NASDAQ
-278.72 (-1.74%)
S&P 500
-38.67 (-0.84%)
DOW
-59.71 (-0.17%)
FTSE
-7.29 (-0.10%)
DAX
-96.97 (-0.64%)
HANG SENG
-66.71 (-0.28%)
NIKKEI
225.50 (0.81%)
BTC/USD Bitcoin / US Dollar
48,625.55 -539.49 (-1.10%)
NIO NIO Inc
32.15 -4.05 (-11.19%)
NVAX Novavax Inc
160.48 -1.49 (-0.92%)
PFE Pfizer Inc
54.27 1.23 (2.32%)

Nejvyšší čas nakoupit společnost Nio, než z ní bude hodnotou druhá Tesla

Svět se mění a spalovací motory do aut budou brzy minulostí. Což znamená, že výrobci automobilů budou muset vyrobit desítky milionu nových elektrických aut. A jednou z takových společností je výrobce automobilů Nio. Tato čínská společnost je reálným konkurentem společnosti Tesla a začíná se pomalu roztahovat i po Evropě. Než se nadějeme, tak se budou auta prodávat i v česku.

 

Neskutečně krásný design, kam se hrabe kachní design Tesly...

 

Společnost má navíc obrovský růstový potenciál a chystá na trh nové modely, které přilákají spousty nových zákazníků. Pojďme se podívat na dva důležité body, proč je společnost Nio super akcií, kterou byste měli mít ve svém portfoliu.

 

1. V roce 2022 se toho chystá hodně

 

Společnosti $NIO se ve třetím čtvrtletí podařilo zdvojnásobit prodeje elektromobilů, a pokud se podíváte na meziroční růst prodejů v jednotlivých měsících, není to nic jiného než působivé. Modernizace výroby a problémy s dodavatelským řetězcem vedly k poklesu prodejů v říjnu o 27,5 %, ale to je dočasné. Celé odvětví elektromobilů se potýká s nedostatkem čipů. Společnost Nio toho však má na příští rok připraveno hodně.

 

Brzy plánuje uvést na trh nové modely elektromobilů a v příštím roce chce dodat tři nové modely. Patří mezi ně ET7, první elektrický sedan. Společnost jej plánuje uvést na trh v prvním čtvrtletí příštího roku. Bude to také první model, který bude uveden na trh v Německu v roce 2022. ET7 je technologicky vyspělý vůz a mohl by společnosti $NIO zajistit pevnou pozici v oboru. 

 

Kromě modelu ET7 hodlá společnost v příštím roce uvést na trh další dva modely. Další podrobnosti by společnost mohla sdělit na dni Nio, který se očekává 18. prosince.

 

2. Očekávejte výrazné zvýšení výrobní kapacity

 

Aby společnost $NIO uspokojila rostoucí poptávku, již naplánovala zvýšení výrobní kapacity na 240 000 vozů ročně. Společnost plánuje postupnou modernizaci výrobní linky, která bude dokončena v příštím roce a zvýší výrobní kapacitu o 120 000 vozů. Po dokončení rozšiřovacích prací bude závod schopen vyrábět až 300 000 vozů ročně. Tento krok rozšíření je velmi dobře načasovaný, protože umožní společnosti zaměřit se na expanzi do zámoří.

 

Nio již dodává vozy do Norska a brzy vstoupí i do dalších částí Evropy.

 

Podtrženo a sečteno

 

Celkově vzato, hodně věcí hraje ve prospěch společnosti $NIO. Díky solidní nabídce vozů a obrovské výrobní kapacitě má společnost Nio nakročeno k tomu, aby se stala jedním z nejvýznamnějších hráčů na trhu s elektromobily. Akcie společnosti Nio mají v roce 2022 velký potenciál k růstu a po Dni Nio, kdy společnost sdělí více podrobností o nových modelech, by mohly vyletět ještě výše.

 

Současný propad akcií $NIO je solidní příležitostí k nákupu. Zapomeňte na dočasný propad v říjnových číslech dodávek a podívejte se na dlouhodobý potenciál automobilky. Existuje solidní šance, že by akcie mohly v roce 2022 vystoupat na nová maxima.

 

*Nejedná se o investiční doporučení.

Máš svůj účet? Tak se přihlas. A nebo vytvoř nový
Next post
Jestli nastane korekce trhu, tyto 3 akcie určitě nakoupím
Autoload is on
Discussion
9d

Nio pod 40 $ je podle mě solidní nákup, čínské automobilky vyrazí příští rok prodávat EV do světa a myslím si, že můžou třeba v Evropě konkurenci slušně zatopit. Tahle akcie už za 10 $ nikdy k mání nebude...

10d

Akcie už mám, len som ich mohol kúpiť viac. $NIO má aj ďalšie výhody ako BaaS a ich automatizované výmenné stanice.

9d

Souhlasím, akcie pro mě mají vetší hodnotu, než $TSLA 😄 $NIO 🚀🚀🚀

10d

$NIO se mi líbí víc, než $TSLA 🚀🚀🚀

10d

$NIO je moje cesta k bohatství 🙏😃

10d

Kolik akcí jste koupil.uvazuji o nákupu.dekuji za odpověď