S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Tato akcie má obří potenciál, který bude brzy naplněn. Ve hře je až 350% růst, tvrdí zkušený analytik.

Pavel Botek
7. 10. 2022
7 min read

Delší dobu jsem vám nepřinesl žádný zajímavý tip na akcii s vysokým potenciálem. Dnes to však napravím a podíváme se na společnost, která má potenciál pro růst o 350%. Společnost má velice dobře našlápnuto k tomu, aby se tato predikce naplnila, jelikož podstoupila řadu významných partnerství a její produkty se považují za klíčové pro budoucnost Evropy.

Dnešní článek bude zaměřen na společnost FREYR Battery $FREY+17.3%.

Čím se společnost zabývá?

Společnost se specializuje na výrobu materiálů potřebných pro výrobu bateriových článků. Prodává také baterie a bateriové články na trhy, které zahrnují elektromobily a systémy skladování energie pro námořnictví a letectví.

FREYR by mohl zaznamenat enormně silný růst, který svým způsobem už zaznamenává, dle analytiků je to ale teprve začátek dlouhé jízdy, kde nakonec Freyr skončí o dost výš.

Proč by měla společnost nadále vykazovat silný růst?

Akcie $FREY+17.3% si od svého vstupu na burzu (2021) připsala celkem 73,75%.

Analytici v tom mají jasno, růst bude proto, že výrobce baterií pro elektrická vozidla buduje úspěšně svou klientskou základnu a výrobní zařízení a těží z nedávné legislativy, která byla schválena. Analytik Adam Jonas označil Freyr za nejlepšího hráče v oboru a zvýšil svůj cenový cíl na akcii na 26 dolarů za akcii. Jonas také řekl, že jeho býčí scénář počítá s tím, že akcie půjdou na 60 dolarů (+350%). 

"Životní prostředí se stává zralým proto, aby se FREY stal skutečným hráčem v globální bateriové ekonomice později v tomto desetiletí," řekl Jonas. 

Řekl také, že Freyr je jednou z mála veřejně obchodovaných systémů skladování energie, známých jako ESS, společností, které těží z přijetí zákona o snížení inflace kvůli jeho zaměření na financování čisté energie. Baterie ESS jsou považovány za nezbytnou součást elektrických vozidel, po kterých je v posledních letech vysoká poptávka, protože korporace a spotřebitelé zvažují své dopady na životní prostředí a snaží se snižovat své náklady.

Od začátku roku 2022 podepsala společnost Freyr dohody se společnostmi Powin, Honeywell a Nidec, jejichž partnerství představuje jednu z největších smluv o bateriích ESS na světě. Cílem společnosti je rozšířit závody a vyrábět na plně automatizovaném procesu v příštích několika letech.

Tyto kroky zvýšily odhady příjmů společnosti Morgan Stanley, čímž se odhad pro rok 2025 zvýšil o 400 milionů dolarů na 1,1 miliardy dolarů a v roce 2030 o 3 miliardy dolarů na 8,3 miliardy dolarů. Aby byl splněn cíl 60 dolarů, bude muset společnost do roku 2035 dosáhnout dodávky až 300 GWh, což je jednotka měření baterií. Společnost bude mít také složenou roční míru růstu tržeb ve výši 35% a 25% marže z výstupních zisků před úroky, daněmi, odpisy a amortizací. Cíl také předpokládá podíl přibližně 5% podílu v automobilovém průmyslu do roku 2035. Základní případ mezitím předpokládá 182 GWh do roku 2035.

Freyr uzavírá velice významná strategická partnerství

Freyr, vývojář výroby čistých bateriových článků nové generace, sdělil, že uzavřel (mimo jiné) strategické partnerství a investice oznámené mezi partnerem společnosti FREYR, společností 24M Technologies a koncernem Volkswagen za účelem výroby lithium-iontových baterií EV nové generace.

