Morgan Stanley wskazuje 3 akcje do kupienia, które skorzystają na ustawie klimatycznej

Wszyscy z pewnością słyszeliśmy o ustawie klimatycznej, która zapewni bardzo gruby pakiet finansowy, który może napędzić wiele firm dość wysoko. Pakiet klimatyczny skieruje 369 miliardów dolarów na energię odnawialną i ograniczenie emisji. Na tej podstawie lider bankowości Morgan Stanley przedstawił nam swoich faworytów, którzy będą prosperować pod rządami tej ustawy. Dla wszystkich wymienionych akcji MS podnosi cenę docelową w związku z silniejszym wzrostem dzięki ustawie klimatycznej.

Johnson Controls, jedna z firm, którą dziś rozwalimy.

Morgan Stanley podniósł w czwartek swoje szacunki wyników i ceny docelowe dla spółek produkujących systemy grzewcze i chłodzące. Bank inwestycyjny powiedział, że ulgi podatkowe i rabaty w ustawie podatkowej i klimatycznej przyjętej przez Kongres pomogą zwiększyć sprzedaż. Ustawa o redukcji inflacji, którą prezydent Biden zatwierdził w zeszłym miesiącu, zawiera zachęty do największych w historii USA inwestycji w produkty energooszczędne. Ustawa przeznacza 21 miliardów dolarów w rabatach i federalnych ulgach podatkowych na poprawę oszczędności energii w domach ludzi w ciągu najbliższych 10 lat.

Największe zyski dla producentów sprzętu będą pochodzić z gospodarstw domowych, które wymieniają swoje klimatyzatory i systemy grzewcze na pompy ciepła, powiedzieli analitycy Morgan Stanley w raporcie. Pompy ciepła to urządzenia typu all-in-one, służące do bardziej efektywnego chłodzenia i ogrzewania domu.

"Technologia pomp ciepła była stale ulepszana w ciągu ostatniej dekady", powiedział jeden z analityków, "a przyjęcie jest możliwe w większej liczbie regionów".

1. Johnson Control $JCI+0.5%

W tym roku akcje JCI+0.5% spadły o 30.83%.

Kiedy myślę o budownictwie, wiele nowoczesnych domów jest coraz częściej wyposażonych w zaawansowane i zintegrowane systemy do zarządzania, kontroli i leczenia środowiska. Większe budynki przemysłowe lub biurowe często mają znacznie bardziej rozbudowane kontrole. To tutaj Johnson Controls znajduje swój dom z długą historią rozwoju, inżynierii i instalacji systemów, które poprawiają jakość środowiska zbudowanego. Biorąc pod uwagę rosnącą potrzebę ulepszeń i czasu spędzanego wewnątrz budynków, zwłaszcza po pandemii, $JCI+0.5% prawdopodobnie będzie nadal jeździć na fali zwiększonych inwestycji w środowisko zbudowane.

Prognoza Morgan Stanley to: Cena docelowa została podniesiona i ustalona na poziomie 62 USD, a analitycy wyliczają wzrost EPS na poziomie 3,72 USD w 2023 roku i 4,12 USD w 2024 roku.

3 szybkie powody, dla których $JCI+0.5% jest dobrym zakupem

  1. Firma odnotowała stosunkowo silny wzrost biznesu. Mają silny backlog na poziomie 11,1 mld dolarów. Wielkość backlogu ma charakter długoterminowy i od 2017 roku systematycznie rośnie. Zakres segmentów działalności, w które są zaangażowani, obejmuje zarówno budownictwo mieszkaniowe, komercyjne, jak i przemysłowe. Oznacza to, że dopóki istnieje aktywność gospodarcza i trwa budowa lub modernizacja budynków, $JCI+0.5% powinien nadal prosperować.
  2. W ciągu ostatnich kilku lat JCI intensywnie inwestuje w część swojej działalności związaną z usługami cyfrowymi. Oczekuje się, że do 2024 roku plan przyniesie około 2 mld USD zwiększonych przychodów dzięki większemu zaangażowaniu klientów w oparciu o lepszą łączność.
  3. JCI ma silne zaangażowanie w poprawę i ESG, ale nie będę wchodził w skomplikowane szczegóły. Po prostu - mają cele, które będą w interesie poprawy ich jakości, ale także w interesie i wymaganiach państwa, co doprowadzi do dalszego wzrostu i popularności.

2. Carrier Corporation $CARR-1.6%

W tym roku akcje $CARR-1.6% spadły o 24.64%.

Carrier Global jest wiodącym producentem produktów z zakresu ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji, chłodnictwa oraz ochrony przeciwpożarowej i zabezpieczeń. Jej działalność w zakresie HVAC (ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja) obsługuje zarówno rynki mieszkaniowe, jak i komercyjne, a segmenty chłodnicze obsługują podstawowy segment transportu żywności, który jest integralną częścią łańcucha dostaw chłodni.

Cena docelowaMorgan Stanley została podniesiona do 44 dolarów i oczekują oni EPS na poziomie 2,60 dolarów w 2023 roku i 2,88 dolarów w 2024 roku.

