S&P 500 ^GSPC 5,321.41 +0.25%
Tesla TSLA $186.60 +6.66%
Meta META $464.63 -0.90%
Microsoft MSFT $429.04 +0.87%
Apple AAPL $192.35 +0.69%
Nvidia NVDA $953.86 +0.64%
Alphabet GOOG $179.54 +0.61%
Amazon AMZN $183.15 -0.21%

DISKUZE: Nejefektivnější investiční strategie

V tomhle kratším článku bych se rád zaměřil na investiční strategie, konkrétně na vaše oblíbené a využívané strategie při investování. Strategií pro investování je opravdu mnoho a asi ani nelze říct, že znám všechny (tady mám určité mezery). Rád bych rozšířil své obzory a zároveň to může klidně posloužit dalším investorům pro inspiraci.

K tomuto příspěvku jsem se dostal především díky @investicnibullanci a jeho článku na téma strategie Dogs of the Dow, což mi opět trochu otevřelo oči a ukázalo jiný pohled na investování. 

Článek naleznete zde: Dogs of the Dow aneb „psí“ strategie | Bulios

Základní strategie:

  1. GARP - z anglického growth at a reasonable price nebo-li růst za rozumnou cenu. Některým růstovým investorům totiž vadí při orientaci pouze na růstové akcie vyšší riziko, naopak investor zaměřený na hodnotu je mnohdy zaskočen relativně nízkým výnosem. Metoda GARP tak kombinuje oba přístupy k výběru vhodných akcií.
  2. Investiční strategie stabilního příjmu (zde nejspíš nemusím dlouze rozepisovat definici). Jednoduše jde o budování pravidelného příjmu (především přes dluhopisy/dividendové akcie).
  3. CAN SLIM strategie - Tato strategie používá pro výběr zajímavých akcií dvě kvantitativní měřítka jako je velikost zisku společnosti a pět kvalitativních faktorů jako jsou například - tržní síla firmy a její vize.
  4. Bottom fishing - Tato strategie je o získání akcie na dně a následném držení, tak dlouho, dokud její cena poroste. 
  5. Strategie sledování trendu - Tahle strategie se zakládá na myšlence, že kdo obchoduje v souladu s trendem a ne proti němu, tak má pravděpodobnost na své straně.

Dále máme například strategie: Hodnotové, růstové, různé swingové strategie, zmíněnou Dogs of the Dow a řadu dalších. Když už má pak investor zvolenou strategii pro výběr akcií, tak pak přichází na scénu naše stará známá strategie DCA - dollar-cost averaging, kterou určitě všichni znáte. - Využíváte DCA?

  • Kterou strategii aplikujete vy?
  • Funguje vaše strategie efektivně?
  • Která strategie je dle vašeho názoru nejefektivnější?

Autor @pb2205 má karmu 1438 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Klasika,  férově oceněné akcie a k tomu bych to chtěl do budoucna až bude portfolio i nakupni transakce větší,  valit to přes výpisy opcí.

Vyloženě určenou strategii nemám. Snažím se hledat výhodně příležitosti za rozumnou cenu a s vysokým potenciálem a do toho se snažím držet určitou rovnováhu napříč sektory a jednotlivými akciemi... dca je pak následnou samozřejmostí.

I to je cesta 👍 Hlavní je, aby byla efektivní a přinášela zisky.

Psí strategie @investicnibullanci mě zaujala a možná ji vyzkouším pro portfolio přítelkyně 😂 Jinak osobně to mám orientované na GARP.

Že vyzkouším na portfoliu přítelkyně 😂😂👍

Jsem orientován na růstovky/dividendovky a následné DCA.

Žádné složitosti. V jednoduchosti je přeci krása👌