S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

Dokud se tento problém nevyřeší, kryptoměna Cardano bude stagnovat

Investovali jste v letošním roce do kryptoměny Cardano v naději, že vám během růstu na $5 nebo dokonce $10 znásobí váš vklad a teď si to při pohledu na graf vyčítáte? Není se čemu divit, po ukázkovém růstu z loňského roku jako by Cardano narazilo na zeď, kterou není schopné překonat. A dokud nevyřeší tento problém, nikdy ji nepřekoná a svým investorům bude způsobovat vrásky na čele.

Cardano má před sebou nelehký úkol.

Ačkoliv v posledních dnech dostávají pořádně zabrat všechny kryptoměny včetně samotného Bitcoinu $BTC/USD, je to právě Cardano $ADA/USD, které způsobuje svým investorům pravděpodobně nejvíc bezesných nocí. 

Od svého ATH ze začátku září, kdy se cena jedné mince dostala až na $2.9 se Cardano sesunulo o více než 50 %, a to až na dnešní cenu kolem $1.3. To je mnohem víc, než o kolik se v posledních dnech propadly kryptoměny jako Ethereum $ETH/USD či letos tolik populární Solana $SOL/USD.

A kam až by se mohlo Cardano propadnout? Analytici přišli s drsnou předpovědí

Proč Cardano zaostává?

Jednou z obav oddaných investorů je, že upgrade smart kontraktů Cardano se příliš neujal. Jednoduše se zatím neukázalo, že by hard fork neboli upgrade Alonzo přinesl velké množství nových aplikací.

Například vývojáři se zatím masově neujali skriptu Cardano, aby psali aplikace pro smart kontrakty v oblasti DeFi (decentralizované finance). Neexistuje ani marketplace s NFT (non-fungible token), který by zaujal velký podíl na trhu s obchodováním s NFT. To jsou všechno špatné signály pro celou komunitu Cardano.

Z výše uvedeného samozřejmě vyplývá, že tohle krypto jednoduše nemá velký podíl na trhu, pokud jde o TVL (celkové množství podkladového aktiva, které je zcela zajištěno konkrétní aplikací DeFi). 

To nám spolu s poklesem ceny kryptoměny ADA říká, že Cardano je na ústupu. A něco takového investoři slyší neradi.

Co tedy Cardano nutně potřebuje? 

Potřebuje si připsat nějaké "vítězství", významnou aplikaci nebo sponzora, společnost nebo osobnost, která podpoří jeho pokračující vývoj. Jednoduše, potřebuje marketing.

Jenže nic takového zatím nepřichází.

https://twitter.com/Cardano/status/1467953126946734082

Nakupovat, prodávat nebo hodlovat?

V tuto chvíli, přestože by to mohlo vypadat jako ideální chvíle na nákup v dipu, by pro potenciální kupce mohlo dávat smysl vyčkat na oslabení ceny. Vždy je možné, že tato mimořádná volatilita - ve srovnání s jinými kryptoměnami jeho velikosti - naznačuje další sešup ceny směrem dolů.

Příval medvědího sentimentu se někdy živí sám sebou. Například je těžké přimět lidi, aby uvěřili v obrat, aniž by přišly nějaké zásadní zprávy. Ve skutečnosti, když v září vyšel hard fork Alonzo, časopis Decrypt citoval řadu kritiků Cardana. Někteří z nich "vyjádřili pochybnosti o tom, zda modely smart kontraktů Cardano obstojí". V článku bylo zmíněno, že skript Cardano potřebuje řadu "workaroundů".

Dá se tedy předpokládat, že většina investorů bude nyní s vkládáním nových peněz do této kryptoměny otálet, dokud chytré kontrakty Cardano nezačnou získávat velkou podporu. To se zdá být v divoké kryptoměnové aréně, kde mnoho kryptoměn utrácí velké částky za marketing a technologie, vítězným receptem. 

U Cardana ovšem nic takového nevidíme. Zatím.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @drakostonks má karmu 255 a je členem této skupiny od 22/04/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

O Cardanu se furt jenom kecá a slibuje, už od založení a skutek utek.

Souhlasím!

Tak nevím kde jste byl když cardano bylo pod 0.1$? Musíte si počkat, jako si počkali ti co ho kupovali takhle nízko. Cardano má jeden z nejvyšších meziročních růstu a některým to stále nestačí. Český remcal se nezapře.

Kryproměn je asi 2000, nelze koupit všechno. Holt jsem vsadil na jiné shit měny.

Partner

Cardano je opravdu velkým zklamáním.

$ADA/USD -20 % EOY

Že by šlo až pod $1? To by bylo hodně zajímavé...