S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Doświadczony analityk wskazuje 3 akcje do kupienia, które przyniosą Ci sukces w 4Q 2022 r.

Jaczek Vodiczka
10. 10. 2022
6 min read

Wytrawny analityk przedstawił 3 akcje do kupienia, które będą świetnym wyborem na resztę 2022 roku, ale z łatwością znacznie wykraczającym poza ten horyzont. Selekcja może Cię zaskoczyć, ale są to spółki jakościowe, w których widzi znaczne zniżki i niedowartościowania sięgające nawet 30%, co jest już przyzwoitą zniżką i okazją inwestycyjną.

Dave Sekera

Kim jest Dave Sekera? Strateg, inwestor, były prezes zarządu i analityk z ponad 25-letnim doświadczeniem na rynkach papierów wartościowych. Mnie osobiście zaskoczyły jego 3 najlepsze akcje, gdyż są to zarówno akcje o wysokim potencjale, jak i o wyższym ryzyku. Każda z akcji w tej selekcji jest jego zdaniem znacząco niedowartościowana i oferuje przyzwoity potencjał do dalszych wzrostów, oczywiście podaje też powody, które doprowadziły go do tego przekonania.

Zimmer Biomet $ZBH+0.5%

Akcje $ZBH+0.5% od początku roku straciły -35,65%.

$ZBH+0.5% to spółka z sektora opieki zdrowotnej, która działa już od naprawdę długiego czasu, sięgającego 1927 roku.

Dave Sekera: Uważamy, że w branży medyczno-technicznej jest wiele atrakcyjnych opcji, ale widzimy też wiele niedocenianych możliwości. Tak więc, podczas gdy opieka zdrowotna jest jednym z tych sektorów, który jest znacznie bliżej wartości godziwej niż niektóre sektory cykliczne, myślę, że zdecydowanie widzę kilka niedowartościowanych akcji w przestrzeni technologicznej. Pierwszym z nich byłby na przykład Zimmer Biomet. Więc to jest akcja, która handluje z 36% dyskontem do naszej wartości godziwej. Jedną z rzeczy, która się tam dzieje, jest to, że podczas pandemii mieliście wielu pacjentów, którzy odkładali swoje problemy zdrowotne przez ostatnie kilka lat ze względu na kowidła, to powinno się zmienić w najbliższym czasie. Nasze przypuszczenia są takie, że zaległości w rozpatrywaniu roszczeń będą napędzać je wyżej w oparciu o te warunki + naturalny wzrost w branży.

 • Ponadto, szpitale są mniej zajęte leczeniem covidu i przyjmują o wiele więcej roszczeń za "wyborcze" procedury ortopedyczne, takie jak wymiany kolan i bioder. ZBH bezpośrednio korzysta z tych problemów.
 • ZBH może i jest obecnie w tyle za konkurencją, ale spowodował to covid i strach ludzi przed zabiegami, które obecnie znów startują.
 • ZBH jest liderem rynku w kategorii implantów biodrowych i kolanowych, posiadając podobno ponad 30% udziału w rynku na całym świecie.

Illumina $ILMN+0.6%

Akcje $ILMN+0.6% od początku roku straciły -42,92%.

Następny wybór jest nieco bardziej ryzykowny, ale Dave Sekera mówi, że $ILMN+0.6% ma kilka naprawdę dobrych, silnych, długoterminowych katalizatorów, które mogą ostatecznie oznaczać silny wzrost. Illumina, jego zdaniem, jest notowana z dyskontem około 35% do wartości godziwej. $ILMN+0.6% jest jedną z tych akcji, które zidentyfikował, a które jego zdaniem mogą mieć w przyszłości możliwości wykładniczego wzrostu. Tak więc konkretnie mają produkt w przestrzeni płynnej biopsji, gdzie oczekuje się, że wejdzie na rynek w ciągu najbliższych kilku lat. Podobno może on wykryć do 50 różnych typów raka, co może naprawdę zmienić grę w badaniach przesiewowych raka.

