynniki te połączyły się ze sobą i inwestorzy, moim zdaniem, odsunęli się nieco od akcji technologii wzrostu. Szukają może nieco spokojniejszych sektorów jak banki, energetyka, dobra konsumpcyjne.

Mój pogląd nie jest tak jednoznaczny jak kiedyś. W każdym razie nadal wierzę w technologię i uważam, że jej wzrost będzie solidny. Pewnie nie będzie to od razu i może być jeszcze kilka miesięcy spadków. Przy okazji, już kilka dni wstecz w tym wpisie podzieliłem się swoim poglądem na prawdopodobnie już miniony rynek niedźwiedzia: Dyskusja: Czy rynek niedźwiedzia się skończył, czy najgorsze dopiero przed nami?

Jakie jest twoje zdanie? Do jakiego sektora masz największe zaufanie i jesteś najbardziej narażony?

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet