S&P 500 ^GSPC
5,069.82
-0.16%
Alphabet GOOG
$137.43
-1.91%
Nvidia NVDA
$776.63
-1.32%
Tesla TSLA
$202.04
+1.16%
Apple AAPL
$181.42
-0.66%
Meta META
$484.02
-0.62%
Amazon AMZN
$173.16
-0.22%
Microsoft MSFT
$407.72
+0.06%

Další katalyzátory pro Novavax jsou tu, čeká nás růst akcií na rekordní hodnoty?

Farmaceutická společnost Novavax se letos díky svým vakcínám proti nemoci COVID-19 stala mezi retailovými obchodníky velmi oblíbenou a ceny jejích akcií raketově vzrostly. Aktuálně však všichni nervózně vyčkávají, zda se tato americká společnost dokáže po propadu dostat zpět na hranici svých ATH z letošního února.

Vakcíny jsou připraveny.

Podle generálního ředitele Stanleyho Ercka je společnost Novavax $NVAX-26.7% konečně připravena podat žádost o povolení k mimořádnému použití (EUA) v USA a mohla by tak učinit již tento týden.

"V USA podáme žádost během několika příštích dnů," uvedl Erck v úterý pro Yahoo Finance Live.

Společnost dosáhla významného pokroku na cestě ke svému prvnímu komerčnímu produktu, dvoudávkové vakcíně COVID-19, a v uplynulém týdnu zaznamenala tři významné milníky.

Společnost Novavax nyní obdržela čtyři povolení k mimořádnému použití, včetně zařazení na seznam Světové zdravotnické organizace, čímž se stala devátou vakcínou povolenou touto agenturou, a také podmíněné uvedení na trh v Evropské unii. Kromě toho společnost v úterý oznámila podání první dávky v Indonésii, kde nedávno získala povolení k nouzovému použití.

Erck uvedl, že společnost předpokládá zahájení dodávek vakcín COVID-19 do Evropské unie v lednu a pro letošní rok má cílový objem výroby 2 miliardy dávek. Prostřednictvím svého výrobního partnera Serum Institute of India již dodala 20 milionů dávek do Indonésie.

"Kromě dodávek dávek do Indonésie jsme připraveni dodávat dávky ... do Evropy, a to od příštího měsíce," dodal.

https://twitter.com/Novavax/status/1451274938569170944

Společnost Novavax má také výrobní partnery v Jižní Koreji a Japonsku a vlastní závod v České republice. Společnost čeká na podání žádosti o nouzové použití v Japonsku, Indii, Austrálii, na Novém Zélandu, v Kanadě, Singapuru, Velké Británii a Spojených arabských emirátech.

Ve Spojených státech společnost zaostává za konkurencí, protože se potýká s problémy ve výrobě, které se mezitím podařilo vyřešit, a také se zpožděním v důsledku interakce s úřadem FDA.

Ačkoli společnost čelí silné konkurenci mRNA vakcín od společností Pfizer $PFE+0.6% /BioNTech $BNTX-1.5%  a Moderna $MRNA+1.3% , její údaje o účinnosti jsou podobné a její technologie ji odlišuje od ostatních. CDC nedávno vydalo pokyny, které dávají přednost dávkám mRNA, s odkazem na obavy z krevních sraženin po vakcínách společnosti Johnson & Johnson $JNJ+0.4% , která používá podobnou platformu jako AstraZeneca $AZN-1.5% .

Tento posun by mohl otevřít americký trh, který se podle nejnovějších údajů CDC pohybuje na úrovni 65 % proočkovanosti ve věku od 5 let.

"Doufáme, že USA budou na tuto vakcínu pohlížet jako na důležitou novou vakcínu a včas ji schválí," řekl Erck.

Nové milníky sice pozitivně ovlivnily cenu akcií společnosti, Erck však předpokládá, že se tak stane v pravý čas.

"Naučil jsem své lidi, aby se na to nedívali ze dne na den, jak se budeme starat o naše podnikání, najde si to cestu," řekl Erck.

Dodal, že doufá, že Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) přijme rozhodnutí na ohledně použití vakcíny na začátku roku 2022.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Novavax má skutečně šanci díky své anticovid vakcíně vyrůst, prostor pro dalšího výrobce vakcín je ještě stále značný. Nicméně při pohledu na současné "klasické" fundamenty a ekonom. ukazatele Novavaxu srdce moc neplesá, ale spíš pláče. Téměř všechny důležité ukazatele svítí červeně. Jinými slovy: úspěch vakcíny může firmu "nakopnout" stejně jako její akcie. Ale pokud se něco nepodaří (např. se ukáží nějaké podstatné negativní účinky vakcíny), tak Novavax spadne jako kámen. Je proto potřeba nepodléhat předčasné euforii a být při investování obezřetný - obzvláště v otázce velikosti nákupní pozice!

Máte pravdu, bez vakcíny poletí akcie k nule 😅 to je docela jasné

K nule snad ne, ale k její blízkosti by se přiblížit mohl.

Já jsem pripraven🔥🚀🌛

Good 😎

$NVAX-26.7% na $300!

Partner

To by bylo moc hezký :))

🔥🚀