Justas Lasickas

Tikriausiai kiekvienas pradedantysis investuotojas norėtų matyti rinkas tik žalios spalvos. O gal net ir patyrę. Deja, taip nėra ir negali būti. Kritimai ir bearmarkets yra rinkos dalis ir džiaukimės jais. Nes kiekvienas nuosmukis gali atverti naujų pirkimo galimybių. Tai tik viena iš priežasčių, kodėl rekomenduočiau išlikti ramiems nuosmukio metu. Kita - statistika rodo, kad iki šiol kiekviena bemuitė rinka kažkada žlugo.

Pagal šią statistiką kiekvienai istorijoje veikusiai bearmarketei buvo pastatytas ženklas "Stop".

Šiandien norėčiau jums pateikti keletą skaičių, kurie gali padėti jums pasijusti geriau, žvelgiant iš ilgalaikio investuotojo perspektyvos. Dauguma jų bus teigiami... Nebent esate karštakošis. Bet tokiu atveju tikriausiai jau esate susipažinę su šiais skaičiais 😁

Skaičiai ir statistiniai duomenys kalba patys už save!

Rinkos ciklai matuojami nuo viršūnės iki dugno, todėl akcijų indeksas oficialiai patenka į meškų teritoriją (angl. bearmarket), kai pasibaigus prekybos dienai jo kaina nukrenta bent 20 % nuo paskutinio maksimumo (jei kritimas yra 10-19,999 %, vadiname jį korekcija). Taigi bulių rinka yra visiškai priešinga bulių rinkai. Kai rinkos vertė padidėja 20 % ar daugiau nuo paskutinio žemiausio lygio. Norėčiau patikslinti. Dabar apie skaičius:

Meškų rinkos gali būti skausmingos, tačiau apskritai rinkos dažniausiai būna teigiamos. Per pastaruosius 92 rinkos istorijos metus meškų rinkos sudarė tik apie 20,6 metų. Kitaip tariant, akcijos brango 78 % atvejų.

Meškų rinka nebūtinai reiškia ekonomikos nuosmukį. Nuo 1929 m. buvo 26 meškų rinkos, tačiau per tą laiką įvyko tik 15 recesijų. Meškų rinkos dažnai būna susijusios su lėtėjančia ekonomika, tačiau mažėjanti rinka nebūtinai reiškia, kad artėja recesija.

Per meškų rinką akcijos vidutiniškai praranda 36 %. Priešingai, per bulių rinką akcijos vidutiniškai uždirba 114 %.
Meškų rinkos yra įprastas reiškinys. Nuo 1928 m. įvyko 26 S&P 500 meškų rinkos. Tačiau buvo ir 27 bulių rinkos, o per ilgą laiką akcijos gerokai pabrango. Tiesą sakant, ilguoju laikotarpiu akcijos visada kilo iki šiol! Beveik šimtmetį.

Atsargiai - žinoma, nesakau, kad negalite pralaimėti, kad būtų aišku!

90 metų S&P 500 istorijos. Stebėkite skalę! Čia naudojama logaritminė skalė. Šaltinis
Čia S&P 500 absoliučiais skaičiais. Šaltinis

Rinkos (todėl daugiausia kalbėsime apie S&P 500 indeksą, kuris ir taip yra pagrindinis daugumos iš mūsų tikslas) ilguoju laikotarpiu visada kyla ir viršija visų laikų maksimumus. Tačiau, kaip rašiau pirmiau, tai nereiškia, kad negalite nusimauti kelnių. Pavyzdžiui, pažvelkite į antrąją diagramą - jei hipotetiškai viską sudėtumėte (o tai tikrai bloga idėja) į indeksą, buvusį iki 2000 m., tos pačios vertės tektų laukti daugiau nei 15 metų . Bet grįžkime prie skaičių.

Meškų rinkos paprastai būna trumpalaikės. Vidutinė meškų rinkos trukmė - 289 dienos, arba maždaug 9,6 mėnesio. Tai gerokai trumpiau nei vidutinė bulių rinkos trukmė, kuri yra 991 diena arba 2,7 metų. Taigi, jei norėtumėte įvertinti dabartinio nuosmukio pabaigą, galėtumėte taikyti grynai statistinį metodą.

Ilgalaikis vidutinis meškų rinkų dažnumas yra 3,6 metų. Nors daugelis mano, kad 2020 m. pasibaigusi bulių rinka yra ilgiausia istorijoje, techniškai ilgiausia bulių rinka yra ta, kuri truko nuo 1987 m. gruodžio mėn. iki 2000 m. kovo mėn. įvykusio"dot-com" žlugimo.

Nuo Antrojo pasaulinio karo meškų rinkos pasitaiko rečiau. 1928-1945 m. buvo 12 meškų rinkų iš eilės, maždaug kas 1,4 metų. Nuo 1945 m. jų buvo 14 - maždaug kas 5,4 metų. Taigi prieškario metai šiek tiek iškreipia mūsų statistiką ir vidurkius.

https://www.youtube.com/watch?v=_lx0-3vKEkw

Pusė stipriausių S&P 500 dienų per pastaruosius 20 metų buvo per meškų rinkas. Dar 34 proc. geriausių rinkos dienų buvo per pirmuosius du bulių rinkos mėnesius - dar prieš tai, kai buvo aišku, kad bulių rinka prasidėjo. Kitaip tariant, geriausias būdas atlaikyti nuosmukį gali būti likti investuotoju, nes sunku nustatyti rinkos atsigavimo laiką . Bet tai kiekvieno pasirinkimas. Pavyzdžiui, dažnai matome, kad didieji rizikos draudimo fondų asai nuosmukio metu šiek tiek atsitraukia. Tačiau tai gali būti susiję su daugybe kitų priežasčių.

Jei remtumėmės dabar turimais skaičiais? Darant prielaidą, kad investavimo horizontas yra 50 metų, galima tikėtis, kad, plius minus, patirsite 14 "meškų rinkų". Nors gali būti sunku stebėti, kaip jūsų portfelis krenta kartu su rinka, svarbu prisiminti, kad nuosmukiai visada buvo laikina proceso dalis.

Žinoma, niekada negali žinoti, kas laukia ateityje. Praeitis taip pat negarantuoja ateities. Bent jau galima į jį pažvelgti ir susidaryti vaizdą. Tikiuosi, kad tai bent šiek tiek pavyko :)

O jūs, ar tikite skaičiais? 😇

Jei jums patinka mano straipsniai ir pranešimai, nedvejodami mesti sekti. Ačiū! 🔥

Atsakomybės apribojimas: tai jokiu būdu nėra investavimo rekomendacija. Tai yra tik mano santrauka ir analizė, paremta duomenimis iš interneto ir keletu kitų analizių. Investavimas finansų rinkose yra rizikingas ir kiekvienas turėtų investuoti remdamasis savo sprendimais. Esu tik mėgėjas, kuris dalijasi savo nuomone.

Vai jums ir konts? Pēc tam pierakstieties . Vai arī izveidojiet jaunu .
Sponsored by @czechfintech Advertisement
Discussion
No comments yet