S&P 500 ^GSPC
4,963.38
-0.24%
Nvidia NVDA
$674.07
-2.94%
Alphabet GOOG
$143.48
+0.90%
Microsoft MSFT
$399.23
-0.88%
Meta META
$467.25
-0.85%
Amazon AMZN
$168.27
+0.71%
Apple AAPL
$181.18
-0.21%
Tesla TSLA
$194.12
+0.18%

Plánovaný vstup na burzu se odkládá, šéf firmy Better.com udělal něco nevídaného

Když se firma chystá na svůj vstup na burzovní parkety, je to velká událost, které je přizpůsobeno veškeré dění uvnitř i vně společnosti. A minimálně každý z vedení firmy si dává velký pozor na to, jaké signály vyšle investiční veřejnosti, protože by se to mohlo promítnout do ceny akcií a tím negativně ovlivnit to, kolik peněz firma díky svému IPO získá. O to víc je krok šéfa firmy Better šokující a nepochopitelný.

Vishal Garg už nemá moc důvodů k úsměvům.

CEO firmy Better.com Vishal Garg udělal chybu, kterou si nepochybně bude vyčítat do konce svého života. Jak by také ne, když tím ohrozil budoucnost své firmy. Firmy, která už si brousila zuby na burzovní parkety a další zajímavé příjmy na rozvoj byznysu.

Ještě na jaře loňského roku se firma zaměřená na hypoteční byznys chlubila, že agresivně nabírá nové zaměstnance a že jen během samotného roku 2020 vyroste o minimálně dalších tisíc zaměstnanců na celkem 10 tisíc lidí. 

Všechno znělo skvěle a firma financovaná mimo jiné také japonským gigantem Softbank (ti mají vyloženě pech!) byla připravená na další růst, který měl vyvrcholit vstupem na burzu skrze SPAC s Aurora Acquisition Corp. A dokonce ještě před pár týdny firma získala další investici ve výši 750 milionů dolarů. Prostě snová jízda.

Jenže ve skutečnosti nebylo všechno tak skvělé. A CEO a spoluzakladatel firmy Vishal Garg to moc dobře věděl. Pandemie udělala své a firma musela podniknout nepříjemné kroky, které měly zabránit finančnímu strádání a hrozbě oddálení vysněného vstupu na burzu. Garg se rozhodl jednat.

Minulý týden si proto svolal na Zoom call 900 zaměstnanců firmy a všem oznámil, že jsou okamžitě propuštěni. 

https://www.youtube.com/watch?v=gpjqbvLkPUw

Takový způsob propuštění samozřejmě okamžitě vyvolal bouři nevole a video se začalo virálně šířit po internetu, včetně platforem jako je třeba TikTok. Garg za to schytal kritiku a co je pro něj horší, v návaznosti na zveřejněné video se několik vedoucích zaměstnanců firmy rozhodlo skončit také. Firma tak došla k dalšímu logickému závěru - vstup na burzu plánovaný do konce tohoto roku se odkládá. Protože není nic horšího, než vstoupit na burzovní parkety v takové "kondici". Své by o tom mohl vyprávět WeWork, který odložil vstup na burzu před dvěma lety, když vyšlo najevo, jakým stylem fungovala firma i její CEO Adam Neumann.

Včera se na webu Blind objevil dopis současným zaměstnancům, který zaslal ověřený zaměstnanec společnosti Better. V dopise se Garg omlouvá za způsob, jakým minulý týden (ne)zvládl zprávu o propouštění, a píše: "Neprojevil jsem patřičnou úctu a uznání jednotlivcům, kterých se to týkalo, a jejich přínosu pro společnost Better. Rozhodnutí o propouštění je mé, ale při jeho sdělování jsem se dopustil chyby. Tím jsem vás uvedl do rozpaků."

Napravování pošramocené pověsti však bude chtít mnohem víc než jen stručnou omluvu a je téměř jisté, že k úplné nápravě už nedojde nikdy.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @thebull má karmu 2063 a je členem této skupiny od 20/04/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Aneb jak si má zbytek života zničit jméno

Partner

Hele když vidím Zuckerberga, přijde mi, že trh je schopný odpustit snad i vraždu 🤷‍♂️

Masakr...ale má to rychle vyřízené.

Partner

Jojo, náplast je potřeba strhnout rychle ,😂

Pracovat pro něj musí být sen teda 😅

Partner

Možná jo, pro ty co zbyli, co my víme 😂

Hodně drsné, pan asi nemá moc empatie 🤔