S&P 500 ^GSPC 5,272.33 -0.64%
Meta META $475.14 -1.00%
Nvidia NVDA $1,149.44 +0.92%
Apple AAPL $191.14 +0.61%
Alphabet GOOG $177.42 -0.34%
Amazon AMZN $182.57 +0.23%
Microsoft MSFT $429.66 -0.15%
Tesla TSLA $177.00 +0.14%

Můj názor: Sektor lodní dopravy skrývá poklady. Přehlížím něco?

Lodní dopravu zná každý. Kdo se někdy nepodíval na obrovský přístav někde na dovolené u moře, tak zahlédl ocelové giganty alespoň v televizi. Co je ale důležitější - lodní doprava je naprosto klíčová pro fungování našeho světa a ekonomiky. A ač se může lodní doprava a byznys zdát naprosto jasný a jednoduchý, tak tomu tak nemusí být. Pojďme se na to podívat.

Námořní doprava není vůbec nudným sektorem

Zabrousil jsem při přemýšlení o doplnění portfolia do sektoru lodní dopravy. Vzpomněl jsem si třeba na $ZIM-2.0% , který se prodával za cenu, která téměř korespondovala s jeho aktuální účetní hodnotou. A zjistil jsem, že extrémně levných společností je v tomto sektoru víc. Proč tomu tak je?

Lodní doprava jako taková

Lodní doprava jako celek je poměrně nudné a nepochopené odvětví plné malých společností. Sledovat změny v indexu Baltic Dry, který sleduje lodní dopravu suchých nákladů fakt velká zábava není. A taky to tedy moc není k tomu určené. Důležitou roli u lodních společností totiž hraje také nájem, nákup a prodej plavidel.

Pronájem vs. vlastnictví jsou prostě dva různé obchodní modely. Lodě jsou drahé a v závislosti na jejich typu je třeba je každých 15-20 let vyměnit. Nepomáhá ani to, že v příštích několika letech dojde k zásadním změnám v globálních předpisech pro námořní dopravu, pokud jde o účinnost paliva a produkci emisí, což způsobí, že staré lodě budou buď zastaralé, nebo mnohem levnější.

Cena lodní kontejnerové přepravy. Zdroj

Jak to tedy funguje? Většinou je to tak, že buď zajišťujete logistiku a přepravu jako takovou, nebo vlastníte lodě. Třeba takový Maersk je především logistická společnost, lodní doprava je až na druhém místě. Provádí hodně námořní přepravy, ale většinou se stará o její vlastní logistiku. Takže máte společnost jako GSL $GSL+0.2% nebo Danaos $DAC+3.0% , která ve skutečnosti vlastní lodě, a logistické společnosti, které zajišťují přepravu. 

Některé společnosti dělají obojí, některé jedno nebo druhé. V současné době je populární společnost ZIM $ZIM-2.0%, která funguje podobně jako Maersk v oblasti pronájmu lodí. 

Tedy pro logistické společnosti ideálně pronajmout lodě za nízkou sazbu a pak vydělávat na rozdílu mezi touto sazbou a aktuálním spotovým trhem. Výměnou za to provozujete a nemáte několikasetmilionové investice do lodi ani průběžnou údržbu, regulační upgrady atd. Pokud fungujete především jako softwarová společnost, která se zabývá pouze přepravou, mohlo by dávat smysl dokonce i outsourcovat fyzickou infrastrukturu společnosti, která se na ni specializuje.

https://www.youtube.com/watch?v=YfDFKgGNP6s

Již jsem se zmínil o ZIM. Pronajímají si lodě od jiných společností a vydělávají (nebo prodělávají) na rozdílu mezi jejich pronájmem a spotem. Loni během přetížení přístavů byl spot astronomický a ZIM se vezl. Obchodovala se za 50 dolarů a vyhlásila dividendu 17 dolarů. Letos sazby trochu klesly a zisk není zdaleka tak dobrý. Nakonec to dopadne dobře a dělají dobrou práci, když začínají diverzifikovat, ale jsou vázáni na tyto víceleté pronájmy, a pokud spot klesne pod tuto hodnotu, jsou ve ztrátě.

Maersk je na tom podobně, ale je mnohem, mnohem diverzifikovanější. Je to samozřejmě jedna z největších přepravních společností na světě. Kromě námořní dopravy provozují i železniční, silniční atd. dopravu, takže jsou mnohem lépe chráněni před poklesem jakékoli sazby.

