Hyperfine: Hyper dobrá small-cap akcie?

Aby to tu pořád nebylo jenom dokola o každém drobném pohybu gigantů a největších světových společností, tak si dovolím zkusit nadhodit pohled na jednu small-cap akcii. Konkrétně $HYPR-1.1% , výrobce zdravotnických technologií, která přináší naprosto revoluční změnu. Je ale opravdu tak dobrá, jak se může zdát?

Medicínské technologie nejsou pozitivní jen z celkového hlediska - jde často totiž i o parádní možnost investice

O Hyperfinu jste dost možná nikdy neslyšeli. Teoreticky je to ale dobře. Byť mají naprosto luxusní technologie, tak s jejich produkty pokud možno nechcete přijít do kontaktu. Zabývají se totiž medicínským a zdravotnickým vybavením. Zejména pak produkty pro zobrazování, monitorování a magnetickou rezonanci.

Společnost Hyperfine vyrobila první přenosnou (nebo asi raději použijme výraz mobilní) magnetickou rezonanci, které říká SWOOP. Má dost solidní rozvahu, výkaz zisků a ztrát a cash flow. V současné době je to akcie řezená do kategorie small-cap, ale myslím si, že vzhledem k její konkurenční výhodě prvního hráče na tomto trhu mají solidní výhodu. O jejich produktu si můžete přečíst v odkaze výše.

https://www.youtube.com/watch?v=hpCLgcn_6kw

Než se přesuneme k finanční stránce společnosti, pojďme se podívat blíže na jejich přelomovou technologii, která se (doufám, že jsem to pochopil správně z dokumentu na jejich webu) od konkurence liší jednou zásadní věcí.

Společnost Hyperfine používá ve své rekonstrukci Deep Learning. Tedy strojové učení. Používají technologii zvanou compressed sensing (komprimované snímání). Víceméně se jedná tak trochu o trik, jak zlepšit rozlišení a rychlost - tedy efektivitu a spolehlivost screeningu.

Z tradičních skenerů (vysoká intenzita pole, vysoká homogenita) lze pomocí těchto technik vymáčknout větší výkon. Modely, které hypercitlivé skenery používají (pokud vím), jsou pevně vázány na sekvenci a rozlišení skeneru, tj. pro každý typ skeneru a rozlišení potřebují nový model, což je omezující.

A jak to tedy bude vydělávat?

Byznys model by měl fungovat tak, že společnost si vytváří celosvětovou zákaznickou základnu díky tomu, že se jedná o dostupnější variantu MR. Říkají, že chtějí své stroje pronajímat podle toho, co si jejich zákazníci mohou dovolit. To znamená, že se mohou zaměřit na menší kliniky, které potřebují magnetickou rezonanci, ale nemohou si dovolit tradiční velkou a extrémně drahou MR.

Otázkou je, zda se jim to povede dostatečně rychle a efektivně. Taková doprava, údržba a nastavení tak složitého přístroje rozhodně nebude levná. A to potřebují vyřešit. Navíc hodně rychle, protože ztrácejí peníze.

Vzhledem k tomu, že o jejich přenosný přístroj MRI je tak velký zájem, protože jeho cena je desetkrát nižší než cena běžného přístroje MRI a na rozdíl od tradičních přístrojů MRI je mobilní, je o něj velký zájem. Doufejme, že brzy prodeje pokryjí náklady na výzkum a vývoj a prodejní a správní náklady a společnost bude zisková. Mají 160 milionů v hotovosti na financování výzkumu a vývoje a prodejních, správních a režijních nákladů na dalších nejméně 8 let.

Small-cap se vším všudy.
Posuďte sami...
Obligátně i názory analytiků z CNNMoney. Potenciál slušný, ovšem vychází pouze ze 2 hodnocení a bojím se, že bude stát pouze na hodně povrchním zkoumání. 

Zdá se, že produkt i čísla nemají úplně nejhorší. Aby ale vše nebyl to růžové, tak se mi podařilo dohledat několik názorů lidí přímo z oboru, kteří se zabývají vývojem a vědou kolem magnetických rezonancí. Dle všeho má tento systém své výhody i nevýhody. Konkrétně tohle (původně v AJ) mě trochu znervózňuje.

Mám doktorát z fyziky se zaměřením na magnetické rezonance. Hyperfine je moc fajn, sleduji je už několik let. Swoop však není alternativou k tradičním MR systémům. Používá se pouze pro neurologické zobrazování, i když vím, že hardware by mohl dělat i jiné oblasti, software by se ale musel výrazně lišit.

Je to systém z velké části stojící na AI/ML, který získává velmi nekvalitní data a používá všechny triky, aby získal kvalitnější data. To znamená, že je zde menší prostor pro zlepšení kvality obrazu. Dokáže levně udělat několik věcí, což je opravdu skvělé. Ale zdá se, že umí jen pár věcí. Skeny mají například velmi nízké rozlišení.

Tudíž možná nebude všechno tak růžové.

Jak se vám pozdává tato společnost?

Disclaimer: V žádném případě se nejedná o investiční doporučení. Jde čistě o můj souhrn a analýzu na základě dat z internetu a několika dalších analýz. Investice na finančních trzích jsou rizikové a každý by měl investovat na základě svého rozhodnutí. Jsem pouze amatér dělící se o své názory.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Atraktivní dividendy s ročním výnosem 9,3%?

Staň se součástí největší dividendové komunity na Buliosu a získej přístup k unikátní strategii tvorby pasivního příjmu ještě dnes!

Z počátku sis získal moji pozornost, ale ty recenze jsou trošku děsivé. Konkurenční výhoda a základní parametry jsou top, ale když odborník říká, že mají nekvalitní data a používají různé triky, tak začínám zase trochu couvat 😄

Spíš je to o tom, že jejich využití je dost specifické a nemusí to být tak extrémně růžové jak na první pohled vypadá. Zkusím pak ještě dohledat konkrétní čísla jejich prodejů, které jsem tam zapomněl dát. A co říkáš čistě na financials?

Tak co tak koukám tak tržby rostou, ale položka a poměr nákladů ku zisku je poměrně bídný, ale zase se jedná o velice mladou společnost, takže si moc netroufám vyskakovat a říkat - dobré/špatné. U takových společností většinou čekám až mi představí sérii vícero čísel a výsledků, jinak je to risky. A jelikož jsem se lehce na podobném příkladu spálil, tak vážně potřebuji čas, který mi řekne a ukáže víc. Možná je to z mé strany blbost, že si takto nechám utéct příležitost, ale já to pojmenovávám obezřetnost.

jo, to není úplně pozitivní 😅

konkurenční výhoda je zajímavá, být s něčím první na trhu je vždycky fajn...je ale otázkou, jak se to podaří rozšířit k zákazníkům

why not v zdravotnictve je veľmi veľa peňazí 👍

tam jsou šílený cifry no 😅 blbej kabel stojí x tisíc 😀

Tak to asi nemáš nic od Applu ne? 🤣🤣🤣🤣