S&P 500 ^GSPC
5,078.17
+0.17%
Meta META
$487.05
+1.10%
Alphabet GOOG
$140.10
+0.97%
Apple AAPL
$182.63
+0.81%
Amazon AMZN
$173.54
-0.68%
Nvidia NVDA
$787.01
-0.49%
Tesla TSLA
$199.73
+0.17%
Microsoft MSFT
$407.48
-0.01%

Palantir: Poslední šance k nákupu, drastický růst na obzoru

Společnost Palantir je jednou z nejoblíbenějších a zároveň nejkontroverznějších investicí tohoto roku. Akcie se vyznačují extrémní volatilitou a každý investor do nich by vám jejich držení popsal jako jízdu na horské dráze. V poslední době se však objevily katalyzátory, které by tomu mohly dát jednou pro vždy konec a zasloužit se o rapidní růst akcií na nová all times high.  


Už je to docela dlouho, co jsem naposledy přidával nějakou analýzu Palantiru, tak si uděláme takový menší update 😄. Stejně jako ostatní vysoce růstové společnosti, i akcie Palantiru $PLTR+4.1% utrpěly v posledních několika týdnech masivní propad. 

Většina poklesu přišla po oznámení výsledků hospodaření 9. listopadu. Výsledky byly poměrně solidní a překonaly řadu odhadů Wall Street. Proč tedy vlastně došlo k poklesu 🤔?

Hodně to souvisí s medvědí náladou, která obklopuje rychle rostoucí firmy, mezi která Palantir definitivně patří. Vzhledem k fantastickému vývoji růstových akcií v posledních několika letech začali být analytici skoupí na ocenění a odhady růstu.

$PLTR+4.1% 

Akcie $PLTR+4.1% se v současné době nacházejí v zóně, kde v minulosti našly podporu. Jedinou otázkou je, zda tato podpora vydrží. To závisí na síle medvědího názoru na akcie. Naštěstí pro investory do akcií Palantiru mám pocit, že tyto obavy jsou trochu neopodstatněné 😄. Hned vysvětlím...

Analytici z Wall Street se k akciím $PLTR+4.1% stavějí i nadále odmítavě. Poslední bankou, která snížila cílovou cenu, byla RBC Capital. Rating akcie byl snížen ze "sector perform" na "underperform" a cílová cena byla snížena o 24 %

https://twitter.com/iltartufo/status/1427233018327015432 

Akcie $PLTR+4.1% se po snížení okamžitě propadly o přibližně 9,3 %. Prudký výprodej vyvolal medvědí momentum na akciích, které pokračovaly v poklesu na současnou cenovou úroveň přibližně 18 až 19 dolarů.

Analytiky na straně prodeje na Wall Street obvykle vnímám jako určitou formu kontra indikátoru 😅. Obvykle se totiž seskupují a společně se zaměřují na určité akcie, které jsou zrovna v nemilosti. 

Například mnoho z nich v rychlém sledu za sebou sníží rating určité společnosti a jen málo z nich se tomuto trendu postaví. Dnes jsou to právě rychle rostoucí jména, která dostávají na frak. Tito analytici však obvykle nenahlíží do budoucnosti a příliš se zaměřují na výsledky za jednotlivá čtvrtletí.

Růst pokračuje

Společnost Palantir právě oznámila, že americká armáda uplatnila možnost na druhý rok partnerství se společností. Tato možnost na další využívání softwaru společnosti Palantir k centralizaci a integraci armádních dat má hodnotu 116,3 milionu dolarů.

https://twitter.com/RalphyAxelerod/status/1471812527017320450 

Společnost také nedávno získala kontrakt v hodnotě 43 milionů dolarů od velitelství vesmírného systému. Software Warp Core společnosti je využíván ke správě velkých objemů dat pro obranu proti hrozbám z vesmírné oblasti.

Osobně očekávám, že společnost Palantir bude i nadále získávat vládní zakázky, protože její dynamika je jednoduše nepopiratelná. A přestože příjmy z těchto typů kontraktů mohou být kolísavé, očekávám, že akcie $PLTR+4.1% z nich budou ve střednědobém až dlouhodobém horizontu výrazně těžit.

Kromě pokračující dlouhodobé síly vládního byznysu společnosti nabírá na síle i její komerční byznys. Společnosti Palantir a Merck $MRK+0.2% oznámily partnerství, jehož cílem je řešit přetrvávající problém nedostatku počítačových čipů.

Novou platformou je nástroj pro spolupráci nazvaný Athinia. V minulosti se výrobci čipů zdráhali sdílet citlivé údaje, jako je například výtěžnost čipů, z konkurenčních důvodů. Řešení současné krize dodavatelského řetězce však vyžaduje úzkou spolupráci mezi účastníky odvětví.

https://twitter.com/SuriyaSubraman/status/1468333631508602882 

Platforma společnosti Palantir $PLTR+4.1% by tyto důležité údaje šifrovala a anonymizovala, což by vedlo k lepšímu zefektivnění dodavatelských řetězců. Pokud se to rozběhne, věřím, že tento typ produktu pro dodavatelské řetězce je použitelný pro celou řadu různých průmyslových odvětví.

Podle mě je Palantir jednou z těch společností, které nemají v této oblasti konkurenci. Význam datového a analytického odvětví v příštích letech jen poroste. To znamená, společnost zde zůstane i v příštích letech. Proto využívám každého propadu a přikupuji akcie 😁.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Myslím, že RBC capital zvýšil cenový cieľ akcií na $25 a nie znížil! Už som tu písal, že táto spoločnosť je dobrá, ale nie pre investorov. Písal som že nad $20 by som ani neuvažoval kupovať. Ešte aj na týchto cenách je PS ratio cca 25! Že podpisujú nové kontrakty je pekné. Ešte takých 10 armádnych kontraktov a možno pokryjú plat riaditeľovi, ktorý berie 1,1 miliardy ročne :) Čo dodať, asi len to, aby ste sa vyhli tejto spoločnosti.

Myslím, že u $PLTR+4.1% je potřeba počítat s tím, že je firma podle standartních ukazatelů nadhodnocená...asi tak stejně jako Tesla $TSLA+0.2%. Ale jedná se o společnosti, které budou vždycky naceněny dopředu a investor s tím musí holt počítat...

Neviem prečo sú niektorí investori takto nastavení. Ja nechcem počítať s tým, že kupujem nadhodnotenú spoločnosť. Aj keď cena padla o viac ako 50%, stále nemôžeme povedať, že by boli akcie lacné. Je tam x ďalších lacnejších spoločnosti, ktoré majú lepší potenciál zhodnotenia investície. Za rok zriedili akcionárov o viac ako 100%!!! To je niečo neskutočné. Ja by som túto spoločnosť neodporúčal, lebo pre mňa sú to mŕtve peniaze. Stále je tam veľa faktorov, ktoré mi nedovolia investovať do $PLTR+4.1% . $TSLA+0.2%  je nadhodnotená, ale preto nemusím kupovať $PLTR+4.1% .

Čekám trpělivě na $10 😎

No nevím, tam se už asi nedostaneme 😅

No nic, čas otevřít brokera a vyřešit 😂

přesně tak 😁

Díky bohu, že jsem nezainvestovala 😅

$PLTR+4.1% je moje oblíbená ztrátová pozice v portfoliu 😂