S&P 500 ^GSPC 5,306.04 +0.02%
Nvidia NVDA $1,140.59 +7.13%
Tesla TSLA $176.75 -1.39%
Alphabet GOOG $178.02 +0.96%
Amazon AMZN $182.15 +0.77%
Meta META $479.92 +0.36%
Microsoft MSFT $430.32 +0.04%
Apple AAPL $189.99 +0.01%

Wycena 80 mld dolarów w ciągu kilku lat? Ta firma od baterii litowych może to zrobić

Jaczek Vodiczka
18. 8. 2022
3 min read

Nikt nie wątpi w spektakularną przyszłość pojazdów elektrycznych, dlatego wielu inwestorów może uważać, że spółki z tego segmentu będą przez jakiś czas wyceniane przez rynek. Niemniej jednak, możliwe jest znalezienie akcji, które mogą zobaczyć aprecjację w tysiącach procent w ciągu najbliższych kilku lat.

Czy ta firma ma świetlaną przyszłość?

Cała uwaga na bateriach litowych jest zwykle skupiona na samych pojazdach elektrycznych, ale według Loop Capital, inwestorzy powinni mieć oko na jednego mniejszego i obecnie stosunkowo niepozornego gracza: Enovix $ENVX-0.3%

Szanowana firma inwestycyjna we wtorek rozpoczęła śledzenie producenta baterii z oceną buy (czyli rekomendacją BUY) i stwierdziła, że Enovix może być wart 80 mld dolarów do końca dekady.

Spółka, która weszła na giełdę w lipcu 2021 roku poprzez połączenie SPAC, ma obecnie kapitalizację rynkową na poziomie 2,26 mld dolarów. Mówimy więc o prawie 40-krotnej aprecjacji w ciągu najbliższych 7 lat.

W ciągu ostatniego miesiąca akcje spółki podrożały o ponad 50%. Jednak akcje nadal są w dół o 64% od swojego all-time high osiągniętego 22 listopada ubiegłego roku.

Zasilanie technologii przyszłości

Technologie przyszłości - sztuczna inteligencja, Edge computing, 5G, pojazdy elektryczne, rzeczywistość rozszerzona i wirtualna - wszystkie wymagają większej gęstości energii w akumulatorach. Stworzenie i skalowanie baterii zawierającej w 100% aktywną anodę krzemową od dawna było celem branży, ponieważ znacznie zwiększa ona gęstość energii i wydajność. Enovix jest liderem w rozwoju i produkcji zaawansowanych baterii litowo-jonowych z anodą krzemową. Opracowana przez firmę architektura ogniw 3D zwiększa gęstość energii i utrzymuje wysoką żywotność cyklu. Enovix buduje w USA zaawansowany zakład produkcji baterii litowo-jonowych z anodą krzemową, przeznaczony do masowej produkcji. Podstawowym celem firmy jest zapewnienie projektantom urządzeń mobilnych wiodącej w kategorii baterii o wysokiej energii, która pozwoli na tworzenie bardziej innowacyjnych i wydajnych produktów przenośnych. Enovix rozwija również swoją technologię ogniw 3D i proces produkcyjny dla rynków pojazdów elektrycznych i magazynów energii, aby pomóc w powszechnym wykorzystaniu energii odnawialnej.

Cytaty z witryny Enovix

https://twitter.com/Enovix3D/status/1555597021339389953

Ekspansja Enovix w kierunku pojazdów elektrycznych jest uwzględniona w długoterminowej wycenie Loop Capital. Firma szacuje wartość segmentu elektroniki użytkowej, w którym firma zaczynała w 2007 roku, na 7 mld do 8 mld dolarów, ale wycenę rynku pojazdów elektrycznych na potencjalne 75 mld do 80 mld dolarów.

"ENVX przygotowuje się do bardzo atrakcyjnego modelu finansowego z silnym wzrostem przychodów i znormalizowanymi marżami operacyjnymi typu software. Patrząc w przyszłość, bateria (a konkretnie pewien próg jej możliwości) jest ważnym elementem dla doświadczeń nowej generacji, które już teraz uznajemy za oczywiste społecznie - napisała firma w nocie do klientów.

Obejmuje to technologię AR/VR, a także metaverse i pojazdy elektryczne, powiedział. Ostatecznie, powiedział, Enovix jest jedyną firmą, która może zapewnić atrakcyjną ekonomikę w wielu kategoriach produktów.

Loop Capital zauważył, że praca Enovix nad zwiększeniem gęstości energii w swoich produktach daje jej od 5 do 9 lat przewagi nad konkurencją.

Firma z Wall Street wyznaczyła aktualną cenę docelową na poziomie 50 dolarów, czyli o około 250% wyższą niż ta, przy której akcje zamknęły się w środę.

https://www.youtube.com/watch?v=Y8eSEoOy8JY

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.