NASDAQ
-278.72 (-1.74%)
S&P 500
-38.67 (-0.84%)
DOW
-59.71 (-0.17%)
FTSE
-7.29 (-0.10%)
DAX
-96.97 (-0.64%)
HANG SENG
-66.71 (-0.28%)
NIKKEI
225.50 (0.81%)
BTC/USD Bitcoin / US Dollar
49,230.00 64.96 (0.13%)
NIO NIO Inc
32.15 -4.05 (-11.19%)
NVAX Novavax Inc
160.48 -1.49 (-0.92%)
PFE Pfizer Inc
54.27 1.23 (2.32%)

Tyto 3 technologické společnosti možná neznáte, ale měli byste

Dneska bych se chtěl zaměřit na tři méně známe technologické společnosti, které nabízí dividendu a solidní růst. Jedná se o celkem levné akcie, které svým oborem podnikání perfektně sedí do aktuálního ekonomického dění ve světe. Proto doporučuji tyto tři společnosti zvážit k dlouhodobému nákupu, protože software a polovodiče porostou ještě dlouhou dobu.

 

Software a polovodiče jsou poslední dobou tržními trháky

 

Micro Focus International plc $MFGP 

 

Naší první akcií je $MFGP, společnost zabývající se podnikovým softwarem, která sídlí ve Velké Británii. Společnost nabízí infrastrukturní softwarové produkty, které zahrnují modernizaci a konektivitu aplikací, správu dodávek aplikací, řízení provozu IT, bezpečnost a správu informací a správu.

 

Společnost Micro Focus integruje své nabídky s produkty společnosti Microsoft $MSFT, aby snížila náklady klientů z řad vládních institucí na infrastrukturu. Společnost byla založena v roce 1976, dosahuje ročních tržeb ve výši necelých 3 miliard USD a obchoduje se s tržní kapitalizací 1,65 miliardy USD.

 

Poslední výsledky společnosti $MFGP za první pololetí fiskálního roku, které skončilo 30. dubna, byly poněkud slabší. Společnost vykázala zisk na akcii ve výši 66 centů, což představuje meziroční pokles o 8,3 %.

 

Tržby se snížily o 4,6 % na 1,4 miliardy dolarů, což bylo pokračování slabých výsledků z druhé poloviny předchozího roku. Příjmy z licencí se v prvním pololetí zvýšily o 10 %, což však bylo kompenzováno poklesem v ostatních částech podnikání.

 

Upravená EBITDA se snížila o 7,7 % na 519 milionů USD, zatímco upravená EBITDA marže se snížila o 130 bazických bodů na 37,7 %. I když byly tyto výsledky slabé, znamenaly zlepšení oproti druhé polovině předchozího fiskálního roku, což naznačuje, že to nejhorší má společnost v tuto chvíli možná za sebou. Za celý rok, který skončil v říjnu, společnost plánovala zisk na akcii ve výši 1,31 USD.

 

$MFGP se obchoduje za pouhý 4,1násobek odhadů letošních zisků, což je jen 58 % reálné hodnoty. Společnost podle nás také dosahuje přibližně 4% ročního růstu zisku a svým akcionářům vyplácí 4,6% dividendový výnos.

 

Skyworks Solutions Inc $SWKS

 

Naší další akcií je $SWKS, společnost, která navrhuje, vyvíjí, vyrábí a celosvětově prodává vlastní polovodičové produkty. Portfolio společnosti zahrnuje atenuátory, zesilovače, převodníky, bezdrátové analogové systémy na čipu, LED ovladače a další.

 

Tyto produkty se používají v leteckém a automobilovém průmyslu, mobilní infrastruktuře, nositelných produktech, propojené domácnosti, herním průmyslu a dalších odvětvích. Společnost $SWKS byla založena v roce 1962, dosahuje ročních tržeb ve výši přibližně 5 miliard USD a obchoduje se s tržní kapitalizací téměř 27 miliard USD.

 

Společnost oznámila 4. listopadu zisk za čtvrté čtvrtletí a celý rok a výsledky byly poměrně dobré. Tržby meziročně vzrostly o 37 % na 1,3 miliardy dolarů, což rovněž překonalo odhady analytiků. Za celý rok se tržby zvýšily o 52 %. Upravený provozní zisk činil ve čtvrtém čtvrtletí 488 milionů USD a upravený zisk na akcii dosáhl 2,62 USD. Za celý fiskální rok dosáhl upravený zisk na akcii 10,50 USD, což představuje meziroční nárůst o 71 %.

 

Společnost $SWKS právě kupuje infrastrukturní a automobilovou divizi společnosti Silicon Labs, což podle vedení společnosti podpoří další růst v budoucnu. Očekáváme, že společnost v právě započatém fiskálním roce vydělá 11,57 USD na akcii, což by představovalo 10% nárůst oproti vynikajícím výsledkům ve fiskálním roce 2021.

 

Dividendový výnos společnosti $SWKS není nijak zvlášť lákavý a činí 1,4 %, ale stále je to stejně dobrý výnos jako na širším trhu. Hodnotu společnosti Skyworks vidím v jejím růstovém potenciálu, který odhadujeme na 10 % ročně. 

 

Microchip Technology Incorporated $MCHP

 

Naší poslední akcií je $MCHP, společnost, která vyvíjí, vyrábí a prodává polovodičové produkty pro různé vestavěné řídicí aplikace po celém světě. Společnost Microchip nabízí mikrokontroléry pro všeobecné použití, vestavěné mikroprocesory, mikrokontroléry pro automobilové, průmyslové, konektivní a výpočetní aplikace a řadu dalších souvisejících produktů.

 

Společnost $MCHP byla založena v roce 1989, dosahuje ročních tržeb něco přes 6 miliard dolarů a její tržní kapitalizace činí 46 miliard dolarů.

 

Společnost Microchip oznámila 4. listopadu zisk za druhé čtvrtletí a výsledky ukázaly velmi výrazné meziroční zlepšení. Celkové tržby dosáhly 1,65 miliardy dolarů a meziročně vzrostly o 26 %, což představuje nový čtvrtletní rekord. Vyšší tržby byly způsobeny realizací značného objemu nevyřízených objednávek společnosti a také silnou základní poptávkou navzdory omezením výrobních kapacit u zákazníků.

 

Hrubá marže dosáhla v tomto čtvrtletí rekordních 65,3 % tržeb, což v kombinaci s rekordními tržbami přineslo rekordní čistý zisk ve výši 1,07 USD na akcii na upravené bázi. Od této chvíle vidím u společnosti $MCHP potenciál pro velmi solidní 12% roční růst zisku na akcii, který tvoří většinu očekávaných ročních výnosů. Akcie společnosti se nacházejí přesně na úrovni reálné hodnoty, takže nevidím v podstatě žádný dopad pohybu ocenění v příštích letech.

 

Dividendový výnos je na úrovní 2 %, takže se nejedná o velký zdroj příjmů. Když však tyto faktory zkombinujeme, stále vidím potenciál pro celkové roční výnosy pro akcionáře v příštích letech přes 12 %.

 

*Nejedná se o investiční doporučení.

Máš svůj účet? Tak se přihlas. A nebo vytvoř nový
Next post
Vykašlete se na AMD, zde jsou 3 lepší polovodičové akcie
Autoload is on
Discussion
10d

Autor @petrkomarek má karmu 3580 a je členem této skupiny od 05/07/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

10d

To by mohla být zábavná jízda, hmm :-)