Global Ship Lease$GSL+0.2% 

Nyní již ke konkrétní společnosti:

  • Čistý zisk 124 milionů dolarů za poslední čtvrtletí, neboli (3,41 dolaru na akcii) včetně 40 milionů dolarů odpisů. Ve skutečnosti je nejspíš mnohem vyšší, protože plavidla v tomto prostředí získala na hodnotě.
  • Vyhlášená dividenda 0,375 USD ji vynáší na 7,4 % s udržitelným výplatním poměrem 16 %.
V červenci zaznamenala společnost své roční dno
  • Nebojí se rozšiřovat. Nakupuje nová plavidla. Do její flotily spadá také největší typ dopravní lodi s pohonem na LNG. 

https://www.youtube.com/watch?v=qV4yXep35uk

  • Účetní hodnota 836 mil. dolarů, ale obchoduje se za 720 mil. dolarů. Mám podezření, že je mnohem vyšší, protože v rozvaze mají kumulované odpisy svých plavidel (kumulativní částka není uvedena), takže nezohledňují skutečnou hodnotu plavidel při dalším prodeji v tomto prostředí (jsou předpokládám mnohem vyšší).
  • 40 milionů USD vyčleněných na oportunistické zpětné odkupy akcií, takže zhruba 5,5 % současné tržní kapitalizace.
  • Dlouhodobé pronájmy lodí od roku 2023 do roku 2027, takže se očekává, že peněžní toky budou konzistentní.
Financials GSL

Co vy. Poohlížíte se po nějaké lodní společnosti? Máte nějakou v portfoliu? V9te, co způsobuje jejich extrémní levnost?

Pokud vás baví moje články a příspěvky, tak neváhejte hodit follow. Díky! 🔥

Disclaimer: V žádném případě se nejedná o investiční doporučení. Jde čistě o můj souhrn a analýzu na základě dat z internetu a několika dalších analýz. Investice na finančních trzích jsou rizikové a každý by měl investovat na základě svého rozhodnutí. Jsem pouze amatér dělící se o své názory.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Extrémně důležitý sektor, avšak pro je těžko čitelný. Společnosti ovlivňuje cena přepravy, cena kontejnerů a podobně. Tyto ceny během covidu, kdy došlo k problémům v dodavatelských řetězcích vystřelily. Ted je otázka jaké ceny očekávat do budoucna?

A pozor!!! Nenechal bych se nachytat na ty nízké poměry ocenění, společnost v posledních kvartálech extrémně narostl zisk. Bude ten zisk nadále růst, nebo klesne a vrátí se více k normálu?

Dokud bude locknutá v levných pronájmech, tak je v pohodě. Ale samozřejmě hned jak bude muset smlouvu prodloužit, tak bude fest trpět

těžko říct, očekával bych pomalý návrat k normálu

avšak ceny přepravy mohou zůstat zvýšené delší dobu, resp. i v roce 2023

pro mne je lodní doprava velkou neznámou, děkuji za přiblížení 👍

klíčová infrastruktura..

Takmer nenahraditeľná

To určitě 😅 ale spíš jsem se nikdy nezajímal o to, jak to v ní funguje

to je náhoda, zrovna pár dní zpět jsem viděl Kapitána Phillipse, super film. Tam je Maersk hodně na očích 😀

😂😂😂

Není to náhodou nějaká skrytá reklama na ně? 😆

Já se lodní dopravě tak nějak vyhýbám🤷🏼‍♂️.... Jak jsou na tom náklady? Vždy jsem měl v hlavě zafixováno, že to musí být dost drahé na provoz, údržbu, palivo atd.🤔

No - právě to záleží na tom jaký model zvolí. Pokud si lodě jen najímají, tak jdou pořizovací náklady, opravy, ekologické upgrady atd. za majitelem lodí

koukám že tohle téma není příliš populární :d

Lodná doprava čo sa týka nákladov na vzdialenost a ekológiu je myslim najvýhodnejšia v porovnaní s leteckou alebo zeleznicnou

Samozřejmě, je to tak. Bohužel ta rychlost malinko pokulhává 😂

Díky za zajímavý vhled. Nikdy mě nenapadlo, že ty lodě nepatří samotným přepravním společnostem.

No není zač :) Jak píšu v článku - pár výjimek dělá obojí, ale je to málokdy. Asi nebude úplně easy kombinovat logistiku a ještě si koupit hračku v podobě pár tisíc tun železa 😁😁

Hm, to je zajímavý. Jsem zvědavý jestli se k tomu někdo vyjádří. Vypadá to, že skoro každá lodní nebo přepravní společnost je až nesmyslně levná. Nemůže to být právě tou cykličností?  Že po tom co, vyprší levné kontrakty na pronájmy se to zase otočí a oni budou sotva přežívat?

Tenhle cyklus tam byl, ale hlavně do toho hodil vidle koronavirus, kterej je vlastně na hrozně dlouhou dobu úplně zastavil

100 % cyklický sektor

Poptávka je vysoká, když HDP rychle roste, a nízká, když růst HDP zpomalí.