Ten niedoceniany król dywidend jest przygotowany na przejście EV, które przyniesie mu ogromne zyski.

Firma znana jest głównie z oferty narzędziowej, ale posiada również segment przemysłowych elementów złącznych, który uważany jest za perłę również pod względem przyszłości, co można powiązać z bardzo obiecującym trendem EV. Co prawda segment EV jest dziś dla tej firmy niewielką częścią biznesu, co może nie oznacza dla nich teraz ciekawych zysków, ale to powinno się zmienić i pomóc w poniższym, długoterminowym wzroście.

Firma z dużymi perspektywami co do przyszłości i zaangażowania w EV.

Atrakcyjności tej spółce dodaje fakt, że w tym roku spadła ona o około 50%. Ten spadek może otworzyć szansę dla inwestorów o długoterminowym nastawieniu, a szczególnie ma świetne perspektywy w dołączeniu do EV.

Krótka definicja $SWK-0.2%

Stanley Black & Decker, Inc. prowadzi działalność w zakresie narzędzi i magazynów oraz przemysłu w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, pozostałych Amerykach, Francji, pozostałej części Europy i Azji. Posiada on wiele segmentów. Segment Narzędzia i Magazynowanie oferuje produkty profesjonalne, w tym profesjonalne elektronarzędzia oraz sprzęt przewodowy i bezprzewodowy, a także narzędzia pneumatyczne i elementy złączne...Segment Przemysłowy dostarcza inżynierskie systemy mocujące i produkty klientom z branży motoryzacyjnej, produkcyjnej, elektronicznej, budowlanej, lotniczej i innych...Segment ten obsługuje przemysł rurociągów naftowych i gazowych oraz innych klientów przemysłowych. Zajmuje się również sprzedażą drzwi automatycznych dla klientów komercyjnych.

Spadek firmy o 50% był spowodowany rosnącymi kosztami z powodu problemów z łańcuchem dostaw i inflacją, czyli czymś, co dotyka wszystkich akcji przemysłowych i jest dużą częścią problemu, oprócz globalnych problemów dotykających prawie wszystkich sektorów i firm. Jest jednak drugi negatyw dla Stanley Black & Decker. Znaczna część działalności firmy jest związana z konsumentami, więc wyniki mają tendencję do spadku szybciej niż u innych firm, które są bardziej zorientowane na biznes. Jednak krótkoterminowe uderzenie w zyski było niemal nieuniknione, biorąc pod uwagę słabnące tło gospodarcze. Gdy sytuacja zacznie się poprawiać, zyski prawdopodobnie odbiją się szybciej niż u wielu rówieśników. Spółka na pewno się zachwieje i jest to tylko krótkoterminowy problem , a obecna niska cena akcji jest właśnie powodem, dla którego inwestorzy długoterminowi powinni zainteresować się tą spół ką.

Perspektywiczne powiązanie z EV

Oprócz produkcji narzędzi Stanley Black & Decker zajmuje się również wytwarzaniem precyzyjnych przemysłowych elementów złącznych. Podczas gdy działalność narzędziowa firmy odnotowała w drugim kwartale spadek organiczny o 9%, dział przemysłowy odnotował wzrost organiczny o 12%, a techniczne elementy złączne o 7%, a to dopiero początek potencjału. Jednak pojazdy elektryczne są dla nich kluczową szansą na wzrost.

Przedstawienie możliwości

  • Zarząd szacuje, że obecnie otrzymują w pojazdach spalinowych - około 10 dolarów na pojazd.
  • Ale ta liczba dla EV wynosi od 30 do 60 dolarów, czyli kilka razy więcej.
  • Dywidenda na poziomie 3,74%.
  • Ponieważ producenci samochodów znacznie zwiększają tempo produkcji EV, Stanley Black & Decker ma potencjalnie silny obszar wzrostu ukryty za biznesem narzędziowym.
  • Oczywiście skupienie się na EV wyprze pewną część konwencjonalnych silników spalinowych, które generują im pieniądze, ale potencjalny udział w zyskach jest jak wspomniałem kilkukrotnie wyższy, a więc na pewno bardziej opłacalny.
  • Stanley Black & Decker spodziewa się, że elektryfikacja pojazdów zwiększy ich adresowalny rynek motoryzacyjny od trzech do sześciu razy, więc nadal istnieje tu ogromna szansa.
  • A kiedy biznes narzędzi cyklicznych wróci na właściwe tory, jak to miało miejsce wiele razy w przeszłości po częściowym spowolnieniu branży, firma ta może odnotować ogromny wzrost zysków w kilku segmentach swojej działalności.

Źródło: Money.CNN

Jak widzimy, jeśli chodzi o czołowe pakiety akcji, to 5 funduszy zwiększyło swoje pozycje, a 2 z nich sprzedało.

Źródło.

Według przewidywań analityków z Wall Street, mediana ceny spółki powinna być na poziomie 111 dolarów, co I wzrost o 30% od obecnej wartości.

Źródło: Yahoo.Finance

Na podstawie przewidywań 13 analityków według Yahoo, mediana ceny za akcję wzrasta do 114 dolarów, więc z pewnością jest miejsce na wzrost.

Inwestorzy często chcą interesujących i gorących sektorów podczas rozważania inwestycji, ale czasami może opłacić się spojrzeć trochę inaczej i rozważyć coś z większą dywersyfikacją. W tej chwili Stanley Black & Decker jest dość mocno poturbowany z powodu swojej działalności narzędziowej, a to ukrywa dużą szansę na wzrost, którą firma ma w pojazdach elektrycznych. Jeśli jesteś skłonny myśleć długoterminowo, możesz kupić te akcje z dużym dyskontem, a także uzyskać przewagę wzrostu EV, na którym ta firma prawdopodobnie się skupi.

Atraktivní dividendy s ročním výnosem 9,3%?

Staň se součástí největší dividendové komunity na Buliosu a získej přístup k unikátní strategii tvorby pasivního příjmu ještě dnes!
No comments yet