Amazonka...

Internetowy gigant handlowy Amazon $AMZN-2.0% chyba nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać, ale to co warto przeanalizować to ich ostatnie poczynania, które są zdecydowanie warte uwagi. Amazon ma dużo kapitału, z którym mądrze pracuje i systematycznie się rozwija, także dzięki dywersyfikacji działalności, którą omówię w tym wpisie.

3 ostatnie działania Amazona, które wciąż czynią go bardzo atrakcyjną inwestycją.

Na te 3 działania składają się dwa przejęcia i jedno bardzo ciekawe partnerstwo, które z pewnością ucieszy dużą część społeczeństwa i szereg organizacji. Amazon czyni stałe postępy, o czym świadczy niedawne przejęcie 1Life Healthcare $ONEM oraz dość znana już zapowiedź przejęcia, o której wspominaliśmy na Buliosie w związku z iRobotem $IRBT-0.8% . Dlatego przyjrzyjmy się bliżej tym ostatnim działaniom.

1. Przejęcie 1Life Healthcare $ONEM

Amazon ogłosił niedawno ciekawe przejęcie warte około 3,9 miliarda dolarów, a mianowicie zakup wspomnianego 1Life Healthcare, znanego również jako One Medical. Firma jest oparta na subskrypcji i pochodzi z przestrzeni opieki zdrowotnej, którą Amazon ma na celowniku od dłuższego czasu. Firma opracowała model członkostwa w służbie zdrowia oparty na zapisach bezpośrednich do konsumentów, jak również na sponsorowaniu przez strony trzecie. Ich model członkostwa obejmuje bezproblemowy, całodobowy dostęp do cyfrowych usług zdrowotnych w połączeniu z kliniką zapraszającą, która jest zwykle objęta planami ubezpieczeń zdrowotnych. Firma oferuje również usługi administracyjne i zarządcze poprzez umowy z towarzystwami specjalistycznymi będącymi własnością lekarzy lub One Medical Entities.

Jak podano w informacji prasowej Amazona o przejęciu, "One Medical łączy opiekę osobistą w zapraszających gabinetach w całym kraju z cyfrowymi usługami zdrowotnymi i wirtualną opieką." Usługi telezdrowotne zyskały na popularności i popularności nawet w czasie pandemii, a firmy zajmujące się wirtualną opieką zdrowotną odnotowały znaczny wzrost.

W przypadku udanego przejęcia Amazon przejmie kontrolę nad 200 gabinetami i około 770 000 pacjentów w całym kraju, co stanowiłoby znacznie większy zasięg niż konkurencyjny Teladoc. Może na tym nie zostać, ale ponieważ Amazon ma zróżnicowaną ofertę i może wykorzystać tę firmę do wdrożenia własnych technologii, które usprawniłyby cały proces. Niektóre z tych korzyści obejmują: wysokiej jakości i bezkonkurencyjną infrastrukturę dostawczą oraz ugruntowaną usługę subskrypcji ponad 200 milionów członków na całym świecie, co stanowi naprawdę dużą publiczność. Biznes farmaceutyczny to silny i trudny sektor, ale taki gigant jak Amazon nie będzie miał z nim moim zdaniem problemu.

https://www.youtube.com/watch?v=hA6RhBLmByE&ab_channel=YahooFinance

2. Przejęcie iRobota $IRBT-0.8%

W sierpniu Amazon ogłosił plany przejęcia firmy iRobot, zajmującej się robotyką konsumencką. Wartość tego przejęcia ma wynieść około 1,7 mld dolarów. To przejęcie bardziej pasuje do modelu Amazona w porównaniu z One Medical, ale czasem te mniej tradycyjne decyzje mogą mieć nieporównywalnie większy sukces. Jak wspomniałem, to przejęcie bardziej wpisuje się w model biznesowy, bo Amazon spenetrował już z sektor urządzeń inteligentnych, na przykład: ofertę produktów obsługujących Alexę - inteligentnych głośników, kamer, budzików czy termostatów. Ponadto ten nowy asortyment wpisuje się również w ich sektor robotyki, w którym chcą stale wzmacniać swoje portfolio.

Amazon potrafi zamienić ciekawe oprogramowanie w miliardowe biznesy, czego najlepszym przykładem jest wspomniana Alexa, gdzie stworzyli Alexa Skills - co generuje im 100s milionów dolarów rocznie. Przejęcie iRobota zwiększa tylko różnorodność inteligentnych produktów i Alexa Skills, które firma mogłaby zaoferować, co mogłoby się Amazonowi znacząco opłacić. Jeśli jesteś zaintrygowany tym przejęciem, możesz przeczytać obszerny artykuł od kolegi ze społeczności: Co Amazon obiecuje ze swojego najnowszego przejęcia o wartości 1,7 miliarda dolarów?

https://www.youtube.com/watch?v=HlJWNzD5rYs&ab_channel=BloombergTechnology

Jeśli interesuje Cię ten zakup, możesz obejrzeć filmik z opinią.

