S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Ta akcja ma ogromny potencjał, który wkrótce zostanie zrealizowany. W grę wchodzi nawet 350% wzrost - mówi doświadczony…

Jaczek Vodiczka
10. 10. 2022
6 min read

Dawno nie przyniosłem Wam ciekawego pick'a na akcje z dużym potencjałem. Dziś jednak zaradzę temu i przyjrzę się spółce, która ma potencjał do 350% wzrostu. Firma ma bardzo dobrą pozycję, aby zobaczyć, jak ta prognoza się urzeczywistnia, ponieważ przeszła przez szereg znaczących partnerstw, a jej produkty są uważane za kluczowe dla przyszłości Europy.

W dzisiejszym artykule skupimy się na baterii $FREY+17.3%.

Na czym polega działalność firmy?

Firma specjalizuje się w produkcji materiałów potrzebnych do wytwarzania ogniw akumulatorowych. Sprzedaje również baterie i ogniwa akumulatorowe na rynki obejmujące pojazdy elektryczne oraz systemy magazynowania energii dla przemysłu morskiego i lotniczego.

FREYR może zobaczyć ogromny wzrost, który w pewnym sensie już jest, ale analitycy twierdzą, że jest to dopiero początek długiej jazdy, gdzie Freyr ostatecznie skończy się znacznie wyżej.

Dlaczego spółka powinna nadal wykazywać silny wzrost?

Akcje $FREY+17.3% od momentu wejścia na giełdę (2021 r.) zyskały łącznie 73,75%.

Analitycy mówią jasno - wzrost będzie wynikał z tego, że producent baterii do pojazdów elektrycznych z powodzeniem buduje swoją bazę klientów i zakłady produkcyjne oraz korzysta z uchwalonych niedawno przepisów. Analityk Adam Jonas nazwał Freyr czołowym graczem w branży i podniósł swoją cenę docelową dla akcji do 26 dolarów za akcję. Jonas powiedział również, że jego byczy scenariusz wzywa do tego, aby akcje doszły do 60$ (+350%).

"Środowisko staje się dojrzałe, aby FREY stał się prawdziwym graczem w globalnej gospodarce akumulatorowej jeszcze w tej dekadzie" - powiedział Jonas.

Powiedział również, że Freyr jest jedną z niewielu notowanych na giełdzie firm zajmujących sięsystemami magazynowania energii, znanymi jako ESS, które mogą skorzystać z przejścia ustawy o zmniejszeniu inflacji ze względu na skupienie się na finansowaniu czystej energii. Akumulatory ESS są uważane za podstawowy element pojazdów elektrycznych, na które w ostatnich latach jest duży popyt, ponieważ korporacje i konsumenci rozważają ich wpływ na środowisko i dążą do obniżenia kosztów.

Na początku 2022 roku Freyr podpisał umowy z Powin, Honeywell i Nidec, których partnerstwo stanowi jeden z największych kontraktów na baterie ESS na świecie. Celem firmy jest rozbudowa zakładów i produkcja w pełni zautomatyzowana w ciągu najbliższych kilku lat.

Posunięcia te podniosły szacunki przychodów Morgan Stanley, zwiększając je o 400 mln USD do 1,1 mld USD w 2025 r. i 3 mld USD do 8,3 mld USD w 2030 r. Aby zrealizować cel 60 dolarów, firma będzie musiała do 2035 roku osiągnąć podaż na poziomie nawet 300 GWh, czyli jednostkę miary baterii. Firma będzie miała również złożoną roczną stopę wzrostu przychodów na poziomie 35% oraz 25% marżę na zysku wyjściowym przed odsetkami, podatkami, deprecjacją i amortyzacją. Cel zakłada również udział w przemyśle motoryzacyjnym na poziomie około 5% do 2035 roku. Natomiast przypadek bazowy zakłada 182 GWh do 2035 roku.

Freyr zawiera bardzo znaczące partnerstwa strategiczne

Freyr, twórca czystej produkcji ogniw akumulatorowych nowej generacji, poinformował, że zamknął (między innymi) strategiczne partnerstwo i inwestycję ogłoszoną pomiędzy partnerem FREYR'a - 24M Technologies a Volkswagen Group w celu produkcji baterii litowo-jonowych EV nowej generacji.

