S&P 500 ^GSPC 5,306.04 +0.02%
Nvidia NVDA $1,140.59 +7.13%
Tesla TSLA $176.75 -1.39%
Alphabet GOOG $178.02 +0.96%
Amazon AMZN $182.15 +0.77%
Meta META $479.92 +0.36%
Microsoft MSFT $430.32 +0.04%
Apple AAPL $189.99 +0.01%

Najlepsi analitycy z Wall Street podkreślają zalety tych 3 akcji, które zalecają kupić

Ubiegły tydzień pokazał nam wiele kluczowych wskaźników ekonomicznych oraz aktualizacje dotyczące inflacji w lipcu, utrzymując sentyment inwestorów na dość pozytywnym poziomie. Choć obecnie na rynkach panuje spory optymizm, to nadal nie należy lekceważyć obecnej sytuacji. W rzeczywistości obecne otoczenie rynkowe wymaga od nas zachowania najwyższej ostrożności i rozwagi. Analitycy z Wall Street wiedzą o tym aż za dobrze i przygotowali wybór 3 najlepszych akcji wysokiej jakości, które ich zdaniem są idealnymi zakupami.

Oto wybór 3 akcji wyróżnionych przez najlepszych specjalistów z Wall Street, według TipRanks, serwisu, który szereguje analityków na podstawie ich wyników 👇

Dziś przyjrzyjmy się wspólnie giełdowym pickom najlepszych analityków z Wall Street. Artykuł ma służyć jako inspiracja (nie rekomendacja) - ostateczna decyzja i analiza zawsze należy do Ciebie. Dlaczego piszę, że jest to wybór najlepszych analityków? Przy każdej spółce wypisałem analityka (jego ocenę), a teraz dodałem wskaźnik sukcesu analityka i stopę zwrotu (zawsze na końcu), bo to interesuje niektórych inwestorów. Wybór jest moim zdaniem ciekawy i naprawdę nie spodziewałem się tych 3 akcji w zestawieniu.

Nvidia $NVDA+7.1%

Nvidia, jeden z czołowych graczy na rynku półprzewodników, specjalizuje się w projektowaniu procesorów graficznych dla gier i urządzeń profesjonalnych. Produkuje również jednostki system-on-chip dla mobilnych aplikacji komputerowych i motoryzacyjnych. Podobnie jak jej rówieśnicy, Nvidia również odczuła skutki niedoborów układów scalonych, które wstrząsnęły łańcuchem dostaw.

Firma niedawno ogłosiła aktualizację, w której obniżyła swoje oczekiwania w drugim kwartale fiskalnym 2023 r. Chociaż mogło to obniżyć cenę akcji o około 8% po ogłoszeniu, analityk Needham Rajvindra Gill zauważył, że akcje są nadal około 20% powyżej swojego ostatniego niskiego poziomu, widzianego na początku lipca.

W rzeczywistości Gill zidentyfikował różne przeszkody, z którymi Nvidia boryka się jednocześnie, co uderza w jej marże. Dla przykładu, procesory graficzne, które obecnie przeżywają swego rodzaju zastój w sprzedaży, w zeszłym roku były sprzedawane po cenach od dwóch do trzech razy wyższych niż pierwotna propozycja producenta dotycząca cen detalicznych.

Gill starał się jednak szukać pozytywów mimo obniżonych szacunków Nvidii i patrzył poza krótkoterminowe przeszkody. Stwierdził on, że bilans Nvidii jest jednym z najsilniejszych wśród rówieśników z branży, co pomoże utrzymać firmę w trudnych czasach.

Ponadto, wraz z rosnącym zapotrzebowaniem ze strony centrów danych, najważniejszego rynku końcowego Nvidii, firma prawdopodobnie odnotuje ogromny wzrost w nadchodzących latach.

"Uważamy, że centra danych, rynek końcowy, który uważamy za największy motor wzrostu dla $NVDA+7.1%, przeżywa ożywienie, ponieważ sprzedaż hyperscalerów wzrosła, a widoczność poprawiła się w ciągu ostatnich kilku kwartałów" - zauważył Gill.

  • Gill nadal trzyma się swojej byczej tezy i zaleca kupno akcji $NVDA+7.1%.
  • Gill jest jednym z najlepszych analityków na Wall Street, a jego przewidywania okazały się całkiem trafione. Każda z jego 252 z 402 udanych notowań przyniosła średni zwrot w wysokości 14,9%.

Micron Technology $MU+2.5%

Micron $MU+2.5% to kolejna z największych firm produkujących mikroprocesory w USA. Spółka obniżyła swoje prognozy, powołując się na słaby popyt końcowy i borykając się z innymi niepożądanymi czynnikami (w mieszance podwyżek cen i łańcucha dostaw).