Powody do zakupu:

  1. Mocne strony firmy Carrier to silny globalny zasięg z produktami w 160 krajach, a także zróżnicowana oferta produktów i rynków końcowych. Jeśli chodzi o przewagę konkurencyjną, Carrier ma ponad 100-letnie doświadczenie w branży, co pozwoliło mu wypracować silną markę i reputację jakości. Ponadto Carrier czerpie korzyści z działalności na rynku wtórnym, który dostarcza części zamienne i usługi i stanowi około 30% całkowitych przychodów (działalność ta jest znacznie bardziej dochodowa niż sprzedaż nowego sprzętu).
  2. Dwie z najważniejszych inicjatyw firmy Carrier to zwiększenie liczby przyłączeń serwisowych oraz zdobycie w ciągu pięciu lat pozycji lidera rynku w zakresie stosowanego HVAC.
  3. Tymczasem $CARR-1.6% utrzymuje solidny bilans i wypłaca dywidendę w wysokości 1,6%, co jest wspierane przez niski payout ratio na poziomie 23%. Podczas gdy stopa zwrotu jest niska, zarząd ogłosił niedawno zamiar wykorzystania kapitału na przejęcia lub skup akcji, celując w 30% wskaźnik wypłaty w 2023 roku, co sygnalizuje znaczącą zmianę dywidendy.

3. Lennox International $LII-2.0%

W tym roku akcje $LII-2.0% spadły o 21.72%.

Lennox International jest wiodącym globalnym dostawcą rozwiązań w zakresie zarządzania klimatem, działającym w ponad 112 krajach na całym świecie. Firma produkuje i sprzedaje szeroką gamę produktów dla rynków ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa. Działalność spółki podzielona jest na trzy segmenty biznesowe. Segment ogrzewania i chłodzenia budynków mieszkalnych, który zapewnia 60% sprzedaży netto Spółki, zajmuje się produkcją i sprzedażą pieców, klimatyzatorów, pomp ciepła, pakietowych systemów grzewczych i chłodzących, urządzeń do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach, produktów do kontroli komfortu oraz części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych. Segment Commercial Heating and Cooling, który zapewnia - 20% sprzedaży netto Spółki, zajmuje się produkcją i sprzedażą jednostkowych urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych, stosowanych systemów, sterowników, instalacją i serwisem komercyjnych urządzeń grzewczych i chłodzących oraz komercyjnych produktów o zmiennym przepływie czynnika chłodniczego. Segment Chłodnictwo, który zapewnia 15% sprzedaży spółki, produkuje i sprzedaje agregaty skraplające, chłodnice jednostkowe, chłodnice cieczy, skraplacze chłodzone powietrzem, centrale wentylacyjne, chłodnice procesowe, sterowniki oraz stojaki na sprężarki.

  • Wiem, że ten przydługi wstęp pewnie niewiele Ci mówi, jeśli nie jesteś w branży. Chodziło mi o przedstawienie bardzo zróżnicowanego portfela firmy.

Przewidywania Morgan Stanley: cena docelowa została podniesiona do 268 dolarów, oczekują, że EPS za 2023 rok wyniesie 15,32 dolarów, a za 2024 rok 17,22 dolarów.

Powody do zakupu:

  1. Oczekuje się, że rynek usług HVAC (ogrzewanie, wentylacja i chłodzenie) będzie rósł z CAGR na poziomie 5,3% w skali globalnej w latach 2021-2030, co wskazuje, że firma działa na stosunkowo szybko rozwijającym się rynku.
  2. Sprzedaż netto spółki była stosunkowo stabilna i miała tendencję wzrostową na przestrzeni lat, a pomimo negatywnego wpływu pandemii koronawirusów w 2020 roku, spółce udało się osiągnąć sprzedaż przedpandemiczną w 2021 roku.
  3. Marże firmy są dość imponujące i stabilne, co pozwala jej generować duże ilości gotówki rok po roku. Przez lata spółka pokazała, że generowanie dodatniej gotówki jest powtarzalną częścią jej działalności i czymś, w czym inwestorzy mogą czuć wsparcie. W tym sensie firma poprawiła swoją dwunastomiesięczną marżę zysku brutto z 23% w latach 2011-2012 do 29% w 2021 roku.

Wniosek

Wiadomo, że wraz z ustawą klimatyczną popłynie gruba kupa pieniędzy, o którą będzie się bił czubek góry lodowej. Wymienione firmy to wybór Morgan Stanley, ale częściowo mój, bo ich lista kryła wiele nazw. Nie twierdzę, że wymienione spółki są obecnie atrakcyjnie wyceniane (widzę jeszcze miejsce na spadek), ale inwestorzy powinni się jeszcze zastanowić, czy jakoś właściwie wykorzystają ten wielomiliardowy pakiet z USA. Wymienione firmy z pewnością oferują szereg atrakcyjnych pozycji i korzyści, na które zerknąłem tylko marginalnie (być może przeanalizuję je w przyszłości, jeśli będzie większe zainteresowanie). Zasadniczo powiedziałbym, że tak jak w tym roku badałem i faktografię dotyczącą akcji solarnych, gdzie należycie wykorzystałem korzyści, jakie dawały np. Stany Zjednoczone (obniżki taryf, rabaty, zwiększone wsparcie itp.), tak samo widzę tutaj taką samą okazję. Trudno powiedzieć, czy ten wzrost będzie równie silny, ale na pewno wierzę, że część z tych dodatnich procentów zarobimy my/oni. Widzę tu obecnie podobny potencjał, ale z tą różnicą, że nie spieszyłbym się jeszcze z zakupem (będzie to zależało od warunków rynkowych). Spodziewam się jednak wzrostów w przyszłości i będę dalej szukał tych spółek.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi przejść przez dokładną analizę.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.

Atraktivní dividendy s ročním výnosem 9,3%?

Staň se součástí největší dividendové komunity na Buliosu a získej přístup k unikátní strategii tvorby pasivního příjmu ještě dnes!
No comments yet