S&P 500 ^GSPC
5,130.95
-0.12%
Tesla TSLA
$188.14
-7.16%
Nvidia NVDA
$852.37
+3.60%
Alphabet GOOG
$134.20
-2.81%
Apple AAPL
$175.10
-2.54%
Meta META
$498.19
-0.82%
Amazon AMZN
$177.58
-0.36%
Microsoft MSFT
$414.92
-0.14%

Kupno nieruchomości w metawersie to doskonała okazja inwestycyjna

Nie ma obecnie moim zdaniem lepszej inwestycji niż ta w metaverse, a dla wielu inwestorów nie ma nic ciekawszego niż wirtualne nieruchomości. Istnieje wiele powodów, dla których warto inwestować w wirtualne metaverse nieruchomości, w tym potencjalnie lepsze ceny niż w świecie rzeczywistym, a tym samym możliwość osiągnięcia większych zysków.


W 2021 roku wartość całkowitych dziennych transakcji wirtualnych nieruchomości przetwarzanych za pośrednictwem platformy sprzedażowej NonFungible. com wzrosła o 20.572,52%, z siedmiodniowej średniej w wysokości 164.001,52 USD w dniu 1 stycznia do siedmiodniowej średniej w wysokości 33.903.255,18 USD w dniu 17 grudnia.

https://twitter.com/ValonToken/status/1472671549627019266

Wartość przeciętnej pojedynczej transakcji również zdecydowanie wzrosła, z siedmiodniowej średniej 439,04 USD w dniu 1 stycznia do siedmiodniowej średniej 11 446,07 USD w dniu 17 grudnia, ale to jeszcze nie wszystko. Całkowita liczba transakcji również zanotowała gwałtowny skok o 677,43%, z siedmiodniowej średniej 381 transakcji w dniu 1 stycznia do siedmiodniowej średniej 2 962 transakcji w dniu 17 grudnia.

Potencjał wzrostu sektora metaverse - Bloomberg

Choć nie ma wątpliwości, że indywidualna sprzedaż nieruchomości wśród zwykłych użytkowników zyska znaczną wartość w 2021 r., wiemy również, że część poważnego wzrostu cen, jaki obserwujemy obecnie w metawersum, wynika z tego, że metawersum nagle zmienia się z odległego i wiejskiego na hiper-miejskie i przystępne cenowo.

Rok temu w metaverse nie było prawie żadnych znaków. Była to głównie gra dla graczy, przeplatana wydarzeniami sponsorowanymi przez platformę, aby zwiększyć zaangażowanie. Następnie tego lata, marki zaczęły stawiać pierwsze kroki w tym świecie w nadziei na znalezienie sposobu na lepsze dotarcie do zupełnie nowej publiczności.

Zobacz @drakostonks |Dlaczego Nike jest dużo lepszym metaverse niż Roblox?

Na platformach pojawiły się specjalne wydarzenia, wraz z przedmiotami związanymi z NFT, a także stworzono dedykowane miejsca wydarzeń, w których użytkownicy mogli wchodzić w interakcje zarówno z firmą, jak i innymi użytkownikami zainteresowanymi jej działalnością.

Celebryci zaczęli się pojawiać i budować nieruchomości. Następnie pojawiły się wirtualne firmy nieruchomości. W miarę jak je budowano, przybywało coraz więcej ludzi. I tak po prostu, nagle, nieruchomości na platformach takich jak The Sandbox i Decentraland może osiągnąć cenę miliona dolarów lub więcej, w zależności od tego, gdzie się znajdują.

Zobacz @kevinporters |3 światy metaverse, w które możesz zainwestować już dziś


Inwestowanie w wirtualne nieruchomości

Nie ulega wątpliwości, że w tym momencie nie widzieliśmy jeszcze szczytu zainteresowania metawersum. Jeśli świat rzeczywisty jest jakimkolwiek wskaźnikiem, teraz jest czas, aby dostać się do gry, zanim rzeczy stają się gorsze, faktycznie bardziej kosztowne.

Sens mojego dzisiejszego wpisu jest prosty... metaverse, w mojej opinii, odnotuje ekstremalny wzrost w przyszłości i nie byłoby złym pomysłem pozwolić mu się ominąć. Ceny nieruchomości w Czechach w ostatnich latach poszybowały w górę do rekordowych poziomów i dziś za metr kwadratowy mieszkania w Pradze trzeba zapłacić aż 73.800 koron.

Nawet jeśli można znaleźć zdecydowanie metaverse projekty, które mogą łatwo pobić te 73.800 koron za metr kwadratowy, są z pewnością takie, gdzie ceny nieruchomości są znacznie niższe dzisiaj i oferują naprawdę lukratywne możliwości inwestycyjne.

Jeśli chodzi o metaverse w ogóle, to przynajmniej w najbliższym czasie nie widzę żadnej bańki, która miałaby pęknąć. Teraz, gdy marki i reklamodawcy zaczęli ostrożnie wchodzić na te wody, jedyną rzeczą, która będzie ograniczać adopcję metaverse jest poziom cen, który będzie rósł w przyszłości...

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet