S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Czy Cathie Wood ma rację czy nie, jeśli chodzi o BlackRock-Coinbase i znaczny wzrost ceny Bitcoina?

Założycielka ARK Invest, Cathie Wood uważa, że wejście BlackRock w przestrzeń kryptowalutową może mieć ogromne konsekwencje dla ceny Bitcoina $BTCUSD+1.2% .

Cathie Wood zajęła stanowisko w związku ze wzrostem ceny Bitcoina.

W zeszłym tygodniu byliśmy świadkami ciekawego wydarzenia, a mianowicie gigant kryptowalutowy Coinbase ogłosił połączenie z BlackRock - największym na świecie menedżerem aktywów, aby wprowadzić handel kryptowalutami dla zamożnych klientów. Cathie Wood odpowiedziała na to w niedawnym filmie na YouTube, wyjaśniając, że jej firma przeprowadziła badanie dotyczące instytucji przechodzących na kryptowaluty. Badanie twierdziło, że instytucje, które chcą uzyskać dostęp do kryptowalut, ale także chcą zminimalizować zmienność, umieściłyby 2,5% swoich portfeli w kryptowalutach.

https://www.youtube.com/watch?v=Dr_QkSacr-U&ab_channel=ARKInvest

Wood zauważa, że jeśli zastosować tę zasadę 2,5% do platformy BlackRock o wartości 40 bilionów dolarów, to jest to ponad 1 bilion dolarów popytu. Ten poziom popytu "więcej niż podwoiłby" cenę Bitcoina, według prezesa ARK Invest.

Wood zauważa jeszcze jedną ciekawą informację, a mianowicie, że "Illiquid inventory szacuje się na około 14 milionów Bitcoinów z około... 18-19 milionów. A według naszych obliczeń, tylko trzy miliony Bitcoinów są faktycznie płynne. I tak popyt -- gdybyśmy zobaczyli 1 bilion dolarów /hipotetyczny/ wzrost popytu -- wtedy to prawdopodobnie napędziłoby cenę znacznie wyżej niż podwojenie, o którym właśnie wspomniałem."

Cathie Wood biorę z ziarnem soli, ale prawdą jest, że wejście BlackRock w połączeniu z Coinbase jest z pewnością bardzo interesującym wydarzeniem dla Bitcoina i przestrzeni kryptowalutowej. A to 2,5% nie uderza mnie jako jakaś liczba sci-fi i choć raz mógłbym się nawet zgodzić z jej teorią, ale praktyka bywa różna, ale na pewno warto będzie obejrzeć.

  • Jak to widzisz? Czy realne jest, że BlackRock wyda 2,5% na kryptowaluty?

No comments yet