Meta má co dohánět: Vnitřní dokumenty odhalují, jak si doopravdy vede Instagram Reels v porovnaní s TikTokem

Není pochyb o tom, že generální ředitel Meta Platforms Mark Zuckerberg se cítí být TikTokem ohrožen. Aplikace pro krátká videa se v posledních letech velmi rychle rozrostla a podle společnosti eMarketer strávil průměrný uživatel ve Spojených státech v loňském roce v této aplikaci téměř 40 minut denně, což je až o 10 minut více, než uživatelé tráví na Instagramu.

Instagram Reels v konkurenci s TikTokem ztrácí 

Mark Zuckerberg sází krátkodobou budoucnost giganta sociálních médií na Instagram Reels, funkci krátkého videa nabízí jako odpověď společnosti na konkurenční platformu TikTok.

Interní průzkum společnosti ukazuje, že Meta má co dohánět. Uživatelé Instagramu kumulativně tráví 17,6 milionu hodin denně sledováním reels, což je méně než jedna desetina z 197,8 milionu hodin, které uživatelé TikTok stráví každý den na této platformě, podle dokumentu recenzovaného The Wall Street Journal, který shrnuje interní výzkum Meta.

Dokument s názvem „Creators x Reels State of the Union 2022“ byl interně publikován v srpnu. Uvádělo se, že zapojení Reels klesalo – o 13,6 % oproti předchozím čtyřem týdnům – a že „většina uživatelů Reels nemá vůbec žádnou interakci“.

Jedním z důvodů je, že Instagram má potíže s náborem lidí, kteří by tvořili obsah. Zhruba 11 milionů tvůrců je na platformě v USA, ale jen asi 2,3 milionu z nich, neboli 20,7 %, na ní publikuje každý měsíc, uvádí dokument.

Rozšířenou verzi tohoto příběhu naleznete na WSJ.com.

TikTok je aplikací, kde lidé tráví v průměru nejvíce času 

Výše v grafu vidíme, že průměrný čas strávený v minutách pro dospělé uživatele v USA, kteří používají TikTok, je 45,8 minut denně, což odpovídá pouze YouTube. Nejvýznamnější nárůst, kterého TikTok dosáhl, byl během pandemie. Právě tehdy TikTok získal největší tlak.

Důvod je zřejmý. Kvůli uzavírkám a pandemii se zastavily každodenní životy. V naších běžných životech se toho moc nedělo a proto lidé začali hledat zábavu a obsah. Rychle si prohlédli celou obsahovou knihovnu platforem streamovacích služeb, jako je Netflix, začali hledat jiný obsah, obsah od lidí, které neznají, a to je místo, kde TikTok naplnil potřebu.

Možný zákaz TikToku v USA 

Vzáří 2020 chtěl Donald Trump zakázat TikTok v USA (nebo to alespoň udělat tak, že mateřská společnost Bytedance bude muset prodat svůj americký podnik americké společnosti). Od té doby, co se Biden stal prezidentem, tento zákaz nevstoupil v platnost, ale problém tu stále je.

https://twitter.com/RihardJarc/status/1542239089805725696

TikTok má problém s napojením na Čínu. Konkrétně komisař Brendan Carr považuje platformu za způsob, jakým může Čína získat a používat informace od občanů USA. Proto letos koncem června vyzval Apple a Google, aby odstranily TikTok ze svých obchodů s aplikacemi. Ačkoli tak ani jedna z firem neučinila, senát stále usiluje o její federální vyšetřování. Existuje proto poměrně vysoká šance, že TikTok bude dříve či později v USA zakázán.

DISCLAIMER: Veškeré informace zde uvedené mají pouze informační charakter a žádném případě se nejedná o investiční doporučení. Vždy si dělejte vlastní analýzu.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Fantastický profit 1000 % během pouhých 16 hodin?

Staň se součástí největší trading komunity na Buliosu a získej přístup k unikátním strategiím obchodování opcí a dalších nástrojů!

Nedávno jsem četl, že si Reels získávají více pozornosti, obzvlášť během léta údajně vzrostla popularita 😪

to možné, děcka měli prázdniny, což představovala mnoho volného času. Očekával bych, že se to ale se začátkem školy vrátilo do normálu.

To ano, ale zase když si vezmeš, tak v dnešní době tam jsou děcka vylepené ráno, odpoledne, večer, škola, neškola 😄 Uvidíme no, třeba se jedná o udržitelné zlepšení 🤷‍♂️

TikTok je mor, co si budem povídat. Jejich algoritmus je ale asi jedna z nejdokonalejších technologií, které svět poznal. To, jak dokážou udržet pozornost lidí a krmit je přesně tím obsahem, který se jim líbí a udrží je u obrazovky je naprosto neuvěřitelný

z vlastní zkušenosti vím, jaká je TikTok závislárna :D

dost velka :D

Já se mu zdárně bráním. Já jsem závislej jen na těch reels :D

Proto už ho nemám 😄

TikTok je aktuálně král 👍

Bezpochyby

YT není daleko co se týče času stráveného na platformě.

je tomu tak.

bohužial ano

Je král ale nemusí být. Co slyším tak si stěžují lidé na to, že si nechávají velkou část jejich ''vydělaných'' peněz. Takže konkurenci stačí tunit a zlepšit finanční podmínky pro influencery.