Moje badania wykazały, że inwestorzy będą kupować te 3 akcje w przypadku dużych spadków

Wczoraj zrobiłem ankietę w naszej grupie na Facebooku na ten temat: Które akcje będą wykupione w przypadku znacznych spadków? Dziś chciałbym przejrzeć tę ankietę i przedstawić Wam wyniki 3 najczęściej wymienianych akcji. Ta ankieta może posłużyć Ci jako inspiracja na wypadek, gdyby rzeczywiście doszło do większego spadku.

Na początek 👇

Będzie mi bardzo miło, jeśli dołączysz do naszej grupy na Facebooku, gdzie każdy inwestor może dołączyć, zadawać pytania o wszystko ze świata inwestowania, czerpać inspiracje, ciekawe informacje i doświadczenia innych: https://www.facebook.com/groups/bulios.club.czsk/

Zróbmy to. Nikt z nas tak naprawdę nie wie na pewno, czego można się spodziewać po rynkach w następnej kolejności. Możemy jedynie przypuszczać, że ''sztucznie'' nadmuchany letni wzrost może pęknąć, albo przyjąć pogląd, że jesteśmy na wylocie. Niezależnie od wyniku, możemy omówić Twoje ulubione akcje. Albo lepiej powiedzieć - O akcjach, na które masz oko, ale do tej pory cena była zbyt wysoka = przewartościowana.

Z moich wczorajszych badań wynikało, że inwestorzy zainwestowaliby w następujące 3 akcje w czasie dużego spadku (kolejność jest według liczby wzmianek).

1. Alphabet $GOOGL-0.5%

Mimo, że akcje $GOOGL-0.5% spadają o -19% (YTD), wielu z zadowoleniem przyjęłoby znacznie większy spadek, który odpowiednio by wykorzystali.

Alphabet chyba nie wymaga długiego przedstawienia. $GOOGL-0.5% działa jako spółka holdingowa. Poprzez swoje liczne spółki zależne firma oferuje urządzenia od aplikacji programowych, wyszukiwania w sieci, rozwiązań dla przedsiębiorstw, produktów sprzętowych, map i reklamy.

Nic dziwnego, że firma jest tak popularna, skoro jej cena akcji od momentu wejścia na giełdę wzrosła o kilka tysięcy procent. Z silnym portfolio produktów i usług, kapitalizacją rynkową w wysokości 1,53 biliona dolarów i praktycznie zapewnionym zapotrzebowaniem na przyszłość, Google jest zdecydowanym zwycięzcą w rankingach.

  • Daj mi znać w komentarzach, czy Google byłby również Twoim numerem jeden w przypadku poważnego spowolnienia.

2. Berkshire Hathaway $BRK-B-0.8%

Stare dobre Berkshire zajęło drugie miejsce.

Berkshire Hathaway to jedna z najbardziej poszukiwanych akcji i jedna z największych firm na świecie. Berkshire posiada firmy w branży ubezpieczeniowej, kolejowej, produkcji i dystrybucji energii, produkcji i sprzedaży detalicznej oraz wiele innych.

Kto by nie kochał zatrzasnąć zapasów Berkshire w świetnej cenie? Świetna firma ze zdywersyfikowanym portfelem dochodów, dużą ilością gotówki i genialnym inwestorem Warrenem Buffettem u steru. Genialność spółki podkreśla wieloletnia passa przewyższania S&P 500.

  • Konglomerat Warrena Buffetta udowadnia swoją jakość i wyniki nawet w tym roku, kiedy wiele świetnych spółek spada, dlatego Berkshire traci nieco ponad 1%.

Firma naprawdę osiąga ogromne rozmiary i obiecujące wyniki, co jest dostrzegane przez inwestorów, którzy z zadowoleniem przyjęliby większe dyskonto na zakup akcji. Czy Berkshire byłby na twoim celowniku w przypadku większego spowolnienia?

3. Apple $AAPL+0.7%

Ostatnie miejsce jest trochę podzielone, ponieważ była równa liczba głosów na Apple, Microsoft i Amazon - stąd postanowiłem dodać swój ostatni głos na korzyść Apple.

Ostatnią spółką jest $AAPL+0.7%, której pewnie też nie muszę obszernie przedstawiać. Apple to znana na całym świecie firma i marka, która produkuje i sprzedaje smartfony, tablety, komputery osobiste, zegarki, słuchawki i wiele innych (to ułamek ich działalności - dochodzą do tego różne abonamenty i inne ciekawe technologie). Apple jest w grupie droższych marek urządzeń, ale są one chyba tym bardziej jakościowe i poszukiwane za to. O popularności mógłby przecież powiedzieć Warren Buffett - rozbudowuje i umacnia swoją pozycję w spółce, inwestując w nią.

W tym roku akcje $AAPL+0.7% można było mieć po znacznej przecenie (w pewnym momencie widząc nawet 30% spadek). Niestety, dla wielu market timerów wciąż wydawało się to zbyt wiele i oczekiwali oni bardziej znaczących spadków. Teraz mogą być pozostawione z niczym innym, jak tylko oczy do płaczu, ponieważ Apple praktycznie wymazał tę stratę i jest teraz na zaledwie -5,7% YTD. Prawdę mówiąc, gdyby akcje Apple rzeczywiście doświadczyły bardziej znaczącego spadku, też bym się nie wahał. Firma jest stabilna, ma świetną markę produktu, wprowadza innowacje, wynagradza akcjonariuszy, dostarcza świetne wyniki i wciąż się rozwija. Dodatkowo Apple ma w najbliższym czasie wprowadzić nowe produkty, co powinno ponownie dać akcjom mały impuls.

Na koniec wymienię kilka innych często wymienianych akcji, które pojawiły się w ankiecie. Inne akcje wymienione w mojej ankiecie to Microsoft, Amazon, Tesla, Disney, JPM, Chevron, Allianz i wiele innych. Załączam link do postu tutaj: https://www.facebook.com/groups/bulios.club.czsk/permalink/757213895514009/

  • Dajcie mi znać w komentarzach o swoich typach akcji.

Ten artykuł/ankieta służy wyłącznie inspiracji, nie jest rekomendacją inwestycyjną. Nawet w przypadku większych spadków nie zapominaj o analizie, gdyż nie wszystko złoto co się świeci.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.

Atraktivní dividendy s ročním výnosem 9,3%?

Staň se součástí největší dividendové komunity na Buliosu a získej přístup k unikátní strategii tvorby pasivního příjmu ještě dnes!
No comments yet