Analityk (Mizuho Securities) Vijay Rakesh, inny czołowy analityk wskazał, że całoroczna prognoza przychodów spółki może zobaczyć jednocyfrowy wzrost. Dlaczego on tak uważa? Podstawową przyczyną jest popularność pamięci DRAM i NAND 👇

  • DRAM dostarczona przez kierownictwo Microna jest na średnim do wysokiego jednocyfrowego procentowego wzrostu w skali roku; a NAND jest na niskim do średniego procentowego wzrostu. Długoterminowe spojrzenie było jednak zachęcające. Micron oczekuje, że długoterminowy wzrost DRAM znajdzie się w średnim percentylu wzrostu, a wzrost NAND wyniesie około 28%.

Ponadto analityk Rakesh był optymistycznie nastawiony do pozycji Microna, który może skorzystać z sekularnych trendów wzrostowych napędzanych przez spadki kosztów w NAND i DRAM, a także wzrost zawartości w różnych wschodzących technologiach.

  • Chociaż analityk obniżył cenę akcji $MU+2.5% do 75$ z 84$, podtrzymał swoją długoterminową wizję spółki z oceną Kupuj.
  • Rakesh jest uważany za elitę z rankingiem 94 na prawie 8000 analityków. Dodatkowo 59% jego ocen było rentownych, a średni przychód z każdej oceny wynosił 22%.

ACM Research $ACMR+4.5%

Dostawca sprzętu do produkcji wafli, ACM Research, prowadzi znaczącą działalność w Chinach i czerpie korzyści ze złagodzenia blokad w tym kraju. Wyniki za drugi kwartał były lepsze od oczekiwań, a komentarz do wyników wskazywał na szereg pozytywów dla perspektyw rozwoju spółki.

Zdaniem analityka Needham, Quinna Boltona, wzmocnienie całorocznej prognozy przychodów na poziomie 365 mln USD - 405 mln USD i możliwość osiągnięcia górnej granicy tego przedziału było najbardziej godną uwagi wiadomością kwartału.

Bolton zauważył również, że ACM Research ma zwiększyć swoje wysyłki w drugiej połowie roku ze względu na zniesienie w Chinach ograniczeń związanych z Covid-19. Dzięki temu nowe produkty firmy zyskają na popularności.

  • Analityk był również optymistą co do postępów firmy w sprzedaży swoich produktów do krajów innych niż Chiny.

"Inwestorzy z ostrożnością podchodzili do wysokiej ekspozycji $ACMR+4.5% na Chiny, ale uważamy, że ta teza zmieni się z czasem wraz z działaniami ACMR w zakresie globalizacji. Tylko w ciągu 4Q21 firma ogłosiła zwycięstwa projektowe z czterema globalnymi producentami układów scalonych, w tym jednym w USA" - powiedział Bolton.

  • Bolton podtrzymał rekomendację Kupuj dla akcji ACM Research z ceną docelową 25 USD.
  • Bolton jest numerem 1 wśród około 8000 analityków śledzonych na TipRanks, więc jego opinie są wysoko cenione przez inwestorów. Co więcej, analityk odniósł sukces przy 72% swoich ocen, a każda ocena przynosiła 45% średnią stopę zwrotu.

Wniosek

Tak jak napisałem na początku - jest to bardzo ciekawy pick, którego być może nie spodziewałbym się w tym momencie. Nie musimy dyskutować o zaletach wymienionych firm (niewątpliwie mają one szereg atrakcyjnych produktów, usług i siłę finansową). Wszystkie 3 wymienione akcje spadły w tym roku, co w połączeniu z byczą tezą analityków oznacza, że być może nawet eksperci są obecnie przekonani o możliwym zwrocie rynku. Dlaczego ktoś miałby dawać oceny ''kupuj'' wiedząc, że większość spółek będzie nadal obciążona wieloma niekorzystnymi czynnikami. Co więcej, w przypadku Nvidii mamy też zapowiedź możliwego pogorszenia w drugiej części roku w pewnym sensie, co oczywiście nie przeszkadza analitykom, a mimo to są byczo nastawieni. W tym zestawieniu dodatkowo zaskoczył mnie wybór $AMCR-1.1%, dla którego wielu ekspertów podziela bycze poglądy, co być może coś mówi. Firma będzie się stopniowo wzmacniać wraz ze spadkiem restrykcji w Chinach i próbować dalej bazować na mocnym drugim kwartale. W długim terminie, prawdopodobnie mógłbym być komfortowo z tym wyborem, ale nadal harbor pewne niepewności w obecnym środowisku rynkowym, które mogą ważyć na akcji. Jednak ostateczny werdykt pozostawiam Wam.

  • Informacje do tego artykułu pochodzą z serwisu CNBC.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi przejść przez dokładną analizę.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet