S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Spółka raportująca lepsze od oczekiwań wyniki finansowe, która według analityków jest niedowartościowana o 50%

Znana na całym świecie firma o zdywersyfikowanym portfolio usług informacyjnych i medialnych planuje dziś podać wyniki kwartalne. Analitycy oczekują, że akcje tej spółki o wartości $NWSA+3.3% powinny rosnąć na wartości ze względu na przychody, które szacowane są powyżej oczekiwań i związane z nimi zyski.

Spojrzenie na akcje News Corporation.

Oczywiście jesteśmy w sytuacji, w której trudno jest przewidzieć wzrost danej firmy, ale wyniki News Corporation były generalnie pozytywne. W odniesieniu do poprzednich kwartałów radzą sobie dobrze, mimo że sytuacja na świecie jest niepewna. Analitycy widzą również pozytywne prognozy dotyczące kolejnych wyników kwartalnych i przewidują momentum.

Definicja przedsiębiorstwa

News Corporation, firma z branży mediów i usług informacyjnych, koncentruje się na tworzeniu i dystrybucji treści dla konsumentów i firm na całym świecie. Firma dystrybuuje treści i dane, w tym The Wall Street Journal, Factiva, Dow Jones Risk & Compliance, Dow Jones Newswires, Barron's, MarketWatch i Investor's Business Daily poprzez różne kanały medialne, takie jak gazety, strony internetowe, aplikacje mobilne, tablet Oferuje również reklamy i usługi związane z nieruchomościami, profesjonalne oprogramowanie, usługi nieruchomości online oraz usługi finansowe na swojej stronie internetowej i aplikacjach mobilnych.

Źródło: Yahoo.Finance

Z wykresu widzimy, że cena jest na poziomie 17$ za akcję, a ATH mają około 27$, więc może to być dość ciekawe wejście, pod względem wykresu.

Finanse

  • Szacowane przychody za ostatni kwartał wyniosą około 2,7 mld USD, co powinno być nieco powyżej prognozowanych szacunków na poziomie 2,6 mld USD.
  • Za pierwsze 3 kwartały przychody szacowane są na 7,7-7,8 mld USD przy 12% wzroście rok do roku w stosunku do okresu poprzedniego.
  • Dział Digital Real Estate Services - wzrost o 32%.
  • Zysk na akcję oczekiwany na poziomie 8 centów wobec szacunków na poziomie 7 centów na akcję.
  • Zysk na akcję spółki za pierwsze trzy kwartały wyniósł 87 centów w porównaniu z 58 centami w analogicznym okresie roku ubiegłego.
  • Dividend yield - 1,16% (półrocznie)
  • EBITDA za pierwsze 9 miesięcy - prawie 1,4 mld EBITDA segmentu (wzrost o 27%).

Prognozy cenowe

Źródło.

Oczywiście PT analityków może być dyskusyjne, ale może to służyć jako podpowiedź. Analitycy Tipranks widzą średnią cenę za akcję gdzieś w okolicach 26 dolarów, co jest niezłym upside'em przy obecnej cenie 17 dolarów.

SimplyWallSt widzi realną wartość za akcję do ceny około 56 dolarów, co wydaje mi się przesadą, ale nigdy nie wiadomo, ale realistycznie skłaniałbym się do trzymania się przewidywań Tipranks.

Top 10 właścicieli

Źródło: Money.Cnn

W tej tabeli możemy zobaczyć właścicieli News Corp. Największym właścicielem jest T. Rowe Price Associates, który zwiększył nawet swój udział o prawie 10%. Wicelider The Vanguard również zwiększył swój udział o ponad 2%. Jednak z drugiej strony 3. największy właściciel Independent Franchise Partners zmniejszył swój udział o ponad 5%.

Jeśli chodzi o nowsze inwestycje, to na dzień 30 czerwca 2022 roku Metropolis Capital kupił ponad 3 mln akcji, a Assengaton Asset Management ponad 2,8 mln akcji.

Moim zdaniem jest to ciekawa spółka z obiecującym modelem biznesowym i wygląda na to, że jest ładnie niedowartościowana. Realnie za uczciwą cenę uznałbym raczej tę pierwszą niż drugą w okolicach 25-27$, gdzie generuje wzrost o prawie 50%. Widzimy, że również finanse spółki są pozytywne i w niektórych metrykach trafiają powyżej oczekiwań. Oczywiście nie jestem doradcą inwestycyjnym, tylko inwestorem indywidualnym, więc nie traktuj tego jako porady inwestycyjnej, tylko pogląd na spółkę.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet