Justas Lasickas

Vizionierių ir "Amazon" įkūrėją Jeffą Bezosą antroje turtingiausių planetos žmonių sąrašo vietoje neseniai pakeitė Indijos verslininkas Gautamas Adani, kuris jį aplenkė mažiau nei 20 mln. dolerių po to, kai jo įmonės "Adani Enterprises" akcijos smarkiai pabrango. Gautamas Adanis daugeliui iš jūsų yra šiek tiek nepažįstamas vardas, tačiau jis nusipelno pagarbos už tai, ką sukūrė. Turime omenyje jo konglomeratą, kuris per kelerius metus išaugo tūkstančiais procentų. Šiandien apžvelgsime šį konglomeratą ir supažindinsime jus su pramonės šakomis, kuriose "Adani" šiuo metu mato ilgalaikio augimo potencialą.

Gautamas Adani

Galbūt skamba pernelyg gerai, kad būtų tiesa? Naujojo antrojo turtingiausių pasaulio žmonių sąrašo lyderio Adani istorija nėra vien tik jo konglomerato kilimas į viršų ir per kelerius metus pasiektas šis postas. Tiesą sakant, tai ilga ir sudėtinga, kupina kliūčių istorija, kurios ištakos siekia 1988 m., kai Adani įkūrė savo konglomeratą. Tai iš tiesų rodo, kad ši ilga kelionė, kurioje vienu metu aukščiau už Bezosą ir žemiau už Eloną Muską, truko daugiau nei 44 metus. Tapti tokiu sėkmingu ir turtingu paprasčiausiai kažkiek kainuoja, o šiuo atveju tai tik dar vienas atkaklumo ir sunkaus darbo pavyzdys.

Per pastaruosius aštuonerius metus pirmosios kartos verslininkas iš savo gimtosios Gudžarato valstijos išėjo iš santykinai nežinios ir pranoko "Amazon" atstovą Jeffą Bezosą. Joks kitas Azijos verslininkas nėra taip aukštai iškilęs. Adani yra žmogus, kuris tiesiogine prasme iš nieko sukūrė kažką ypatingo, be to, jis yra mėgstamas šalies viduje ir dažnai vadinamas tikru Indijos ministru, nes yra vedęs derybas su įtakingais žmonėmis dėl klimato ir ekonomikos pokyčių(įskaitant Borisą Johnsoną).

Gautamo Adani, kuris pasaulio turto reitinge užėmė antrąją vietą ir kurio pajamos daugiausia gaunamos iš akcijų, kuriomis prekiaujama vietos rinkoje, vertas dėmesio.

"Adani Enterprises" (Adani konglomeratas)

Nuo 1988 m. konglomeratas uždirbo daugiau nei 60 000 %, tačiau labiausiai jis išaugo per pastaruosius 2-5 metus, kai bendrovė sparčiai augo.

"Adani Group" yra Indijos tarptautinis konglomeratas, įsikūręs Ahmedabade. Ją 1988 m. įkūrė Gautamas Adani kaip žaliavų prekybos bendrovę, kurios pagrindinė įmonė yra "Adani Enterprises".

Jo Indijos verslo imperijai priklausančių įmonių (nuo uostų iki dujų skirstymo, nuo anglių kasybos iki atsinaujinančiosios energijos) atsargos lėmė pastarojo meto konglomerato sėkmę.

Be to, panašu, kad Adani neatsipalaiduoja ir ketina stiprinti savo pozicijas ar net kelti grėsmę pačiam Elonui Muskui (turtingiausiam pasaulio žmogui numeris vienas).

  • Gautamo Adanio įmonė gavo 3,1 mlrd. dolerių vertės uosto projektą Rytų Indijoje.
  • "Adani" grupė Indijos Vakarų Bengalijos valstijoje statys uostą, į kurį planuojama investuoti daugiau kaip 3 mlrd. dolerių, nes jo konglomeratas toliau stiprina savo kontrolę vietos infrastruktūros ir logistikos sektoriuose.
  • Tokiu būdu "Adani" taip pat sukurs daugybę darbo vietų - konkrečiai daugiau nei 125 000 tiesioginių ir netiesioginių darbo vietų.
  • Naujausias laimėjimas sustiprino didžiausią Indijos privatų uosto operatorių, kuris jau dabar užima 30 proc. vidaus rinkos ir sudaro pasaulines sutartis.

Gautamas Adani taip pat yra patyręs investuotojas. Kur jis dabar randa galimybių?

Akivaizdu, kad atsakymas nebus - JAV akcijos. Anksčiau keletą kartų esu rašęs apie Indijos rinką ir jos potencialą, ir apskritai prognozuojama, kad iki 2050 m. Indija taps antrąja pasaulio galybe, o tai taip pat atveria vartus investicijoms.

Milijardierius Gautamas Adani į cemento įmonę "Cement Arm" investavo net 200 mlrd. rupijų (2,5 mlrd. JAV dolerių) ir paskyrė savo sūnų prižiūrėti naujai įsigytą verslą, nes antras pagal turtingumą žmogus pasaulyje siekia sustiprinti savo infrastruktūros imperiją, kuriai priklauso uostai, komunalinės paslaugos ir elektros energijos gamyba.

"Cemento verslas yra įdomus dėl to, kad po 2050 m. Indijos augimo apimtys viršys bet kurios kitos šalies augimo apimtis", - sakoma "Adani" pareiškime ir priduriama, kad įvairios verslo šakos cemento pramonei suteikia "nepakartojamus ryšius".

  • Nesupraskite to kaip interesų konflikto, nes Adani stūmė savo sūnų vadovauti bendrovei, taigi tai nebuvo dovana, kad jo sūnaus bendrovė veiktų. Jis tikisi, kad sūnaus rankose ji bus gerai valdoma.

Naujausi pranešimai taip pat rodo, kad magnatas cemento padalinius paverčia savo imperijos augimo varikliu ir stiprina logistikos grandinę, apimančią jūrų uostus, oro uostus, nekilnojamąjį turtą ir anglis. "Adani" sparčiai diversifikuoja savo veiklą, neapsiribodama vien tik tradicinėmis šaknimis (iškastiniu kuru), bet ir duomenų centrais, skaitmeninėmis paslaugomis, telekomunikacijomis ir žiniasklaida.

Išvada

Ši tema man pasirodė labai įdomi, nes nuversti antrąjį planetos žmogų (Bezosą) nėra lengva. Visa ši istorija dar geresnė dėl to, kad tai žmogus, kurio šaknys yra Indijoje, kur situacija nėra visiškai ideali kurti tokį didelį konglomeratą beveik nuo nulio. Visų pirma, visa tai patvirtina, kad Indija juda į priekį, ir man tikrai pradeda patikti mintis, kad Indija ateityje bus viena iš pasaulio supervalstybių. Kol kas į šią teritoriją neinvestuoju, bet turiu keletą minčių ir idėjų, o augimo potencialas daugelyje sektorių yra tikrai didelis.

  • O jūs? Ar įžvelgiate Indijos potencialą ateityje?
  • Ar ateityje "Adani" gali nuversti patį Eloną Muską?

Atkreipkite dėmesį, kad tai nėra finansinė konsultacija. Kiekviena investicija turi būti kruopščiai išanalizuota.

Vai jums ir konts? Pēc tam pierakstieties . Vai arī izveidojiet jaunu .
Sponsored by @fintree Advertisement
Discussion
No comments yet