S&P 500 ^GSPC 5,272.52 -0.63%
Meta META $475.05 -1.01%
Apple AAPL $191.65 +0.87%
Nvidia NVDA $1,144.26 +0.46%
Amazon AMZN $182.71 +0.31%
Alphabet GOOG $177.81 -0.12%
Microsoft MSFT $429.82 -0.12%
Tesla TSLA $176.57 -0.10%

Hyperfine: Hyper dobre akcje o małej kapitalizacji?

Jaczek Vodiczka
25. 8. 2022
5 min read

Aby nie rozpisywać się ciągle o każdym najmniejszym ruchu gigantów i największych spółek świata, pozwolę sobie spróbować przybliżyć Wam jeden small-cap stock. Konkretnie $HYPR-0.2%, producent technologii medycznych, który wprowadza absolutnie rewolucyjną zmianę. Ale czy rzeczywiście jest tak dobrze, jak może się wydawać?

Technologia medyczna to nie tylko pozytywny aspekt - to często świetna okazja inwestycyjna

Być może nigdy nie słyszałeś o Hyperfine. Ale w teorii jest to dobre rozwiązanie. Nawet jeśli mają absolutnie luksusową technologię, nie chcesz mieć kontaktu z ich produktami, jeśli to możliwe. Zajmują się sprzętem medycznym i zdrowotnym. W szczególności produkty do obrazowania, monitorowania i MRI.

Firma Hyperfine wyprodukowała pierwszy przenośny (a może powinniśmy użyć określenia mobilny) rezonans magnetyczny, który nazywa SWOOP. Ma całkiem solidny bilans, rachunek zysków i strat oraz przepływy pieniężne. Jest to obecnie akcja wcięta w kategorię small-cap, ale myślę, że mają solidną przewagę, biorąc pod uwagę ich konkurencyjną przewagę pierwszego wejścia na ten rynek. O ich produkcie możecie przeczytać w powyższym linku.

https://www.youtube.com/watch?v=hpCLgcn_6kw

Zanim przejdziemy do finansowej strony firmy, przyjrzyjmy się bliżej ich przełomowej technologii, która (mam nadzieję, że dobrze to zrozumiałem z dokumentu na ich stronie) różni się od konkurencji w jeden zasadniczy sposób.

Hyperfine wykorzystuje Deep Learning w swoich rekonstrukcjach. Czyli uczenie maszynowe. Wykorzystują one technologię zwaną compressed sensing. Mniej więcej jest to pewien zabieg mający na celu poprawę rozdzielczości i szybkości - czyli skuteczności i niezawodności przesiewania.

Z tradycyjnych skanerów można wycisnąć większą wydajność (wysokie natężenie pola, wysoka homogeniczność) za pomocą tych technik. Modele, których używają hiperczułe skanery (o ile wiem), są ściśle sprzężone z kolejnością i rozdzielczością skanera, tj. Potrzebują nowego modelu dla każdego typu skanera i rozdzielczości, co jest ograniczające.

Jak więc ma zarabiać?

Sposób, w jaki model biznesowy powinien działać, polega na tym, że firma buduje globalną bazę klientów, będąc bardziej przystępnym wariantem MR. Mówią, że chcą dzierżawić swoje maszyny w oparciu o to, na co stać ich klientów. Oznacza to, że mogą one kierować do mniejszych klinik, które potrzebują rezonansu magnetycznego, ale nie mogą sobie pozwolić na tradycyjny duży i niezwykle drogi rezonans.

Pytanie, czy są w stanie zrobić to wystarczająco szybko i skutecznie. Taki transport, utrzymanie i ustawienie tak skomplikowanej maszyny z pewnością nie będzie tanie. I muszą się tego dowiedzieć. I to bardzo szybko, bo tracą pieniądze.

Ponieważ ich przenośna maszyna MRI jest w tak dużym popycie, ponieważ kosztuje dziesięć razy mniej niż konwencjonalna maszyna MRI i jest mobilna, w przeciwieństwie do tradycyjnych maszyn MRI, jest duże zainteresowanie. Miejmy nadzieję, że wkrótce sprzedaż pokryje koszty R&D i SG&A i firma będzie rentowna. Mają 160 milionów w gotówce, aby sfinansować R&D oraz SG&A przez co najmniej następne 8 lat.

Small-cap all the way.
Oceńcie sami...
Obowiązkowe i opinie analityków CNNMoney. Przyzwoity potencjał, ale opiera się tylko na 2 wycenach i obawiam się, że będzie stał tylko na wielu powierzchownych badaniach.

Produkt i numery nie wydają się mieć najgorszego. Ale żeby nie było wszystko różowo, udało mi się wytropić kilka opinii od ludzi bezpośrednio z branży, którzy zajmują się rozwojem i nauką wokół MRI. Według wszelkich rachunków, system ten ma swoje zalety i wady. Szczególnie ten (oryginalnie w AJ) trochę mnie denerwuje.

Mam doktorat z fizyki ze szczególnym uwzględnieniem rezonansu magnetycznego. Hyperfine jest bardzo fajny, śledzę ich poczynania od kilku lat. Swoop nie jest jednak alternatywą dla tradycyjnych systemów MR. To jest używane tylko dla neurologicznego obrazowania, chociaż wiem , że sprzęt mógłby zrobić inne obszary, ale oprogramowanie musiałoby być znacząco różne.

Jest to system w dużej mierze oparty na AI/ML, który dostaje bardzo słabej jakości dane i wykorzystuje wszystkie sztuczki, aby uzyskać dane lepszej jakości. Oznacza to, że jest mniej miejsca na poprawę jakości obrazu. Potrafi tanio zrobić kilka rzeczy, co jest naprawdę świetnym rozwiązaniem. Ale wydaje się, że robi tylko kilka rzeczy. Skany na przykład mają bardzo niską rozdzielczość.

Więc może nie wszystko jest różowe.

Jak ci się podoba ta firma?

Disclaimer: To nie jest w żaden sposób rekomendacja inwestycyjna. To jest wyłącznie moje podsumowanie i analiza na podstawie danych z internetu i kilku innych analiz. Inwestowanie na rynkach finansowych jest ryzykowne i każdy powinien inwestować w oparciu o własne decyzje. Jestem tylko amatorem dzielącym się swoimi opiniami.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.