S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Ta spółka o wzroście dywidendy na poziomie 6% zapewni Ci luksusowy dochód pasywny

Jaczek Vodiczka
3. 10. 2022
4 min read

Stopa dywidendy tej spółki jest bliska bardzo atrakcyjnego poziomu, a mianowicie 6%, co jest najwyższym poziomem w historii tej spółki. To co na pewno należy wspomnieć to fakt, że nie jest to jakaś krótkoterminowa moda, która nie będzie trwała, ale spółka może już niedługo pochwalić się tytułem króla dywidend, więc na pewno można liczyć na tę dywidendę!

Arystokrata dywidendowy z dividend yield na poziomie prawie 6%.

Krótka definicja $WBA+0.5%

Walgreens Boots Alliance, Inc. działa jako medyczna detaliczna firma zdrowotna i kosmetyczna. Działa w dwóch segmentach - amerykańskim i międzynarodowym. Segment w Stanach Zjednoczonych sprzedaje leki na receptę i asortyment produktów detalicznych, w tym zdrowie, wellness, piękno i produkty do pielęgnacji ciała, za pośrednictwem swoich detalicznych drogerii ... Świadczy również usługi centralnej apteki specjalistycznej i usługi pocztowe. Na dzień 31 sierpnia 2021 roku segment ten prowadził w Stanach Zjednoczonych blisko 9 tys. sklepów detalicznych pod markami Walgreens i Duane Reade oraz pięć aptek specjalistycznych. Należy również zaznaczyć, że drugi segment, skoncentrowany na środowisku międzynarodowym, prowadzi ponad 4.000 sklepów detalicznych pod różnymi spółkami partnerskimi.

Spółka może się również pochwalić m.in. wieloletnim rekordem wypłaty dywidendy, nieprzerwanym przez 47 lat stałego wzrostu dywidendy . Trwająca od prawie pięciu dekad passa wzrostu dywidendy świadczy o dużej stabilności spółki. A dzięki połączeniu z Boots pod koniec 2014 roku stała się firmą globalną. To wydarzenie spowodowało również wzrost zadłużenia spółki, choć systematycznie się ono zmniejsza.

Podobnie jak wiele firm, Walgreens zauważył, że wzrost płac i kosztów spowodowanych inflacją uderza w jego marże. Nadal jednak nie ma problemu z wypłatą dywidendy, co pomogło jej uporać się z bilansem bez konieczności rezygnacji z wypłat.

Ciekawe połączenie modelu biznesowego

Walgreens ma małe marże, ponieważ specjalizuje się w sprzedaży niskomarżowych farmaceutyków. Jednak dolna granica jest po to, abyś wszedł, a potem mógł kupić jedzenie, kosmetyki, środki medyczne i inne, gdzie ta wartość dodana jest znacznie wyższa. Firma przekształca tylko 0,03 do 0,05 USD z każdego dolara przychodów w wolne przepływy pieniężne. Mimo to Walgreens zwiększył swoją dywidendę i utrzymał wskaźnik wypłaty poniżej 50% zysków gotówkowych.

Źródło.

Jak widzimy wartość Walgreens wynosi ponad 60% ATH, co może być całkiem atrakcyjne dla niektórych typów inwestorów. Zjawisko to spowodowało również, że dividend yield poszybował w górę, ponieważ spółka stale zwiększa wypłaty. Stopa zwrotu z akcji, która obecnie zbliża się do 6%, jest wyższa niż kiedykolwiek w historii, co jest naprawdę imponujące.

Niektórzy mogą kwestionować trwałość tej dywidendy, ale finansowo jest ona poparta zyskami gotówkowymi i poprawiającym się bilansem, więc dywidenda w wysokości 6% powinna być wiarygodnym zwrotem z inwestycji .

Firma poszukuje możliwości rozszerzenia swojej działalności

Zarząd rozszerza portfoliofirmy o kolejne usługi, a mianowicie medyczne. W ten sposób zwiększa wartość swojego biznesu i obniża koszty, co według szacunków analityków może pozwolić na zaoszczędzenie ponad 3,5 mld dolarów kapitału do roku 2.24 . To może pomóc w zwiększeniu zysku na akcję (EPS) - dając akcje o potencjalnie dość atrakcyjnej całkowitej stopie zwrotu.

Źródło: Yahoo.Finance

Jak widzimy analitycy Yahoo określili status HOLD dla tej spółki, a zatem jest to dobry pomysł, aby trzymać, jeśli posiadasz akcje, a jeśli nie prawdopodobnie czekać, aby zobaczyć, jak sytuacja rynkowa kształtuje. Jeśli chodzi o średnią cenę, to określili ją na poziomie 41 dolarów, co oznacza wzrost o około 30% w stosunku do obecnej ceny.

Źródło: Money.CNNAJak
widzimy, 7/10 czołowych właścicieli zwiększa swoje udziały, co jest dla mnie bardzo dobrą wiadomością
.

Podsumowując, powiedziałbym, że ta spółka może być atrakcyjną inwestycją nie tylko dla inwestorów nastawionych na dywidendę, ale w ogóle. Wydaje się, że firma ładnie postępuje, jak również poszerza swoje portfolio biznesów i dzięki takim ruchom może zaoszczędzić miliardy dolarów na kosztach. Dodając do tego połączenie prawie 6% dywidendy i gwarancji w stabilności, którą wypłacają od prawie 50 lat uderza mnie jako całkiem spora gwarancja. Oczywiście jest to tylko moja osobista opinia, a nie doradztwo inwestycyjne, więc DYOR.


Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.