  • W ramach partnerstwa Volkswagen dokonuje strategicznej inwestycji w 24M. Oprócz inwestycji bezpośredniej Volkswagen utworzy spółkę zależną, która we współpracy z 24M będzie rozwijać technologię półstałych ogniw akumulatorowych do zastosowań motoryzacyjnych.
  • Rozwój ogniw akumulatorowych następnej generacji do pojazdów elektrycznych w oparciu o technologię 24M jest krytycznym elementem długoterminowej strategii $FREY+17.3% mającej na celu przyspieszenie przyjęcia niedrogich pojazdów elektrycznych.
  • Freyr ma na celu dostarczenie czystych rozwiązań bateryjnych na skalę przemysłową, aby zmniejszyć globalne emisje. Misją firmy Freyr, jest produkcja ogniw akumulatorowych, które przyspieszą dekarbonizację systemów energetycznych i transportowych na całym świecie. Firma może się już pochwalić fabryką w Norwegii, ale zapowiedziała także ruch w kierunku Finlandii i USA.

Inne ważne współprace

Firma ogłosiła niedawno, że rozszerzy istniejącą umowę odbioru z Nidec, zwiększając wolumen z 31 GWh do 38 GWh, a także, że umowa odbioru zostanie przekształcona w formalną wiążącą umowę sprzedaży.

  • Jest to ogromna wygrana dla Freyra, ponieważ całkowita wartość kontraktu wynosi 3 miliardy dolarów, a umowa ma obowiązywać od 2025 do 2030 roku z wykorzystaniem zakładu Giga Arctic.
  • Ponadto, jako część potwierdzenia wiążącej umowy sprzedaży, obie firmy ogłosiły utworzenie spółki joint venture, w której Nidec będzie miał udział większościowy.
  • Myślę, że to potwierdzenie wiążącej umowy sprzedaży i rozszerzenie zakresu umowy pokazuje silny popyt na baterie Freyr, zwłaszcza w branży ESS.

Giga Arctic (fabryka $FREY+17.3%) ma być najbardziej zrównoważoną i efektywną kapitałowo gigafabryką na świecie!

Dlaczego? To pierwsza gigafabryka Freyra o mocy 29 GWh w Norwegii - Na przewidywane łączne nakłady inwestycyjne w wysokości 1,7 mld USD Freyr zabezpieczył 1,6 mld USD wsparcia finansowego zarówno od rządu norweskiego, jak i innych agencji pożyczkowych. Można więc założyć, że obecne nakłady inwestycyjne w wysokości 61 mln USD są niższe niż w przypadku jakiejkolwiek innej gigafabryki w Ameryce Północnej i Europie.

  • W mojej ocenie może to być bardzo ciekawa okazja dla FREYR, jeśli będzie w stanie powielić tak wysoką efektywność kapitałową dla swoich kolejnych gigawormów.
  • W rzeczywistości Giga Arctic będzie dobrą pierwszą demonstracją dla Freyra, aby udowodnić swoje możliwości w zakresie rozwoju, wdrażania i skalowania fabryk na dużą skalę. Również fakt, że ta nowa Giga Arctic ma mieć pojemność 29 GWh, 3 razy więcej niż Freyr pierwotnie zapowiadał dla fabryk Giga 1 i 2, pokazuje silny popyt na baterie Freyr, ponieważ świat nadal boryka się z niedoborem niezbędnych baterii potrzebnych do przejścia na zieloną energię.

Wniosek

Firma na pewno wygląda ciekawie, szczególnie intrygują mnie obiecujące wyniki w tym roku, gdyż jest to stosunkowo młoda firma, która powoli przebija się do czołówki. Stopniowa ekspansja i nawiązywanie ciekawych partnerstw nie pozostawi akcji zimną w mojej opinii. Cel 350% może wydawać się naciągany, ale to dlatego, że firma ma być głównym elementem dla rynku w Europie. Do tego oferują produkty, które będą wspierane przez ustawę o ograniczeniu inflacji, a tych brakuje (przynajmniej do pełnego przejścia na mobilność elektryczną). Nawet jeśli byczy scenariusz się nie zmaterializuje, to i tak liczą na wzrost produkcji i skorzystanie z nowych partnerstw (+ niskokosztowa gigafabryka), co przy dzisiejszym kursie 15,29$ za akcję może jeszcze zrobić wielkie rzeczy.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi przejść przez dokładną analizę.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.