Legendinis investuotojas Ray'us Dalio iš esmės pakeitė savo portfelį. Kokiomis akcijomis jis šiuo metu labiausiai…

Ray Dalio yra didžiausios pasaulyje įmonės "Bridgewater Associates", valdančios iki 154 mlrd. dolerių, įkūrėjas. Šiame straipsnyje apžvelgsime, ką šis amerikiečių milijardierius, investuotojas ir rizikos draudimo fondų valdytojas įtraukia į savo portfelį ir ko stengiasi vengti. Niekada nepakanka įkvėpimo, kuris labai sėkmingo investuotojo rankose gali pasitarnauti.

Ray Dalio

Šis straipsnis yra serijos, kurioje kas ketvirtį analizuojami "Bridgewater Associates" 13F portfelio pakeitimai, dalis. Nors "Bridgewater", vadovaujama Ray Dalio, yra labai gerbiama, negalima teigti, kad šių metų nuosmukis jų nepaveikė ir neturėjo įtakos jų strategijai. Praėjusį ketvirtį "Bridgewater" prarado beveik 1 mlrd. eurų (nerealizuoti nuostoliai = akcijų vertės sumažėjimas), ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl jie ėmėsi permainų - jų perspektyva ir strategija labai pasikeitė.

Vieną didžiausių pokyčių taip pat aptariau straipsnyje, kuriame daugiausia dėmesio skyriau milžiniškiems Europos akcijų šortams, į kuriuos Dalio žiūrėjo skeptiškai - nuoroda čia.

Ray Dalio, vienas iš "Bridgewater" vadovų, šį ketvirtį tikrai nesnaudė ir pasinaudojo daugybe įdomių kritimų, kad papildytų kelias pozicijas 👇.

Pozicijų kėlimas

"iShares Core S&P 500 ETF "$IVV+0.2%:

IVV yra vienas iš kelių ETF, kurie seka S&P 500 indeksą ir suteikia puikią galimybę investuoti į stambios kapitalizacijos įmones. Nepaisant bendros nuomonės, kad indeksas "S&P 500" užtikrina gryną JAV ekonomikos rinkos kapitalizacijos įtaką, jo komitetas gali savo nuožiūra neįtraukti konkrečių bendrovių.

 • Dabar "Bridgewater" iki 2,73 % savo portfelio laiko tik $IVV+0.2%.

Palyginti didelis IVV akcijų paketas buvo sukauptas 2017-2018 m. laikotarpiu 245-295 JAV dolerių kainomis. Per du ketvirčius iki 2021 m. I ketvirčio jis buvo parduodamas už 325-400 JAV dolerių. Taigi atrodo, kad dabartinė maždaug 375 USD kaina "Bridgewater" yra įdomi ir jie vėlgi nebijo čia investuoti.

"CVS Health" $CVS+0.0%

 • CVS suteikia patogią prieigą prie mažmeninės prekybos ir užsakymo paštu paslaugų, kad užtikrintumėte, jog gautumėte reikiamus sveikatos receptus.
 • "CVS" 1,24 proc. akcijų dalis portfelyje šį ketvirtį buvo sukaupta 89-107 JAV dolerių kainomis, o šiuo metu akcijos parduodamos už 100 JAV dolerių.

Didmeninė prekyba "Costco" $COST-0.5%

 • "Costco" yra didžiausias didmeninės prekybos tinklas Jungtinėse Valstijose, pagrįstas grynųjų pinigų sistema.
 • COST 2,46 % portfelio akcijų dalis buvo sukurta per keturis ketvirčius iki 2021 m. antrojo ketvirčio, kai kainos svyravo nuo 305 iki 395 JAV dolerių. Per pastarąjį ketvirtį akcijų už 477-577 JAV dolerius parduota 30 % daugiau, o tai rodo didelį pasitikėjimą perkant už tokį skirtumą nuo pradinės investicijos .

"Target Corp. $TGT-3.3%

 • "Target" - tai JAV prekybos centrų tinklas su nuolaida, kuris yra tikras rinkos lyderis, nes jo ištakos siekia 1902 metus.
 • TGT 0,93 proc. portfelio akcijų paketo kaina 2020 m. antrąjį pusmetį svyruoja nuo 119 iki 180 JAV dolerių. 2021 m. II ketv. akcijų, kurių kainos svyravo nuo 200 iki 245 JAV dolerių, padaugėjo 55 proc. Po to per pastaruosius du ketvirčius kainos padidėjo dar 50 % ir sudarė 139-249 USD.

Walmart $WMT+0.6%

 • "Walmart" yra JAV bendrovės "Wal-Mart Stores", valdančios didelių universalinių parduotuvių su nuolaida tinklą, parduotuvių prekės ženklas.
 • 2,42 % WMT pozicijos buvo įsigyta per keturis ketvirčius iki 2021 m. II ketvirčio 119-152 JAV dolerių kainomis. 2021 m. ketvirtąjį ketvirtį akcijų paketas buvo parduotas, tačiau iš naujausios informacijos matyti, kad per pastaruosius du ketvirčius akcijų paketas buvo perpirktas 118-160 JAV dolerių kainomis.

Medtronic $MDT+0.7%

 • "Medtronic" yra Airijos medicinos prietaisų bendrovė, tačiau jos būstinė yra JAV.
 • MDT sudaro 0,95 % portfelio pozicijos, sukurtos per pastaruosius du ketvirčius 87-113 JAV dolerių kainomis.

Tai buvo tik trumpesnė didžiausių portfelio papildymų santrauka, kurioje aiškiai matomas "Bridgewater" dėmesys. Sveikatos priežiūra, didmenininkai ir mažmenininkai , kurie dabartinėmis rinkos sąlygomis ir dabartinėmis kainomis akivaizdžiai dominuoja. Tačiau, jei sutelkčiau dėmesį į mažesnį pozicijų padidėjimą, taip pat rastume tokius pavadinimus kaip:

"Baidu" (BIDU), "Berkshire Hathaway" (BRK.B), "Chipotle Mexican Grill" (CMG), "Dollar General" (DG), "Exxon Mobil" (XOM), "General Mills" (GIS), "Intuitive Surgical" (ISRG), "Mastercard" (MA), "Merck Inc. (MRK), "Monster Beverage" (MNST), "NIO Inc" (NIO), "Stryker Corp" (SYK) ir "Sysco Corp" (SYY): šie nedideli (mažiau nei 0,75 % portfelio) statymai buvo padidinti šį ketvirtį.

Mažėjančios pozicijos

Jei trumpai atkreipčiau dėmesį ir į atskirų pozicijų pardavimus ar sumažinimus, štai lyderiai: " Procter & Gamble" (PG), "Johnson & Johnson" (JNJ), "Coca-Cola" (KO) ir "PepsiCo" (PEP), "McDonald's Corp" (MCD) ir "Starbucks Corp" (SBUX).

 • Tai didžiausios "Bridgewater" portfelio pozicijos, iš kurių Dalio visais atvejais uždirbo pelno, tačiau jis tik sumažino pozicijas, o ne iš karto jas pardavė.

Pardavimai

Ray Dalio taip pat buvo naujai priskirtas prie kitų skeptikų Kinijos pusėje, nes visiškai išpardavė " Alibaba Group Holding" (BABA) ir "JD.com" (JD): palyginti didelis 3,28 % BABA akcijų paketas buvo sukurtas 2018-2020 m. laikotarpiu, o JD buvo tik mažesnė trumpalaikė pozicija.

Deja arba nelaimei, tai taip pat patvirtina mano teoriją, kad milžinai bėga iš Kinijos ir masiškai atsisako ten esančių akcijų. Juk apie tai rašiau ir šiame straipsnyje: Ar Kinijos ekonomiką laukia pražūtis? Milžinai, vadovaujami Warreno Buffetto, masiškai parduoda Kinijos akcijas.

Išvada

Manau, kad šis straipsnis daugiausia padės nuraminti daugelį investuotojų, kurie pastaruoju metu sulaukia tik naujienų - artėja krachas, burbulas sprogsta, viskas kris 50 proc. ir t. t. Galų gale, tai gali suteikti šiek tiek ramybės, kad toks milžiniškas fondas plečia savo portfelį tokiomis sudėtingomis rinkos sąlygomis, o tai taip pat patvirtina seną gerą klasikinę taisyklę, kurią visi žinote - pirk pigiai, parduok brangiai. Dalio akivaizdžiai tiki sveikatos priežiūros paslaugų ir daugelio mažmeninės prekybos tinklų klestėjimu, kurį galima laikyti tokiu gynybiniu ir šiek tiek į dividendus orientuotu pasirinkimu. Kita vertus, pardavimų pusėje yra Kinijos akcijos, kurių padėtis iš tiesų pradeda atrodyti beviltiška, nes nemažai stambių investuotojų griebiasi už pečių ir masiškai parduoda.

Atkreipkite dėmesį, kad tai nėra finansinė konsultacija. Kiekviena investicija turi būti kruopščiai išanalizuota.

Vai jums ir konts? Pēc tam pierakstieties . Vai arī izveidojiet jaunu .
No comments yet