Justas Lasickas

Prahos vertybinių popierių biržoje yra keletas labai įdomių bendrovių. Tačiau tik nedaugelis jų turi tokią pasaulinę įtaką kaip Čekijos ginkluotės gamykla - dabar "Colt CZ Group". Jo kokybę ypač įrodo tai, kad legendinis "Colt" prekės ženklas buvo įsigytas palyginti neseniai. Galima būtų manyti, kad ginklų bendrovė šiandieninėje paaštrėjusioje situacijoje bus dėmesio centre. Nebūtinai. Ginklų milžinė dabar gali susidurti su keliomis problemomis.

CZ Scorpion Evo 3 yra modernus 9×19 mm kalibro pistoletas automatas, kurį gamina bendrovė Česká zbrojovka. Šaltinis.

Kaip ir pastaraisiais mėnesiais, dėl to iš tiesų kalta situacija aplink Ukrainą ir dėl to atsiradę kiti padariniai. Tik šį kartą tai labiau susiję su brangia energija. Kaip jie gali pakenkti visuomenei?

Pradėkime nuo šių metų vasario mėn. ginkluotės valdymo viceministro Luboro Koudelkos pareiškimo: "Gynybos ministerija garantuoja palankią šių ginklų kainą, nepaisant sparčiai kylančių žaliavų ir darbo jėgos kainų, iki 2025 m. "

Šių metų pradžioje "Zbrojovka" pradėjo vykdyti užsakymą mūsų kariuomenei. Kalbame apie 350 vienetų CZ BREN 2 PPS šautuvų, daug senesnių tipų CZ BREN 2, CZ P-10 pistoletų ir CZ 805 G1 granatsvaidžių.

https://www.youtube.com/watch?v=yttm7WIZTd4

Tuo metu žaliavos ir darbo jėga iš tiesų atrodė didžiausias baugintojas. Tačiau, kaip dabar žinome, tikrąją grėsmę kelia energijos, kurios, žinoma, tokiai sudėtingai pramoninei gamybai reikės labai daug, kaina. Ar gali būti, kad ginkluotės pramonė nukentės dėl to, kad ji turi vykdyti sutartį, todėl ginklus parduoda su mažesne marža?

Tačiau "Colt CZ Group" tuo metu jau žinojo apie augančias sąnaudų kainas. Taigi tikėkimės, kad jiems pavyks susidoroti su itin dideliu augimu.

Prie problemų, kurias sukėlė per pastaruosius dvejus metus kilęs sunkmetis, prisidėjo didėjančios elektros ir dujų kainos, taip pat medžiagų ir transporto sąnaudos. "Įgyvendinome daugybę pakeitimų ir priemonių, kad sumažintume šias keliasdešimt milijonų kronų siekiančias išlaidas. Didiname savo darbo efektyvumą ir našumą, daug investuojame į naujas, efektyvesnes technologijas", - E15 sakė "Česká zbrojovka" vadovas Janas Zajícas.

Akcijos visai neblogai laikosi.

Tačiau naujiena iš priešingos pusės - ginkluotės bendrovės dalyvavimas konkurso, kuriame ji kartu su italais ir norvegais varžėsi dėl Šveicarijos valstybinės šaudmenų bendrovės RUAG Ammotec, trumpajame sąraše. Nors jiems ir nepavyko laimėti, tai neabejotinai liudija apie bendrovės kokybę.

Jei jus domina bendrovės Uherskio Brodo padalinio veikla, pateikiame gražų vaizdo įrašą:

https://www.youtube.com/watch?v=ATQD6mCpcoQ

Kaip apskritai sekasi "Colt CZ Group"?

Pereikime nuo naujienų prie bendros apžvalgos. Kaip jam sekėsi praėjusiais metais?

Iš viso 2021 m. bendrovė uždirbo 10,861 mlrd. kronų, o tai yra gražus 55,99 % augimas, palyginti su 2020 m. Pernai bendrovė uždirbo 4,289 mlrd. kronų bendrojo pelno . Bendrasis pelnas ir pajamos taip pat nuolat auga. Kita vertus, bendroji marža mažėja dėl pirmiau minėto sąnaudų padidėjimo. Bet kokiu atveju, skirtumas vis dar yra beveik 40 % , o tai nėra blogai. Įmonė jau ilgą laiką dirba pelningai - pernai ji uždirbo daugiau nei 760 mln. svarų sterlingų, o 2019 m. viršijo geriausius iki šiol buvusius metus.

Per pastaruosius 12 mėnesių išmokėjimo koeficientas buvo apie 24 %. Tai rodo, kad bendrovė pasilieka daugiau kaip tris ketvirtadalius gauto pelno ir vis dar gali mokėti solidžius dividendus. Šiemet nustatytas 25 C už akciją dividendas.

Apskritai "Colt CZ Group" yra vienas įdomiausių pasirinkimų Prahos vertybinių popierių biržoje. Ginklų pramonė buvo, yra ir (deja) bus pelningas sektorius, kuris tikriausiai visada bus reikalingas. Be to, "Zbrojovka" nebijo imtis agresyvių plėtros žingsnių, kaip parodė įsigijusi bendrovę "Colt".

https://www.youtube.com/watch?v=Mrld3aly5D8

Jei jums patinka mano straipsniai ir pranešimai, nedvejodami mesti sekti. Ačiū! 🔥

Atsakomybės apribojimas: tai jokiu būdu nėra investavimo rekomendacija. Tai yra tik mano santrauka ir analizė, paremta duomenimis iš interneto ir keletu kitų analizių. Investavimas finansų rinkose yra rizikingas ir kiekvienas turėtų investuoti remdamasis savo sprendimais. Esu tik mėgėjas, kuris dalijasi savo nuomone.

Vai jums ir konts? Pēc tam pierakstieties . Vai arī izveidojiet jaunu .
Sponsored by @fintree Advertisement
Discussion
No comments yet