Muskův revoluční projekt změní realitní trh a životy nás všech. S jakou novinkou přijde?

Že má Elon Musk na svědomí mnoho zdarů i nezdarů je jasná věc. Některé jeho nápady skončily úspěchem, i když se na první pohled zdálo, že musel zešílet. Třeba prosazení elektromobility na celosvětové úrovni nebo soukromou společnost na funkční kosmické rakety. Některé nápady naopak zůstaly jen u úplné fantasmagorie. Některé se ale právě rodí a vypadají, že by nemusely být tak úplně z říše pohádek.

Elon Musk je jednoznačně jednou z nejdůležitějších postav naší generace.

Elon Musk se pere o nejvyšší příčky žebříčku nejbohatších lidí planety. Na rozdíl od svých soků ale většinou neoslňuje na sociálních sítích obřími domy, jachtami nebo supersporty. Naopak se zdá, že dokáže být relativně skromný. 

Na internetu se dokonce objevily spekulace, že žije v modulárním domě značky Boxabl. V česku se tomu asi říká "budka", "kukaň" nebo odborněji tiny house. Prostě klasický dům, který se dá dovést na vleku 😁

Po více než roce intenzivních spekulací, zda generální ředitel Tesly $TSLA-0.9%  a SpaceX skutečně v Boxablu bydlí, sám Musk uvádí věci na pravou míru: "Ano, skutečně vlastním Boxabl Casita. Ano, je úžasný a ano, občas jsem v něm trávil delší dobu."

To Elon uvedl v podcastu Fullsend. Který teda mimochodem rozhodně doporučuji shlédnout.

https://www.youtube.com/watch?v=fXS_gkWAIs0

Jak už to tak bývá, tuto fámu spustil sám Musk, který na Twitteru napsal, že bydlí v domě za 50 tisíc dolarů, který si pronajímá od společnosti SpaceX. V pozdějším tweetu bydlení v Casitě popřel a uvedl, že jeho hlavní základnou je klasicky, ale levný dům. V podcastu Musk říká, že vlastní prototyp Boxabl Casita, ale jeho hlavní základnou je dům se dvěma ložnicemi, který koupil levně, za 45 000 dolarů.

Přesto v Casitě tráví čas a stále ji považuje za skvělý produkt. V současné době ji však používá jako dům pro hosty, když k němu přijdou lidé. Po zbytek času mu stačí jeho dům v Boca Chica.

Startup Boxabl, který sídlí v Las Vegas má v plánu tímto "instantním domovem" způsobit revoluci v oblasti bydlení. Casita se bude nabízet v různých velikostech a s různými dispozicemi podle rozpočtu, ale každý z nich bude mít jeden společný prvek: lze jej postavit za hodinu s minimem starostí a bude obsahovat veškeré nutné vybavení. Cena nejzákladnějšího modelu bude začínat na již zmíněných 50 000$.

Teď to důležité

Dobře... to by byl popis Muskova bydlení. Co s tím má ale společného? Na internetu se totiž již delší dobu objevují spekulace, že připadá v úvahu akvizice (nebo vlastní výroba) společnosti na výrobu modulárních domů Teslou. Ta by tak chtěla budovat své portfolio. Dává to smysl. Už má v nabídce automobily, různé energetické zdroje... bydlení by dávalo smysl. A samozřejmě vyrobit modulární dům "pro lidi" je Tesle asi bližší než klasické stavitelské práce.

Veškeré zdroje zatím uvádí, že jde pouze o spekulaci. Obrázek

Vše, co se mi podařilo dohledat je samozřejmě stále ve fázi prototypů a teorií. Některé zdroje se ale tváří ale až podezřele hodně přesvědčeně o tom, že Musk něco takového chystá.

https://www.youtube.com/watch?v=AAvh63BqBDI

Pokud by ale Tesla (nebo jiná Muskova společnost) začala šlapat do tohoto odvětví, dá se očekávat, že by mohla přijít menší realitní revoluce. Ne každý by asi chtěl bydlet v mini domečku. Jenomže jak víme, tak Musk dokáže docela dobře lidi přesvědčit o opaku. Málokdo chtěl asi ještě před 10 lety jezdit elektromobilem a podívejme se na čísla prodejů dnes. Každopádně jsem na to zvědavý.

