S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Warren Buffett twierdzi, że są to 3 absolutnie najlepsze akcje, jakie inwestor może dziś posiadać

"Najlepiej jest posiadać biznes, który może zatrudnić dużą ilość przyrostowego kapitału w długim okresie czasu z bardzo wysoką stopą zwrotu". Jest to zasada, o której wielokrotnie wspominał legendarny Warren Buffett, wypowiadając się na temat idealnej strategii inwestycyjnej. Więc przestań się obmacywać i zainspiruj się Wyrocznią z Omaha.

Warren Buffett wie, kto będzie prosperował.

Pamiętając o tej zasadzie, możemy wymienić trzy spółki z portfela Berkshire Hathaway $BRK.B z dwucyfrową stopą zwrotu z zainwestowanego kapitału.

Apple $AAPL+0.0%

Na początek przyjrzyjmy się największemu udziałowi Berkshire, który z pewnością pasuje do opisu Buffetta: w ciągu pięciu lat Apple przyniosło średni zwrot z zainwestowanego kapitału w wysokości 27,6%.

Na dzień 30 września Berkshire posiadało 907,6 mln akcji giganta technologicznego, który przy obecnej cenie wart jest ponad 161 mld dolarów. W rzeczywistości Apple stanowi obecnie ponad 40% portfela akcji Berkshire w obrocie publicznym według wartości rynkowej.

Jednym z powodów tej koncentracji jest sam wzrost kursu akcji spółki. W ciągu ostatnich pięciu lat akcje Apple wzrosły o ponad 500%.

Na początku tego roku zarząd ujawnił, że aktywna baza zainstalowanego sprzętu firmy przekroczyła 1,65 mld urządzeń. Ale Apple nie tylko produkuje smartfony i komputery, ale zbudował zintegrowany ekosystem, który zachęca klientów do coraz większych inwestycji.

Dzięki temu firma rozwija się w godnym pochwały tempie. We wrześniowym kwartale sprzedaż wzrosła o 29% rok do roku do 83,4 mld dolarów.

https://youtu.be/S5WaFx8rx54

Mastercard $MA+0.0%

Jest też gigant kart kredytowych Mastercard, który może pochwalić się pięcioletnią średnią stopą zwrotu z zainwestowanego kapitału na poziomie 46,2%.

W trzecim kwartale Buffett zredukował swoją pozycję w spółce o około 6%, ale mimo to, z 4,29 mln akcji, Berkshire nadal posiada pokaźny pakiet o wartości 1,48 mld USD.

Akcje firm zajmujących się płatnościami były w tym roku dość niestabilne, ponieważ nowe warianty i epidemia COVID-19 groziły spowolnieniem handlu międzynarodowego - a w konsekwencji wolumenu transakcji.

Jednak handel nabiera tempa. W trzecim kwartale obroty dolarowe brutto Mastercard wzrosły o 20% w stosunku do poprzedniego roku. Wolumen transgraniczny wzrósł o jeszcze bardziej imponujące 52%.

Spółka zwraca też więcej gotówki inwestorom, co można uznać za oznakę siły. 30 listopada Mastercard ogłosił program skupu akcji własnych o wartości 8 mld USD i podniósł kwartalną dywidendę o 11%.

https://twitter.com/Mastercard/status/1470424783590498306

Procter & Gamble $PG+0.0%

Gigant dóbr konsumpcyjnych Procter & Gamble zamyka listę z solidną pięcioletnią średnią stopą zwrotu z zainwestowanego kapitału na poziomie 13,5%.

Na koniec trzeciego kwartału Berkshire posiadał 315 400 akcji, które po dzisiejszej cenie warte są około 49,6 mln dolarów. Chociaż nie jest to duża pozycja jak na standardy Berkshire, P&G wyróżnia się czymś: zdolnością do dostarczania inwestorom rosnących zwrotów pieniężnych w dobrych i złych czasach.

Firma oferuje portfolio zaufanych marek, takich jak ręczniki papierowe Bounty, pasta do zębów Crest, maszynki do golenia Gillette i proszek do prania Tide. Są to produkty, które gospodarstwa domowe kupują regularnie, niezależnie od tego, jak radzi sobie gospodarka.

W kwietniu rada nadzorcza P&G ogłosiła 10% wzrost kwartalnej wypłaty, co oznacza 65. z rzędu roczną podwyżkę dywidendy dla firmy.

W dzisiejszych czasach naprawdę nie jest łatwo wybrać odpowiednie akcje do prawidłowo zdywersyfikowanego portfela. Wiele papierów wartościowych wydaje się być przecenionych, podczas gdy wiele innych spada bardzo szybko, a inwestor nie ma pojęcia, jak głęboko to sięgnie. Dlatego czasem najlepiej jest podpatrzeć, co robią najlepsi i zainspirować się.

Jakna przykład ten: Ile gotówki trzymać na koncie? Warren Buffett ma wspaniałą radę dla wszystkich inwestorów

Proszę zrobić własną analizę przed podjęciem decyzji o zakupie któregokolwiek z tych akcji. Berkshire oczywiście kupuje po odpowiednich cenach, więc nie jest idealnie ślepo podążać za samym tickerem, ale ważne jest, aby mieć własną strategię wejścia w transakcję.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet