S&P 500 ^GSPC 5,266.95 -0.74%
Meta META $474.36 -1.16%
Nvidia NVDA $1,148.25 +0.81%
Alphabet GOOG $177.40 -0.35%
Tesla TSLA $176.19 -0.32%
Microsoft MSFT $429.17 -0.27%
Apple AAPL $190.29 +0.16%
Amazon AMZN $182.02 -0.07%

Wilk z Wall Street przyznał, że mylił się co do krachu kryptowalutowego i wyróżnił te 2 kryptowaluty

Jaczek Vodiczka
29. 8. 2022
3 min read

Były makler powszechnie znany jako "Wilk z Wall Street" Jordan Belfort przyznał w ostatnim wywiadzie, że jego początkowa projekcja Bitcoina na poziomie zero była błędna. O zmianie opinii mówił w ostatnim wywiadzie 8/27/2022 z Yahoo Finance i oprócz wyróżnienia 2 projektów, wyraził również swoją opinię na temat projektów small-capowych.

W ostatnim wywiadzie dla Yahoo, Wilk z Wall Street wyraził nowe spojrzenie na kryptowaluty.

Podczas wywiadu z Yahoo Finance w dniu 27 sierpnia, Belfort zauważył, że jego opinia w 2017 roku wynikała z pojęcia, że aktywa były oszustwem, sugerując, że Bitcoin $BTCUSD+0.5% miał cechy projektu oszustwa, co obecnie obalił.

https://www.youtube.com/watch?v=mSBDnc-HY48&feature=emb_title&ab_channel=YahooFinance

"W tamtym czasie naprawdę nienawidziłem kryptowalut, stoję przy wszystkim, co powiedziałem o kryptowalutach w 2017 roku, z wyjątkiem jednej rzeczy, myliłem się co do tego, że Bitcoin zmierza do zera, ale nie patrzyłem wystarczająco uważnie, ponieważ powiedziałem, że to oszustwo, ponieważ po prostu wyglądało na to, ponieważ we wszystkich tych znakach wyglądało na to" - powiedział Belfort.

Co ciekawe, były trader papierów wartościowych ujawnił, że zrozumiał właściwości cyfrowego złota, jakim jest bitcoin, co doprowadziło do zmiany jego myślenia. W tym kontekście Belfort, który naciskał na regulację kryptowalut, dodał, że Bitcoin prawdopodobnie zacznie handlować jako magazyn wartości, a mniej jako akcje wzrostowe.

"Myślę po prostu, że to kwestia czasu, zanim dostanie się w odpowiednie ręce, a ponieważ jego podaż jest ograniczona, a inflacja idzie dalej i dalej, w pewnym momencie będzie wystarczająco dużo dojrzałości w Bitcoinie i zacznie on handlować bardziej jako magazyn wartości, a mniej jako akcje wzrostowe". wyjaśnił.

Belfort zasugerował, że trajektoria wzrostu sektora kryptowalutowego będzie odzwierciedlać bańkę dot-com, w której wybrane waluty cyfrowe upadają przed odbiciem.

Jego zdaniem kryptowaluty, które mają szansę się wyróżnić, to te z silnym zarządzaniem i użytecznością, podkreślając, że w dłuższej perspektywie Bitcoin $BTCUSD+0.5% i Ethereum $ETHUSD+0.1% mają szansę na sukces.

Belfort skomentował również projekty small-cap, które porównał do penny stocks. Penny stocks odnoszą się do wysoce spekulacyjnych akcji wycenianych poniżej 1,00 USD z małych i nieznanych spółek. Z reguły albo przynoszą inwestorom ogromne zyski, albo zawalają się jak domek z kart.

Podczas wywiadu z Yahoo Finance - Belfort zauważył, że tego typu inwestycje mają "ten sam przewidywalny cykl", który może generować ogromne zyski, ale może również spalić inwestorów, którzy nie zdążą spieniężyć w odpowiednim czasie.

Belfort zauważył ponadto, że ludzie powinni inwestować w aktywa kryptowalutowe o małej kapitalizacji tylko wtedy, gdy są gotowi przeznaczyć niewielką część swojego portfela na hazard, i zasugerował, że nigdy nie powinny one należeć do kategorii poważnych inwestycji.

https://www.youtube.com/watch?v=qpuH9zg-Kwo&ab_channel=AllisonRedd

Wywiad sprzed 4 lat, w którym Belfort twierdził, że Bitcoin wyjdzie na zero.


Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.