Pokud vás zaujalo nedávné IPO Rivianu, bude se vám rozhodně líbit i tato akcie

Rivian Automotive vstoupila na burzu na začátku tohoto měsíce a automobilka v jednu chvíli dosáhla dokonce valuace více než 150 miliard dolarů, přestože negenerovala prakticky žádné příjmy. Rivian se dnes zdá být poměrně riskantním nákupem, proto ale existuje následující firma, kterou bych kupoval místo Rivianu... 

 

 

Jak říkám, Rivian je sice zajímavou společností, ale k tomu, aby dostála svému ocenění, bude zapotřebí pořádného růstu tržeb. Investorům, kterým se líbí potenciál společnosti Rivian $RIVN-0.7%, by se tedy měla proto definitivně líbit společnost Brookfield Renewable $BEPC-0.5% $BEP+0.1%. Tento gigant v oblasti obnovitelných zdrojů energie má obrovský růstový potenciál a mohl by být dlouhodobě tou perfektní investicí.

 

Lídr v oblasti dekarbonizace

Brookfield Renewable $BEP+0.1% je vším, čím se Rivian Automotive snaží jednou být. Je to světový lídr v oblasti snižování emisí uhlíku. Společnost v současné době provozuje 20 gigawattů obnovitelných zdrojů energie po celém světě. 

 

To je dostatečná kapacita k zamezení vzniku 28 milionů tun ekvivalentu oxidu uhličitého, což se rovná 100 % ročních emisí Londýna nebo odstranění 6 milionů vozidel ze silnic každý rok.

 

Díky tomuto rozsáhlému portfoliu se stala partnerem, kterého si vybírají organizace usilující o dekarbonizaci svých provozů. Nedávno například navázala spolupráci s gigantem v oblasti e-commerce a investorem do společnosti Rivian, společností Amazon $AMZN+0.1%, aby vyvinula nové příležitosti v oblasti zelené energie a pomohla jí splnit její klimatické cíle. 

 

Spojila se také se společností Apple, aby získala portfolio větrných aktiv v Číně a pomohla tak tomuto technologickému gigantu a jeho dodavatelům splnit jejich dekarbonizační cíle. 

 

Historie dosahování výsledků

Velkým lákadlem společnosti Rivian $RIVN-0.7% je její růstový potenciál. Společnost má například smlouvu se společností Amazon na výrobu 100 000 elektrických vozidel pro doručování do roku 2030. To naznačuje, že má značný potenciál růstu tržeb.

 

Zatímco společnost Rivian $RIVN-0.7% se opírá o svůj potenciál, Brookfield Renewable $BEP+0.1% již plní své úkoly. Zatímco Rivian zatím nevytvořila velké tržby, Brookfield Renewable jen za prvních devět měsíců roku 2021 vyprodukoval tržby ve výši 3 miliard dolarů.

 

Brookfield je také vysoce ziskový, do konce třetího čtvrtletí vygeneroval více než 720 milionů dolarů ve fondech z provozní činnosti (FFO). Naproti tomu společnost Rivian do první poloviny letošního roku vykázala ztrátu téměř 1 miliardy dolarů 😅. Tomuto výrobci elektromobilů bude chvíli trvat, než se dostane do zelených čísel.  

 

Mezitím má Brookfield $BEP+0.1% také velký potenciál růstu. Společnost má nevyřízené projekty v oblasti obnovitelných zdrojů energie o výkonu 36 GW. Pro představu, to by stačilo na dodávku čisté energie pro více než 6 milionů domácností nebo na vyrovnání všech ročních emisí Houstonu, srdce ropného a plynárenského průmyslu v Americe. 

 

V kombinaci s dalšími interními faktory růstu dává tento objem nevyřízených projektů společnosti Brookfield dostatek síly k tomu, aby minimálně do roku 2026 zvyšovala své FFO na akcii až o 11 % ročně.

 

Kromě toho se Brookfield domnívá, že může akvizicemi každoročně zvýšit FFO na akcii až o dalších 9 %. To znamená až 20% roční růst FFO na akcii do roku 2026. Společnost má dlouhou historii v uzavírání obchodů, které se jí daří uskutečňovat.

 

Brookfield $BEP+0.1% a jeho partneři se již dohodli, že v letošním roce investují 2,4 miliardy dolarů do řady transakcí, včetně dohody se společností Apple $AAPL+0.2%. V neposlední řadě Brookfield investuje do nově vznikajících technologií, které by mohly v příštích letech podpořit významný růst. 

 

Jednou z nich je zelený vodík, který využívá obnovitelnou energii k výrobě vodíku bez emisí. Toto palivo by mohlo hrát zásadní roli při snižování emisí v dálkové dopravě a při výrobě oceli, protože by mohlo nahradit fosilní paliva, jako je nafta a zemní plyn.

Pokud se zelený vodík ukáže jako komerčně využitelný, mohl by pro společnost Brookfield znamenat ještě rychlejší růst.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Tyhlety Bulios analýzy jsou fakt super 🙏

$RIVN-0.7% mi přijde absurdní, ale $BEP+0.1% je super 😄