S&P 500 ^GSPC
5,085.5
+0.31%
Nvidia NVDA
$792.86
+2.09%
Amazon AMZN
$174.97
+1.05%
Meta META
$489.06
+1.04%
Tesla TSLA
$200.01
-1.01%
Apple AAPL
$180.09
-0.73%
Alphabet GOOG
$138.39
+0.70%
Microsoft MSFT
$409.48
+0.43%

Muž z australského Perthu bydlel rok ve svém autě, aby vydělal půl milionu dolarů na kryptu

Tenhle příběh z australských médií by se vám mohl líbit. A možná i inspirovat, kdo ví. Muž z Perthu žil více než rok v autě a sprchoval se v místní knihovně. Jeho "riskantní" krok však drasticky změnil jeho osud. A hlavně stav jeho bankovního konta.

 

Tenhle chlap ví, co to znamená investovat "ALL IN"

 

Max, který požádal, aby jeho skutečné jméno nebylo použito z důvodu ochrany soukromí, se o "spekulativních mincích" poprvé dozvěděl v roce 2017. Nejdříve byl přesvědčen, že jde o podvod, a strávil dalších 18 měsíců zkoumáním, než byl ochoten se do toho pustit a vložit do kryptoměn, především $BTC/USD  a $ETH/USD , celé své úspory.

 

Nyní, o několik let později, má čtyřicetiletý Max na svém kontě kryptoměny v hodnotě 465 000 australských dolarů.

 

"Klidně to může jít na nulu, nebo se to může zdvojnásobit," řekl sázkař bez růžových brýlí serveru news.com.au.

 

Své rozhodnutí investovat do kryptoměn popsal jako "zoufalé", ale nakonec se mu bohatě vyplatilo. Tedy, zatím. Kompletní portfolio plánuje vyprodat, jakmile jím držené kryptoměny dosáhnou předem stanovených cílových cen.

 

Mezitím dal výpověď v práci a koupil si vlastní dům se čtyřmi ložnicemi a dvěma koupelnami v Perthu za 202 000 dolarů.

 

Max má ve dvou peněženkách dohromady necelých půl milionu australských dolarů.

 

Max vždy toužil po vlastním domě a měl úspory z platu 85 000 dolarů ročně, který dostával jako pracovník v západní Austrálii. Když si však uvědomil, že mu krypto může přinést obrovské zisky, změnil taktiku.

 

"Šíleně jsem šetřil, šetřil jsem roky," vysvětlil. "Mým původním plánem bylo našetřit si na na dům, ale odklonil jsem svou strategii od spoření. Říkal jsem si, půjdu do toho naplno, budu mít dům i kryptoměny. Tak moc jsem chtěl změnit svůj život, byl jsem z toho zoufalý."

 

V roce 2018 nalil do Bitcoinu 40 000 USD, když se cena jedné mince pohybovala mezi 5 000 a 12 000 USD. V době psaní článku má jeden Bitcoin hodnotu 57 000 USD.

 

Aby ušetřil peníze, které by mohl věnovat na své kryptoměnové portfolio, rozhodl se Max po většinu roku 2018 a 2019 bydlet raději v autě než si pronajímat byt.

Jako pracovník FIFO trávil hodně času na pracovištích, kde bylo zajištěno ubytování, a nechtěl plýtvat penězi na pronájem nemovitosti, když tam většinu času nebude.

Proto se rozhodl pro své auto, kdykoli byl v Perthu. Řekl, že si vystačil s Hungry Jack's k večeři a sprchami z místních tělocvičen nebo knihoven.

 

Používal investiční strategii DCA, kdy své peníze do kryptoměn vkládal po kapkách v pravidelných intervalech. Když viděl, že se Bitcoin na chvíli propadl, nakoupil další.

Během této doby investoval také do altcoinů, jako jsou $SOL/USD  a $LUNA/USD . Vyzkoušel Shiba inu, to však rychle prodal se ziskem.

 

V září 2020, kdy měl druhý největší blockchain hodnotu pouhých 250 USD, Max koupil také Ethereum. Nyní má jedna mince hodnotu 4500 USD.

 

Celkově se mu peníze k dnešnímu dni vrátily šestkrát. 

 

Prostě success story se vším všudy :))

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @thebull má karmu 1926 a je členem této skupiny od 20/04/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Ja udelal taky ca x5 od 2017, ale nikdy jsem neriskoval takhle hustou vatu, prislo mi to pres prah a ani jsem vlastne nikdy nepotreboval, jako ten Australan:)

Je to hezké, žádné divoké částky, v klidu si vydělal na dům snů a teď může žít v pohodě.

This is the way! 🚀

Partner

This is the way! 🚀🚀

This is the way! 🚀🚀🚀

Já udělal čtyřnásobek, ale ty částky jsou přecijen trochu někde jinde 😂

Ale pořád dobrý!

Hrdina naší doby! 😂

To bych chtěl taky, ale říkám si, že jsem možná tu ideální chvíli prošvihl.

Partner

Vůbec, stále jsme na začátku :))