  • V rámci partnerství Volkswagen strategicky investuje do společnosti 24M. Kromě přímé investice založí Volkswagen plně vlastněnou dceřinou společnost, která ve spolupráci se společností 24M vyvine technologii výroby polotuhých bateriových článků pro automobilové aplikace.
  • Vývoj bateriových článků nové generace elektromobilů založených na technologii 24M je kritickým prvkem dlouhodobé strategie společnosti $FREY+17.3% urychlit přijetí cenově dostupných elektromobilů.
  • Freyr si klade za cíl poskytovat řešení čistých baterií v průmyslovém měřítku pro snížení globálních emisí. Posláním společnosti Freyr, je vyrábět bateriové články, které urychlí dekarbonizaci energetických a dopravních systémů po celém světě. Společnost se už nyní může pyšnit továrnou v Norsku, ale oznámila i posun směrem do Finska a USA. 

Další významná spolupráce

Společnost nedávno oznámila, že rozšíří stávající dohodu o odběru se společností Nidec, zvýší objem z 31 GWh na 38 GWh a že dohoda o odběru bude také převedena na oficiální závaznou prodejní smlouvu.

  • To je pro Freyr obrovská výhra, protože celková hodnota kontraktu činí 3 miliardy dolarů a očekává se, že kontrakt bude probíhat od roku 2025 do roku 2030 s využitím továrny Giga Arctic.
  • Kromě toho obě společnosti v rámci tohoto potvrzení závazné prodejní smlouvy oznámily vytvoření společného podniku, kde bude mít Nidec nadpoloviční většinu.
  • Myslím, že toto potvrzení závazné prodejní smlouvy a rozšíření objemu dohody ukazuje silnou poptávku po bateriích Freyr, zejména v oblasti ESS.

Očekává se, že Giga Arctic (továrna $FREY+17.3%) bude celosvětově nejudržitelnější a kapitálově nejefektivnější gigafactory!

Proč? Jedná se o první gigafactory Freyr o kapacitě 29 GWh v Norsku - Pro celkové kapitálové výdaje ve výši 1,7 miliardy dolarů, které se očekávají pro gigafactory, Freyr zajistil finanční podporu ve výši 1,6 miliardy dolarů jak od norské vlády, tak od dalších úvěrových agentur. Lze tedy předpokládat, že současné kapitálové výdaje ve výši 61 milionů dolarů jsou nižší než jakékoli jiné gigatovárny v Severní Americe i Evropě.

  • To by podle mého názoru mohla být pro společnost FREYR velmi vzrušující příležitostí, pokud bude schopna replikovat tak vysokou kapitálovou efektivitu i pro své následné gigatovárny. 
  • Ve skutečnosti bude Giga Arctic pro Freyr dobrou první ukázkou, aby prokázala své schopnosti při vývoji, realizaci a rozšiřování továren ve velkém měřítku. Také skutečnost, že se očekává, že tato nová Giga Arctic bude mít kapacitu 29 GWh, což je 3krát více, než Freyr původně oznámil pro továrny Giga 1 a 2, ukazuje silnou poptávku po bateriích Freyr, protože svět stále čelí nedostatku nezbytných baterií potřebných pro přechod na zelenou energii.

Závěr

Společnost vypadá rozhodně zajímavě, především mě fascinuje slibný výkon v letošním roce, jelikož se jedná o poměrně mladou společnost, která se pomalu dostává do popředí. Postupná expanze a navazování zajímavých partnerství nenechá dle mého názoru akcie chladnými. Cíl 350% se možná zdá jako úlet, ale je to kvůli tomu, že se počítá u společnosti, že bude veledůležitou součástí pro trh v Evropě. Navíc nabízejí produkty, které budou podporovány zákonem o snížení inflace, a kterých je nedostatek (minimálně pro plný přechod k elektromobilitě). I kdyby se býčí scénář nenaplnil, tak se stále počítá s růstem produkce a těžení z nových partnerství (+ nízké náklady gigafactory), což stále může udělat velké věci s dnešní cenou 15,29$ za akcii.

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.