Czy istnieje nowsza i lepsza alternatywa dla Amazon Web Services lub Google Cloud?

Technologia chmury to ogromny rynek zdominowany przez pewne znane na całym świecie firmy. To wielki biznes i bardzo wiele firm prowadzi swoje działania biznesowe w chmurze, ale te systemy są już dość przestarzałe. Firmy z systemami operacyjnymi nie pojawiają się tak często. A gdybyś mógł zostać inwestorem-aniołem dla Microsoftu lub Apple?

Spojrzenie na ciekawy projekt NanoVMs.

Chmury pewnie nie muszę przedstawiać w jakiś szczególny sposób, bo to duży biznes. AWS w zeszłym kwartale odnotował prawie 20 mld dolarów tylko z tego segmentu i wspiera finansowo inne biznesy Amazona. Dzieje się tak dlatego, że wiele globalnych firm uruchamia teraz swoje oprogramowanie w chmurze, w tym większość firm technologicznych. Jednak system operacyjny, na którym działa ich oprogramowanie, ma kilkadziesiąt lat i jest oparty na Linuksie, który ma jeszcze znacznie więcej lat.

Krótka definicja firmy

NanoVMs to firma technologiczna z Doliny Krzemowej, która tworzy nowy system operacyjny po stronie serwera przeznaczony dla dzisiejszej generacji infrastruktury chmurowej. System operacyjny został stworzony dla chmury obliczeniowej, takiej jak AWS i GCP, z wykorzystaniem podejścia unikernel, które zajmuje minimalną ilość zasobów i miejsca, jednocześnie poprawiając szybkość działania aplikacji i cyberbezpieczeństwo. NanoVMs oferuje rozwiązania programowe, usługi subskrypcyjne i wsparcie techniczne ekspertów z branży.

https://www.youtube.com/watch?v=Ye22ZXvQRTc&t=5s&ab_channel=nanovms

W tym filmie możemy zobaczyć wyjaśnienie systemu, na którym "działają" obecne systemy chmurowe i podkreślić zmianę w odniesieniu do NanoVM. Według firmy, NanoVM są w stanie zapewnić taką samą i lepszą jakość dzięki przełomowemu systemowi unikernel. NanoVMs twierdzi, że jest w stanie uruchomić te same obciążenia robocze do 200% szybciej w chmurze Google'a i do 300% szybciej w usługach internetowych Amazona, a wszystko to przy zachowaniu silnych zabezpieczeń, takich jak brak użytkowników, haseł czy zdalnych logowań.

https://www.youtube.com/watch?v=VHWDGhuxHPM&ab_channel=nanovms

Zaufanie do tego projektu wykazało również wiele ciekawych organizacji, które udzieliły dotacji na ten projekt, takich jak:

  • Narodowa Fundacja Nauki
  • US Air Force
  • Departament Energii

Również ta firma ustanawia ochronę i przyznano im 4 patenty, a 3 kolejne są w toku według ich strony internetowej.

Jak możemy zobaczyć na ich stronie internetowej, w ten projekt zainwestowały również różne ciekawe fundusze venture capital.

Jakie są szanse rynkowe dla tego projektu?

Jeśli chodzi o rynek cyberbezpieczeństwa, który obecnie wyceniany jest na około 140-180 mld dolarów, to pojawia się naprawdę ciekawa okazja. Jest jeszcze przestrzeń DevOps, którą również postrzegają jako kluczową grupę odbiorców, a ta przestrzeń również według prognoz będzie interesująca pod względem wielkości do 2026 roku - około 15 miliardów dolarów.

Przewaga konkurencyjna?

Duża część oprogramowania działającego na Linuksie w chmurze to oprogramowanie open source. Open source to strategia stosowana przez producentów technologii do dystrybucji ich oprogramowania. NanoVM może uruchomić wiele z nich szybciej i bezpieczniej niż wersje działające na Linuksie.

Źródło.

Dla zainteresowanych ważne jest jeszcze zrozumienie istoty unikernela, więc załączam filmik z dokładnym wyjaśnieniem i opiniami.

https://www.youtube.com/watch?v=TNjPkOvHO2c&ab_channel=IncludeOS

Jeśli lubicie tego typu posty, będzie mi miło za każdy komentarz lub follow :)

Chceš se se stát úspěšným akciovým investorem?

Začni studovat prestižní Bulios akademii a získej přístup k unikátnímu vzdělávacímu obsahu, analýzám a praktickým nástrojům!
No comments yet