Justas Lasickas

Praėjusią savaitę daugiausia dėmesio buvo skiriama Federalinei rezervų sistemai, kuri vėl 75 baziniais punktais padidino palūkanų normas. Dabartinė infliacijos aplinka, investuotojų nuomone, galbūt nežino pabaigos, o tai taip pat atrodo kaip galimas scenarijus bent artimiausiems keliems mėnesiams. Norėdamas išanalizuoti šią temą, t. y. kitas perspektyvas, galimybes akcijų rinkoje ir kur šiuo metu laikyti pinigus, kreipiausi į žinomą Čekijos investuotoją Danielį Gladišą.

Daniel Gladiš

Kas yra Daniel Gladiš?

Danielis Gladišas yra vienas iš investicinio fondo " Vltava Fund", kurį jis įkūrė 2004 m. ir kuriam iki šiol vadovauja, steigėjų. "Vltava Fund" yra į vertę orientuotas kvalifikuotų investuotojų investicinis fondas. Danielis Gladišas (be kita ko) taip pat yra įdomių knygų apie investavimą autorius (pvz., "Išmokite investuoti" ir "Investavimas į akcijas").

Šiais metais dažnai galvojau, kada mūsų bendruomenės investuotojai iš tikrųjų pradėjo investuoti. Paaiškėjo, kad turime labai daug naujokų ir investuotojų, kurie tik neseniai pradėjo investuoti (tarkime, nuo kelių mėnesių iki kelerių metų). Daugeliui iš jų tai tikrai labai netinkamas metas pradėti, nes joks mokslininkas iš dangaus nenukrito, o daugeliu atvejų jie pradėjo investuoti per patį piką kovidų laikais arba šiais metais, kai akcijų rinkos visuotinai smuko. Taigi mano pirmasis klausimas skirtas šiai investuotojų kategorijai, kurie patiria pirmąjį sunkų laikotarpį ir patiria nuostolių savo portfelyje.

Ką rekomenduotumėte šiems investuotojams daryti šiuo sunkiu laikotarpiu? Ar turite kokių nors konkrečių patarimų?

Jei jie nori toliau investuoti, verta nenusivilti. Niekas nesimokė iš dangaus ir kiekviena nesėkmė gali būti panaudota judėti į priekį. Kita vertus, verta prisiminti, kad akcijų rinka nėra vieta, kur galima lengvai ir be darbo praturtėti. Tai vieta, kur galima investuoti pinigus į atskirų įmonių akcijas ilguoju laikotarpiu ir gauti naudos iš jų verslo rezultatų. Todėl rekomenduočiau pirmiausia skaityti, tada daug apie tai galvoti ir tik tada investuoti. Veikite lėtai, gilinkitės tik į tai, ką, jūsų manymu, suprantate, ir nuolat įsitikinkite, kad tai, ką mokate (kaina), yra daug mažiau nei tai, ką gaunate atgal (vertė).

Todėl kyla dar vienas klausimas - kur dabartiniu laikotarpiu rekomenduotumėte laikyti pinigus naujokams ar tiesiog paprastiems žmonėms, kurie nenori, kad jų pinigus suvalgytų infliacija banko sąskaitoje?

Aplinka, kurioje gyvename ir tikriausiai dar ilgai gyvensime - neigiamų realiųjų palūkanų normų aplinka - iš esmės iš tinkamų investicijų išbraukia tiek grynuosius pinigus, tiek skolos turtą. Todėl investicijos pirmiausia turėtų būti nukreiptos į nuosavybės turtą (įmonių akcijas, nekilnojamąjį turtą). Yra didesnė tikimybė, kad šių investicijų grąža kompensuos pinigų vertės sumažėjimą dėl infliacijos.

