S&P 500 ^GSPC 5,307.26 -0.27%
Tesla TSLA $179.11 -4.01%
Alphabet GOOG $177.07 -1.38%
Nvidia NVDA $943.51 -1.09%
Meta META $469.28 +1.00%
Apple AAPL $190.87 -0.77%
Amazon AMZN $182.60 -0.30%
Microsoft MSFT $429.49 +0.10%

3 dividend kings nadające się do kupienia i trzymania przez długi czas

Dywidendy - Wielu z nas je uwielbia i często ich poszukuje. Dziś chciałbym przyjrzeć się królom dywidend, którzy mogą zapewnić nam tłuste wypłaty, a także zaoferować odrobinę komfortu, jeśli nadejdzie kolejny krach rynkowy. Na dodatek akcje te notowane są z lekką przeceną, której z pewnością nie należy dyskontować.

Dla tych, którzy nie znają definicji Dividend Kings -Dividend Kings to elitarna grupa spółek, które wypłacały i zwiększały dywidendy przez co najmniej 50 kolejnych lat. Już sam ten fakt mówi coś o tych firmach. Dziś przedstawię Wam wybór 3 akcji z tej listy, gdzie 2 są obecnie na pewnej przecenie, a trzecia jest dość dominująca nawet w tegorocznych trudnych warunkach. Bierzmy się za to! 👇

1. Abbott Laboratories $ABT+1.6%

Z kapitalizacją rynkową 195,5 miliarda dolarów, Abbott Laboratories $ABT+1.6% jest jedną z największych firm opieki zdrowotnej na świecie. Pozycja lidera firmy w zakresie urządzeń medycznych (tj. monitorów poziomu glukozy we krwi), testów diagnostycznych (takich jak testy COVID-19), produktów żywieniowych (w tym Ensure i PediaSure) oraz leków generycznych na rynkach międzynarodowych powinna doprowadzić do silnego wzrostu w nadchodzących latach.

Wynika to z faktu, że rosnąca i starzejąca się globalna populacja ma prowadzić do zwiększonego zapotrzebowania na produkty Abbott Laboratories. To wyjaśnia, dlaczego analitycy oczekują rocznego wzrostu zysków o 12,6% w ciągu najbliższych pięciu lat.

Ze wskaźnikiem wypłaty dywidendy prognozowanym na 38,6% w 2022 roku, Abbott Laboratories nie powinien mieć problemów z przedłużeniem swojej 50-letniej passy wzrostu dywidendy w najbliższych latach. Obecna stopa dywidendy wynosi 1,68%.

Wskaźnik P/E (forward price-to-earnings) Abbott Laboratories wynoszący 23 nie czyni go najtańszym królem dywidend. Ale jak na akcje tej klasy i jakości z perspektywami dwucyfrowej rocznej dynamiki wzrostu zysków, jest to atrakcyjna wycena.

2. Procter & Gamble $PG-0.3%

Nieco ciekawszą dywidendę wypłaca bardziej defensywnie nastawiony Procter & Gamble $PG-0.3% . Siła marki w portfolio produktów Procter & Gamble jest niezrównana. Pieluszki dla dzieci Luvs, płyny do zmiękczania tkanin Downy, golarki Gillette, płyn do mycia naczyń Cascade i wiele innych tworzą portfolio produktów $PG-0.3%. Ta spółka jest w stanie finansować i zwiększać swoją dywidendę przez 66 lat z rzędu. Obecna stopa dywidendy wynosi 2,45%.

Znaczenie P&G dla przyzwyczajeń konsumpcyjnych praktycznie wszystkich amerykańskich gospodarstw domowych jest tym, co daje firmie wyjątkową siłę cenową. To pomaga wyjaśnić, dlaczego analitycy przewidują 5,3% roczny wzrost zysków w ciągu najbliższych pięciu lat. Przy wskaźniku wypłaty dywidendy na poziomie około 60%, P&G powinno mieć zdolność do dalszego zwiększania dywidendy w najbliższych latach.

  • Jak widać 👉 $PG-0.3% to po prostu jakość i świetny wybór defensywny dla portfela ze spadkiem zaledwie 8,4% YTD. Generalnie jednak oczekuje się, że spółka może w tym roku lekko utykać w ramach innych czynników makro, co będzie zależało od sytuacji finansowej i nastrojów konsumenckich. Jednak nawet to może nie być wielkim problemem, ponieważ firma przetrwała znacznie gorsze sytuacje i katastrofalne środowiska rynkowe.

3) Genuine Parts Company $GPC-1.0%

Podsumowując, wyprowadzam ciężki kaliber w postaci $GPC-1.0%. Genuine Parts Company to amerykańska organizacja usługowa zajmująca się dystrybucją części samochodowych, części przemysłowych, produktów biurowych oraz materiałów elektrycznych i elektronicznych.

Wraz ze starzeniem się samochodów, pojazdy i urządzenia przemysłowe będą nieuchronnie potrzebowały części zamiennych, aby nadal sprawnie funkcjonować. Obsługując setki tysięcy klientów z lokalizacji w całej Ameryce Północnej, Europie i Australii, Genuine Parts $GPC-1.0% jest jedną z największych firm produkujących części samochodowe i przemysłowe na naszej planecie. Jest to jedna z najbardziej stabilnych firm w tym zestawieniu. Akcje zwiększały dywidendy wypłacane akcjonariuszom przez 66 lat z rzędu. A dividend yield wynosi obecnie 2,26%.

Niedobór chipów półprzewodnikowych sprawił, że średni wiek amerykańskich pojazdów osiągnął rekordowy poziom około 12 lat. Biorąc pod uwagę, że prawdopodobnie będzie to problem przez kilka najbliższych lat, popyt konsumencki na używane części samochodowe powinien pozostać solidny. Dlatego analitycy oczekują, że w ciągu najbliższych pięciu lat Genuine Parts odnotuje roczny wzrost zysków o 4,6%.

Przewidywany wskaźnik wypłaty dywidendy na poziomie 44,9% powinien zapewnić spółce elastyczność w zakresie corocznego zwiększania dywidendy w średnim, jednocyfrowym tempie w długim okresie. Jak widać na wykresie - firma ma się w tym roku dobrze, a części prosperują nawet w trudnych czasach, a zwłaszcza wtedy, gdy ludzi nie stać na zakup nowego samochodu.

Wniosek

Nie posiadam obecnie udziałów w żadnej z tych firm. Jednak swego czasu oparłem portfel na defensywnej akcji , $PG-0.3%, z której byłem zadowolony. Jest to stabilny instrument, który nie zapewni cudownego wzrostu, ale przetrwa trudny rynek i nadal będzie wypłacał dywidendę. Wszystkie 3 akcje, które dziś przedstawiłem, sam bez problemu włączyłbym do swojego portfela (oczywiście po głębszej analizie). $ABT+1.6% to wysokiej jakości spółka z sektora opieki zdrowotnej, która jest również takim keeperem, która ponadto w przyszłości może jeszcze skorzystać na ustawie o obniżeniu inflacji, która została uchwalona w USA. Największą sympatię mam jednak do $GPC-1.0%, który naprawdę ma dla mnie dużo sensu w obecnym okresie i później. Części zamienne są i będą zawsze potrzebne krótko mówiąc, klasy średniej i niższej nie stać na inwestowanie w nowe i drogie samochody, więc w większości będą grawitować w kierunku kupowania części i napraw. Nie wspominając już o rosnącej liczbie kierowców na drogach, ale i związanych z tym wypadków na drogach, które znów ściągną ludzi do $GPC-1.0%.

  • Czy jesteś zainteresowany którąś z firm? Czy zainwestowałbyś w któryś z nich ?

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi przejść przez dokładną analizę.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet