@justaslasickas

Vandeniui neskiriama daug dėmesio, tačiau jis yra gyvybiškai svarbus žmonių gyvenimui ir gamybos procesams. Jo trūkumas kelia didelį pavojų įvairioms pramonės šakoms, pavyzdžiui, puslaidininkių gamybai, maisto sektoriui, tekstilės gamybai, taip pat kasybai ir daugeliui kitų... Tai taip pat gali būti patraukli investavimo galimybė, todėl šiame straipsnyje aptarsime galimybes, t. y. įmones, į kurias verta investuoti.

Vanduo kaip investavimo galimybė, 2 dalis.

Trumpa santrauka, kad suprastume vandens svarbą

Vandenynai sudaro 97 % Žemės vandens. Didžioji dalis, t. y. 2,5 proc. planetos gėlo vandens, yra užrakinta poliarinėse ledo kepurėse, dirvožemyje arba negrįžtamai užteršta. Tai reiškia, kad šiuo metu žmonėms, gyvūnams ir augalams gali būti naudojama 0,5 proc. viso planetos vandens, o tai tikrai nedaug, ar ne?

Pirmiausia, vanduo yra prekė, kurios visada reikės . Tai ypač aktualu, nes daugelyje šalių, įskaitant Jungtines Amerikos Valstijas, kyla vandens krizė. Kai kuriose Vakarų šalyse dėl daugiametės sausros vyriausybei gali tekti iki 25 proc. sumažinti vandens suvartojimą.

Mano nuomone, investavimo požiūriu dėl vandens apskritai neturėtų kilti jokių abejonių, o kai yra galimybė tai padaryti dividendų forma, tai gali būti abiem pusėms naudinga situacija. Nepastoviose rinkose, kaip dabar, visada naudinga investuoti į įmones, kurios moka jums už jų akcijas.

Be to, dabartinė "rizikos" aplinka. Atsižvelgdami į visus šiuos veiksnius, galite suprasti, kodėl dividendinės akcijos yra tarpinė grandis tarp augimo ir vertės. Daugelio šių akcijų rezultatai rinkoje geresni tik dėl pasiūlos ir paklausos dėsnių.

Vandens, kaip investavimo alternatyvos, svarbą išsamiau aptariau straipsnyje, kuris sulaukė didelio pasisekimo, todėl pridedu jį čia: artėja pasaulinė vandens krizė, kaip investuoti į vandenį? Kadangi per paskutinę apklausą 76 iš 89 žmonių atsakė, kad norėtų daugiau straipsnių apie vandenį ir investavimo galimybes, aprašysime kitas įdomias įmones.

https://www.youtube.com/watch?v=aYeEBbdm_mc

1. "American Water Works" $AWK

"American Water Works" yra viena iš pirmaujančių šalies vandens tiekimo bendrovių. Dabartinis bendrovės dividendų pajamingumas yra 1,77 %. Tai nėra labai įspūdinga, bet gerai, bent jau geriau nei vidutiniškai. Bendrovės pelno marža yra 3,99 %, t. y. beveik dvigubai didesnė už pramonės vidurkį. Kadangi AWK akcijų kainos ir pelno (P/E) santykis yra šiek tiek didesnis nei 20 kartų, AWK akcijų vertinimas tampa dar patrauklesnis.

"American Water Works Company, Inc." per savo patronuojamąsias įmones teikia vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugas Jungtinėse Amerikos Valstijose. Ji teikia vandens ir nuotekų paslaugas maždaug 1 700 bendruomenių 14-oje valstijų ir aptarnauja maždaug 3,4 mln. aktyvių klientų. Be to, bendrovė eksploatuoja apie 80 paviršinio vandens valymo įrenginių, 480 požeminio vandens valymo įrenginių, 160 nuotekų valymo įrenginių, 52 500 mylių perdavimo, paskirstymo ir surinkimo vamzdynų, 1 100 požeminio vandens gręžinių, 1 700 vandens ir nuotekų siurblinių, 1 300 išvalyto vandens saugyklų ir 76 užtvankas. Ji tiekia geriamąjį vandenį, nuotekas ir kitas susijusias paslaugas maždaug 14 mln. žmonių 24 valstijose.

2. Mueller Industries $MLI

Jei jus traukia investuoti į nepakankamai įvertintą, bet augančią bendrovę, ši bendrovė jums patiks. " Mueller Industries" yra pirmoji šiame pranešime minima įmonė, kuri nėra vandens tiekimo įmonė. Tačiau įmonė yra labai svarbi vandens infrastruktūrai. Bendrovė gamina vamzdžius, vožtuvus ir jungiamąsias detales, skirtas komerciniams ir gyvenamiesiems objektams. Paskutinį ketvirtį "Mueller" gavo rekordines 1,15 mlrd. JAV dolerių pajamas. Bendrovė išsiskiria tuo, kad neturi grynosios skolos ir toliau didina laisvųjų pinigų srautą.

"Yahoo" šaltinis. Finansai

Jau seniai nemačiau tokio reitingo: "Strong Buy" reitingas pasako viską, o po šios bendrovės potencialo seka šios akcijos kainos prognozė, kurioje analitikai prognozuoja vidutinę 125 USD kainą, o tai yra daugiau nei 100 % augimas.

3. Xylem $XYL

Paskutinioji akcija šiame didžiausių dividendų turinčių vandens akcijų sąraše yra bendrovė, kuri naudoja technologijas, kad išspręstų kylančią vandens trūkumo problemą. " Xylem" teigia, kad per ateinančius trejus metus 1,8 mlrd. žmonių gyvens vietovėse, kuriose trūksta vandens. Šiuo tikslu bendrovė teikia šimtus novatoriškų ir išmaniųjų technologinių sprendimų.

"Xylem Inc." ir jos patronuojamosios įmonės projektuoja, gamina ir aptarnauja inžinerinius vandens ir nuotekų produktus bei sprendimus Jungtinėse Amerikos Valstijose, Europoje, Azijos ir Ramiojo vandenyno regione ir tarptautiniu mastu. Įmonė veikia trijuose segmentuose: vandens infrastruktūros, taikomųjų vandens produktų bei matavimo ir kontrolės sprendimų.

Tikimasi, kad šios bendrovės augimą skatins priverstinis vandens infrastruktūros modernizavimas. Todėl analitikai prognozuoja tvirtą šios bendrovės augimą ir dividendus.

Kiekvienas investuotojas turi apsispręsti pats, tačiau, mano nuomone, vanduo yra labai įdomus tiek dėl to, kad jis būtinas žmonijos egzistavimui, tiek dėl gamybos procesų. Jai neskiriama tiek dėmesio, kiek, pavyzdžiui, naftai, dujoms ar energetikai apskritai, tačiau straipsnio pradžioje pateikti statistiniai duomenys kalba aiškiai. Šiuo pranešimu tik norėjau atkreipti dėmesį į įdomią galimybę, susijusią su vandeniu, todėl nelaikykite to investavimo patarimu, o tik mažmeninio investuotojo analize.

Jei jums patinka šis įrašas apie vandenį, galite mane sekti :)

Discussion
No comments yet

👋 Co je Bulios?

Bulios je největší sociální síť pro investory v Evropě. Najdete zde unikátní investiční analýzy, tipy na investice nebo návody jak si vytvořit pasivní příjem z akciových a kryptoměnových investic. Komunita investorů na Bulios aktivně sdílí své know-how a díky tomu může každý člen této komunity úspěšně investovat. Na Bulios najdete kompletní data k akciím a kryptoměnám z celého světa, například Tesla $TSLA, Apple $AAPL, Microsoft $MSFT, Amazon $AMZN, Bitcoin $BTCUSD, Ethereum $ETHUSD či Cardano $ADAUSD. Také zde najdete data k hlavním burzovním indexům NASDAQ, S&P500 či DOW. Můžete si zde vytvořit vlastní watchlist nebo virtuální portfolio a sledovat vývoj cen oblíbených akcií a kryptoměn. Akcie, kryptoměny, investice, burza, to je Bulios. Články, videa ani jakékoliv další příspěvky na serveru Bulios.com nejsou investičním doporučením. Mají pouze informativní či zábavný charakter. Proto se pravidelně vzdělávejte a provádějte své vlastní investiční analýzy. Sledujte Bulios na sítích 👇