S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

3 niedowartościowane spółki, które mogą wzrosnąć o 500% do 2025 r.

Jaczek Vodiczka
7. 10. 2022
5 min read

Dla niektórych 500% może wydawać się przesadą, ale musimy pamiętać, że rynek jest w znacznym załamaniu, a rok 2025 jest jeszcze dość odległy, więc ten cel jest dość istotny. Jednocześnie te 3 spółki zapewniają doskonałą dywersyfikację portfela.

3 spółki o potencjale 5X.

Rynek niedźwiedzia może stanowić doskonałą okazję do zakupu tych 3 akcji wzrostowych.

1. CarParts.com $PRTS+2.9%

CarParts.com, Inc, wraz ze swoimi spółkami zależnymi, prowadzi działalność jako internetowy dostawca części i akcesoriów samochodowych w Stanach Zjednoczonych i na Filipinach. Oferuje części zamienne, takie jak części zewnętrzne, produkty lustrzane, elementy silnika i podwozia, a także inne części mechaniczne i elektryczne oraz części i akcesoria do osiągów dla konsumentów indywidualnych za pośrednictwem sieci stron internetowych e-commerce i rynków internetowych.

Źródło: Yahoo.Finance

Jak widzimy analitycy z Yahoo przyznali tej spółce wyraźny status BUY. Jeśli chodzi o ich ocenę średniej ceny, to jest ona na poziomie 16 dolarów, co oznacza wzrost o ponad 200% w stosunku do obecnej ceny.

Źródło.

Firma jest więcej niż w 70% załamania od ATH. Jednak wyniki CarParts.com nadal są solidne. Przychody w drugim kwartale wzrosły o 12% do 176,2 mln dolarów, wyprzedzając wiele firm z branży e-commerce, gdyż sektor ten zmaga się z trudnymi porównaniami do kwartału poprzedniego.

Źródło: Money.CNN

Jak widzimy z pewnością byczy jest fakt, że większość czołowych posiadaczy zwiększa swoje pozycje.

Chociaż tempo wzrostu spadło, CarParts.com nadal ma długoterminowy cel w postaci przychodów na poziomie 20% do 25% przy skorygowanej marży EBITDA na poziomie 8% do 10%. Jeśli firma zdoła trafić te cele, akcja może łatwo skoczyć 400% między teraz i 2025, jak jej przychody będą zasadniczo podwoić w tym czasie, dając jej skorygowany EBITDA około 140 milionów dolarów.

Kolejnym byczym fundamentem dla spółki jest z pewnością usługa UROB IT FOR ME, która łączy klientów z warsztatami samochodowymi, oferując przejrzyste ceny i bezproblemowe doświadczenie klienta.

2. Upstart $UPST+0.8%

Upstart Holdings, Inc, wraz ze swoimi spółkami zależnymi, prowadzi opartą na chmurze platformę wynajmu sztucznej inteligencji (AI) w Stanach Zjednoczonych. Jej platforma agreguje zapotrzebowanie konsumentów na kredyty i łączy je z siecią partnerów bankowych obsługujących AI firmy.

Źródło: Yahoo.Finance

Jak widzimy opinia analityków z Yahoo jest taka, że jeśli chodzi o posiadaczy UPST to muszą oni trzymać, a ci którzy rozważają zakup prawdopodobnie muszą jeszcze poczekać aż kierunek rynku się wyklaruje.

Źródło.

Wciąż istnieje względna niepewność w związku z rynkiem niedźwiedzia, ponieważ nie wiemy, jak ich model biznesowy może utrzymać się w tym okresie. Jednak Upstart pokazał swoją zdolność do zapewnienia silnych zysków w zdrowej gospodarce, kończąc 2021 rok z dochodem netto GAAP w wysokości 135 mln USD przy przychodach w wysokości 849 mln USD. Kapitalizacja rynkowa firmy wynosi obecnie zaledwie 1,7 mld USD, czyli zaledwie 12,6-krotność ubiegłorocznego dochodu netto GAAP. Chociaż Upstart jest ryzykowny, Rezerwa Federalna przewiduje, że stopy procentowe będą spadać do 2024 r. To pomaga ustawić akcje Upstartu na zwrot do 2025 r.

Źródło: Money.CNN

Jak widzimy, na pewno byczy jest fakt, że większość posiadaczy czołówki zwiększa swoje pozycje i to o naprawdę ładne procenty.

3. Amplituda $AMPL+3.4%

Amplitude, Inc. dostarcza system optymalizacji cyfrowej do analizy zachowań klientów w ramach produktów cyfrowych w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Cyfrowa optymalizacja jest tym, co następuje po cyfrowej transformacji. Narzędzia firmy Amplitude pomogły firmie Peloton Interactive uświadomić sobie, że interakcja społeczna jest kluczem do jej rozwoju, i doprowadziły do kampanii "Whopper Detour" firmy Burger King, która oferowała Whoppera za grosze klientom znajdującym się w pobliżu McDonald's, którzy pobierali aplikację.

Źródło: Yahoo.Finance

Jeśli chodzi o oceny analityków Yahoo, możemy zobaczyć wyraźny status BUY, a ich szacowana średnia cena za akcję znajduje się na poziomie 21 dolarów, co stanowi ładny % wzrost z obecnej ceny 15 dolarów.

Źródło: Money.CNN

To co dla mnie jest zdecydowanie ciekawe to fakt, że 8/10 czołowych posiadaczy zwiększa swoje pozycje i to w całkiem wysokich procentach.

Wszystkie te trzy firmy uważam za interesujące i z dużym potencjałem, ale musimy wziąć pod uwagę ryzyko, jakie ze sobą niosą. Dlatego DYOR. Jak jednak mogliśmy zauważyć znajdują się one na ciekawych poziomach, a czołowi właściciele w większości zwiększają swoje pozycje, co osobiście odbieram jako dość bycze. Oczywiście jest to tylko moja opinia, a nie doradztwo inwestycyjne.

Jeśli spodobał Ci się ten post nie krępuj się dać mi jakiś komentarz i śledzić.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.