3. współpraca netto $PLUG-0.4%

Amazon zrobił znaczący krok w kierunku osiągnięcia swojego celu w połączeniu z celem "net-carbon-zero". Jednym z celów Amazona jest budowanie bardziej zielonej i czystej przyszłości, a oni wyraźnie idą w tym kierunku. Cel ten chce osiągnąć również dzięki współpracy z firmą Plug Power i włączeniu wodoru jako źródła energii. Istotą umowy jest dostarczanie prawie 11 000 ton wodoru rocznie, począwszy od 2025 r. Obie firmy twierdzą, że umowa zapewni energię wystarczającą do zasilania 800 ciężkich ciężarówek i 30 000 wózków widłowych. Amazon chce być liderem i wzorem do naśladowania w przechodzeniu na czystsze źródła energii.

https://www.youtube.com/watch?v=cWBSe31oKK8&ab_channel=GreenStockNews

"Amazon jest dumny z tego, że jest wczesnym użytkownikiem zielonego wodoru ze względu na jego potencjał do dekarbonizacji trudnych do zredukowania sektorów, takich jak długodystansowe przewozy ciężarowe, produkcja stali, lotnictwo i żegluga morska" - powiedział wiceprezes Amazon ds. światowego zrównoważonego rozwoju.

"Plug jest w pełni zaangażowany w rozwój przyszłości zielonego wodoru i budujemy kompletny ekosystem wodoru - od cząsteczek do zastosowań w połączeniu z solidną siecią zakładów zielonego wodoru na całym świecie - aby ułatwić firmom szukającym dostępu do sieci przyjęcie wodoru. " - powiedział prezes firmy Plug Power, dodając następnie: "Zabezpieczenie tego znaczącego kontraktu na dostawy zielonego wodoru z klientem takim jak Amazon potwierdza naszą wieloletnią inwestycję i strategiczną ekspansję w dziedzinie zielonego wodoru".

Marsh, z ramienia Plug Power, zauważył, że mogą rozszerzyć współpracę z Amazonem o inne alternatywne zastosowania wodoru, takie jak: elektryczne ciężarówki. Co jednak nie wiem czy się uda, bo wczoraj napisałem post o Rivian, gdzie zawarli umowę na dostawę pojazdów elektrycznych Automaker z potencjałem do zdetronizowania Tesli? Z potencjałem 10X i partnerstwem z Amazonem

To jest to, co nazywamy współpracą WIN-WIN, ponieważ Amazon promuje więcej alternatywnych źródeł energii, a wiemy, że Amazon jest liderem i wzorem do naśladowania dla wielu firm, a także jest to super umowa dla Plug Power, którzy powiedzieli, że ich nowa współpraca z Amazonem pomoże im zwiększyć przychody do 3 miliardów dolarów do 2025 roku - z prawie 600 milionów dolarów w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Będzie również wspierać cel Plug Power, jakim jest produkcja 500 ton płynnego zielonego wodoru dziennie w Ameryce Północnej.

To, że Amazon odgrywa swoją rolę w promowaniu czystej i odnawialnej energii potwierdza fakt, że jest największym korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej. Są również współzałożycielami The Climate Pledge, zobowiązania do osiągnięcia zerowego poziomu emisji netto do 2040 roku. Od tego czasu ponad 300 innych firm podjęło takie samo zobowiązanie, w tym duże korporacje, takie jak Microsoft i Verizon.

Oprócz ostatnich przejęć, firma ma na horyzoncie kilka obiecujących możliwości, które powinny ekscytować inwestorów. Działania reklamowe Amazona okazały się szczególnie owocne dla firmy, ponieważ segment ten wygenerował 33,9 mld dolarów przychodu w ciągu ostatnich czterech kwartałów, a firma przygotowuje się do głębszego wkroczenia w tę branżę. Amazon ma przed sobą świetlaną przyszłość, a inwestorzy powinni być optymistycznie nastawieni do jego akcji, ponieważ obiecujące perspektywy sprawiają, że jest to doskonały długoterminowy zakup, ale oczywiście jest to tylko informacja, a nie porada inwestycyjna, więc jeśli rozważasz inwestowanie w Amazon, zrób własne badania jeszcze.

Jeśli spodobał Ci się ten post, zapraszam do komentowania i dawania mi follow :)

Chceš se se stát úspěšným akciovým investorem?

Začni studovat prestižní Bulios akademii a získej přístup k unikátnímu vzdělávacímu obsahu, analýzám a praktickým nástrojům!
No comments yet