Co vy? Zvážili byste miniaturní dům od Elona Muska za poměrně příznivou cenu? Je vůbec tato možnost reálná, nebo zůstaneme v říší šílených představ vizionáře Muska?

Pokud vás baví moje články a příspěvky, tak neváhejte hodit follow. Díky! 🔥

Disclaimer: V žádném případě se nejedná o investiční doporučení. Jde čistě o můj souhrn a analýzu na základě dat z internetu a několika dalších analýz. Investice na finančních trzích jsou rizikové a každý by měl investovat na základě svého rozhodnutí. Jsem pouze amatér dělící se o své názory.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Fantastický profit 1000 % během pouhých 16 hodin?

Staň se součástí největší trading komunity na Buliosu a získej přístup k unikátním strategiím obchodování opcí a dalších nástrojů!

za mě rozhodně zajímavá myšlenka a řekl bych, že možná i budoucnost, protože při těch cenách nemovitostí v dnešní době lidem ani nic jiného, než daleko levnější a rychlejší alternativy, nezbyde a podle mě k tomu v nejbližších letech určitě dojde a pokud se toho ještě chopí sám Elon, tak bych se nebál, že by lidem nevnutil zrovna jeho produkt :D

Přesně tak. Musk je po Applu hned druhý, který prodá fanatickým fanouškům naprosto cokoliv :D

silný brand z hladiska technologickej vyspelosti :D

příliš mě to nevzrušuje, ale uznávám, že je to zajímavé

a vůbec bych se nedivil, kdyby v tom lidi začali normálně žít

v tomto svete sa už neda ničomu čudovať :D

no můj život to určitě nezmění, v tomhle bydlet nebudu

Jasně, chápu😇  Jak píšu v ostatních komentářích - určitě by to nebylo pro každého. Myslím ale, že pokud by to nabralo reálné obrysy, tak si to spoustu fanoušků najde :)

Je to nezmysel. Môže tam bývať 1 človek, na veľa veľa možno dvaja ľudia, ale pre rodinu absolútne nepoužiteľné. Tiež netreba zabúdať na to, že potrebujete pozemok (ak si ho teda neplánujete nechať poskladať niekde mimo civilizácie alebo na cudzom pozemku).

Tak pozemek samozřejmě potřeba je... ale to i na normální dům. Ale já bych to teda tak neodsuzoval. Píšou, že bude více variant a že základní by stála 50k$. Věřím, že by se třeba dělala i další varianta s větší obytnou plochou atd. Koneckonců u nás ve městě jen hned několik Mobilheimů a tiny housů, ve kterých lidé naprosto normálně a spokojeně žijou. Jak píšu v článku - samozřejmě by to nebylo pro každého, ale svoje fanoušky by si to určitě našlo :)

Na dom áno, na byt nie. A keď si spočítam cenu pozemku + toho rozkladacieho domu, tak si už tak nie som istý, čo by vyšlo lacnejšie. Neviem aké veľké objekty by boli schopní skonštruovať, ale keby aj dosť veľké pre celú rodinu, tak cena určite porastie + bude treba o to väčší (a teda drahší) pozemok.

Nemyslím si, že by to udělalo doslova díru do světa 😄 Kupci by se ale rozhodně našli 😄

Dobře, uznávám, že možná úplně světová revoluce by to nebyla. Příjemný pokrok a alternativa ale možná ano :)

Tiny house, mobilheim apd se pouzivaji bezne. Neni to trvala stavba, neresite hromadu papiru. Ma to sva uskali, jako zdroj pitne vody, cisteni odpadni vody, ostatni resi solary a propanbutan. Kazdopadne to lze. A vidim cestu v komunitnim bydleni typu kempu. Nekdo ma velkou parcelu, udela tam zazemi pro spolecnost, hriste a pronajme pozemek. Uz dnes se treba ve VB bezne bydli v obytnych privesech celorocne...

Fanoušci Tesly si koupí cokoliv podle mne 😃

To byla taky moje puvodni teze 😀

Doufám v nějaké propojení s elektromobilem 😎

Tak pokud by to bylo od Tesly, tak nějaké využití baterky auta jako úložiště pro dům + perfektní integrace solárního dobíjení auta považuju za naprosto jasnou věc.

To se nabízí samo 👍

určite vie čo robi a bude to prepájat