 • Covid-19 wykoleił postępy Illuminy w 2020 r., ale 2021 r. wygenerował więcej niż oczekiwano, a wzrost przychodów w roku fiskalnym 2021 ma wynieść 36%, napędzany wypełnieniem zaległości, łatwą konkurencją, odnowionymi inicjatywami sekwencjonowania genomów i zwiększonym popytem na badania nowotworów.
 • Przychody w czwartym kwartale wzrosły o 26% rok do roku, przy czym przychody z instrumentów do sekwencjonowania wzrosły o 29%. Non-GAAP EPS, choć spadł o 59,09% w porównaniu do analogicznego okresu 2020 roku, przekroczył konsensus analityków o 26 centów.
 • Jako ciekawostkę można podać, że struktura kapitałowa Illuminy składa się z 96,1% kapitału własnego, 0,1% zadłużenia krótkoterminowego i 3,8% zadłużenia długoterminowego, a firma jest w stanie pokryć swoje zobowiązania krótkoterminowe.
 • Jako lider w branży sekwencjonowania genomów, Illumina pokazała światu duży potencjał w tej dziedzinie i niepewność wprowadzania nowych technologii na rynek. Wartość rynku adresowalnego szacuje się na 20 mld dolarów, a firma ledwie zarysowała powierzchnię. Z drugiej strony, głównym ryzykiem dla spółki będą nadchodzące wyzwania antymonopolowe i rosnąca konkurencja, zwłaszcza w onkologii.

Zoetis $ZTS-0.5%

Akcje $ZTS-0.5% straciły w tym roku -35,72%.

Zoetis opracowuje, produkuje i dystrybuuje produkty do pielęgnacji zwierząt, co obejmuje również różne leki, szczepionki i diagnostykę. Od czasu wydzielenia z firmy Pfizer w 2013 roku, Zoetis znacznie się rozwinął i stał się liderem w branży opieki zdrowotnej nad zwierzętami.

Dave Sekera: I na koniec kolejna spółka z sektora ochrony zdrowia, czyli Zoetis. Zoetis, moim zdaniem, jest właściwie liderem w dziedzinie innowacyjnych terapii dla zwierząt domowych. Ta akcja jest notowana z 20% dyskontem do naszej wartości godziwej.

Wizja jest tutaj prosta - Analityk i jego zespół widzą potencjał w tym sektorze, ponieważ udowodniono, że natura ludzka i opieka nad zwierzętami domowymi zmieniła się (pozytywnie) na przestrzeni lat, co przyczyniło się i nadal będzie się przyczyniać do ich wydatków na zwierzęta domowe oraz ich opiekę i zdrowie. To właściwie obszar, w którym widzą szansę na długoterminowy wzrost.

 • Według badań, rynek opieki zdrowotnej nad zwierzętami domowymi w Ameryce Północnej ma rosnąć w tempie 10,2% rocznie. Zoetis, jako lider na wielu stanowiskach, będzie wyraźnie przewodził i korzystał z tego wzrostu.
 • Ich przychody w ciągu ostatnich 5 lat rosły o 10% rocznie, a marża EBIT wzrosła z 24% w 2013 roku do 36% w 2022 roku.
 • W ciągu ostatnich 5 lat dywidenda rosła w tempie 21% rocznie. Ponadto regularnie skupują akcje, gdzie spodziewają się, że w przewidywalnej przyszłości będą nadal nagradzać akcjonariuszy.
 • Świetną wiadomością jest również zdywersyfikowany portfel przychodów, gdzie dwoma najlepszymi produktami Zoetis w 2021 roku były APOQUEL i Simparica Trio, z których każdy miał około 10% przychodów grupy. Pozostałe jej przychody są zdywersyfikowane, przy czym pozostałe trzy produkty stanowią tylko 13% całkowitych przychodów grupy, a pozostałe pięć produktów tylko 14%. Co ciekawe, firma jest na dobrej drodze do zatwierdzenia dodatkowych produktów, które odnoszą pierwsze sukcesy w przestrzeni szczepień dla zwierząt.

Wniosek

Osobiście uważam wszystkie 3 akcje za interesujące, jednak najbardziej myślałbym o Zoetisie, ponieważ uważam go za atrakcyjny pod względem liczb finansowych, produktu, konkurencyjności, innowacyjności, płaci dywidendę, robi skup akcji i jest jednym z liderów rynku. Zgadzam się z punktem analityka Sekery i widzę to w ten sam sposób - Ludzie zmieniają swoje podejście i stale wydają na opiekę i zdrowie swoich zwierząt domowych na znacznie większą skalę niż kiedyś. Nie zwalniam Illuminy i Zimmera, potencjał jest duży, ale to samo można powiedzieć o ryzyku i sporej konkurencji za ich plecami.

 • Jak wam się podobają te firmy?

Należy pamiętać, że nie jest to działalność polegająca na doradztwie finansowym. Każda inwestycja musi przejść przez dokładną analizę.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.