S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

HBO Max zwalnia 14% swoich pracowników. Czy to problem, czy z góry zaplanowany ruch ze strony Warner Bros. Odkrycie?

Wojna między serwisami streamingowymi jest ogromnie ciekawa. Po królu Netflixie wielu wilków idzie w ślady Disneya, Amazona, czy chociażby Warner Bros Discovery $WBD+0.3%. Pod WBD podpada między innymi HBO Max, który zobowiązał się do zwolnienia pracowników. Czy to część strategii WBD, czy rozwiązywanie problemów?

Konkurencja jest teraz naprawdę na fali, Netflix będzie miał niezwykle trudny czas

Najpierw chciałbym nakreślić sytuację na arenie usług streamingowych. Przez wiele lat Netflix był największy i najlepszy na rynku. Ale to się diametralnie zmieniło w ciągu ostatnich kilku lat, bo Disney w szczególności z Disney+ zaczął wchodzić w ten segment w wielkim stylu i kradnie udziały w rynku Netflixowi. WBD ze swoim HBO Max również znacząco wkracza do gry. Obecnie zwolniła 70 osób, czyli 14% swoich pracowników.

Ma to związek z połączeniem HBO Max i Discovery+ w jeden serwis, który ma ruszyć w przyszłym roku. Cięcia są również częścią działań mających na celu ograniczenie kosztów po przejęciu przez Discovery firmy Warner Media, gdyż po tym fakcie na jedno stanowisko w firmie przypadało więcej osób. Logicznie rzecz biorąc, w związku z tym należało zmniejszyć ogólną liczbę osób.

Osobiście uważam, że WBD podejmuje dobre kroki, aby jeszcze bardziej poprawić swoją pozycję na polu usług streamingowych. Dalsza walka między firmami będzie więc tym bardziej emocjonująca. Jak zapatruje się Pan na przejęcia i zmiany w Warner Bros. Odkrycie?

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Great!