Prieš kelias dienas mums buvo pateikti naujausi JAV vartotojų kainų indekso ir vartotojų kainų indekso duomenys, kurie tikrai nebuvo džiuginantys. Šiuo metu visi sprendžia šį klausimą: Kada FED sugebės suvaldyti infliaciją, o kartu ir ko galime tikėtis akcijų rinkose likusią metų dalį? Turime daugybę informacijos ir nuomonių, daugelis ekonomistų ir analitikų iš esmės negali susitarti dėl kitų perspektyvų, žinoma, aš tai suprantu, tačiau daugelis nuomonių skiriasi iki kraštutinumo. Pavyzdžiui, "Bank of America" mano, kad S&P500 indekso vertė metų pabaigoje bus apie 3 600 punktų, o "JPMorgan" - apie 4 800 punktų. Tai neįtikėtinai didelis skirtumas. Kuriam scenarijui esate labiau linkę pritarti?

Neturiu nuomonės apie akcijų rinkas likusią metų dalį ir neskiriu laiko bandydamas ją susidaryti. Rinkdamasis investicijas stengiuosi žvelgti toliau nei dabartiniai įvykiai, kurių reikšmė mano svarstymuose vaidina tik antraeilį vaidmenį.

Kur šiuo metu matote didžiausias galimybes investuoti (Amerikoje, Europoje, Kinijoje)? Ar galėtumėte pasakyti, kur šiuo metu jaučiate mažiausią riziką? Jei trumpai apžvelgtume, kas šiuo metu vyksta JAV, Europoje ir Kinijoje, neatrodytų, kad aplinka yra ideali, ypač jei vėlgi kreipčiau dėmesį į pradedantįjį investuotoją, kuris gali būti labai susirūpinęs dėl infliacijos, energetikos krizės, nekilnojamojo turto rinkų ir daugelio kitų įvykių.

Ilgalaikiai laimėtojai bus tos šalys (ir įmonės), kurios turės galimybę gauti pigios energijos. Todėl didžiąją dalį savo portfelio turime Šiaurės Amerikoje, kur taip pat matome daugiausia galimybių. Tačiau daug jų yra ir, pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje, o visa Japonijos rinka taip pat yra pigi.

Šaltinis.

Galiausiai norėčiau paklausti, kokias akcijas (jei tokių yra) neseniai įtraukėte į savo portfelį (ir kokios priežastys paskatino tai padaryti)?

"Cenovus Energy" $CVE buvo paskutinė akcija, kuria šiais metais papildėme portfelį. Tai viena didžiausių naftos gavėjų Kanadoje, todėl, mūsų nuomone, rinka nepakankamai įvertina, kaip aukštai naftos kainos kils ilguoju laikotarpiu. Dėl to "Cenovus" akcijos, mūsų nuomone, yra labai patrauklios.

Išvada

Džiaugiuosi, kad ponas Gladišas skyrė laiko man pareikšti savo nuomonę, nes tai dar vienas investuotojas, kurį gerbiu, taip pat prisimenu, kai dar tik skaičiau jo knygas apie investavimą savo veiklos pradžioje. Man patinka, kad jis pripažįsta išbandytą klasiką, t. y. kad investuotojas neturi nusivilti, taip pat turi skirti dėmesio švietimui, kuris būtinas prieš galutinį tašką, t. y. galutinę investiciją. Mane labai nustebino investavimo galimybių Jungtinėje Karalystėje, kurioje anksčiau asmeniškai neinvestavau, kryptingumas ir vizija.

Geriausios įžvalgos:

  1. Judėkite lėtai, gilinkitės tik į dalykus, kuriuos, jūsų manymu, suprantate, ir nuolat įsitikinkite, kad tai, ką mokate (kaina), yra daug mažiau nei tai, ką gaunate atgal (vertė).
  2. Ilgalaikiai laimėtojai bus tos šalys (ir įmonės), kurios turės galimybę gauti pigios energijos.
  3. Mūsų nuomone, rinka nepakankamai vertina "Cenovus Energy", vieną didžiausių Kanados naftos gamintojų.

Daugiau tokių įdomių straipsnių ir informacijos rasite "Bulios" ir, žinoma, Daniel Gladish, kuris pateikė savo požiūrį.

Atkreipkite dėmesį, kad tai nėra finansinė konsultacija. Kiekviena investicija turi būti kruopščiai išanalizuota.

Vai jums ir konts? Pēc tam pierakstieties . Vai arī izveidojiet jaunu .
Sponsored by @czechfintech Advertisement
Discussion
No comments yet