S&P 500 ^GSPC 5,267.84 -0.74%
Nvidia NVDA $1,037.99 +9.32%
Tesla TSLA $173.74 -3.54%
Apple AAPL $186.88 -2.11%
Alphabet GOOG $175.06 -1.65%
Amazon AMZN $181.05 -1.14%
Microsoft MSFT $427.00 -0.82%
Meta META $465.78 -0.43%

Jednoduchá myšlenka předpovídá, že příští krypto bullrun a FOMO budou naprosto šílené a obrovské

Dominik Petrnoušek
11. 10. 2022
5 min read

Ještě nedávno byly kryptoměny spíše okrajovým tématem. Poslední dobou se ale stávají běžnou součástí světa a investic. A právě to je věc, která téměř zaručuje, že příští bullrun bude něco, co jsme ještě nikdy nezažili.

Kryptoměny se těší čím dál většímu zájmu

Nyní zažíváme něco, čemu se říká "krypto zima". Cena klesla, graf se pohybuje víceméně doprava, zájem retailu opadl, svět řeší větší problémy, než cenu "čísel v počítači".

Jenže tímto se už žádný zkušený kryptoinvestor nenechá napálit. Ne znovu. Tento cyklus se totiž opakuje již poněkolikáté - a vypadá asi takto:

Cena kryptoměn (a primárně tedy $BTCUSD-2.0%, jehož pohyb je většinou rozhodující) začne růst. Nikdo ale stále nevěří, že to není jen výstřel do tmy. Cena ale roste dál. Retail investoři se začínají zajímat o investice, čímž pumpují cenu ještě výš. Stále je zde ale velká část lidí, kteří nevěří, že nejde o bublinu... která už přeci tolikrát praskla. Cena však začíná trhat rekordy a FOMO je na úplném maximu. Každý se vás ptá, jestli tedy nemá investovat, když to teď tak roste. 

Jenže tyto otázky přicházejí zpravidla přesně kolem ATH. Další částí cyklu je propad na nižší úrovně (které jsou ale i tak stále výrazně vyšší, než předchozí dno). Všichni opět začínají tvrdit, že bylo od začátku jasné, že bublina praskne. Zpravidla ti samí, kteří se vás na ATH ptali na nákup 😏😁

Pak přijde část, ve které jsme nyní. Je tak nějak ticho po pěšině, zájem retailu je na bodu mrazu a nadšenci čekají opět na onen zážeh. Samozřejmě cyklus ovlivňuje neuvěřitelné množství faktorů. Pochopitelně jedním z hlavních bude aktuálně samotná celková ekonomická a politická situace ve světě. 

Jenže je zde důležitý jeden faktor - každým cyklem se nabaluje nová masa retailu, do jejíhož povědomí se kryptoměny dostaly. Ať už zprávami typu "Bitcoin atakuje nové maximum na 70 000$" nebo naopak klasické "Konec představení, Bitcoin ztratil XY % za den".

A právě toto nové publikum se zdá být před dalším bullrunem výrazně větší, než kdykoliv předtím.

Předchozí kryptoměnové bullruny měly stále relativně malé publikum, které věnovalo pozornost jejich úspěchům i neúspěchům. Zbytek to  tak nějak nezajímalo. Obecně v adopci kryptoměn vedla poměrně úzká skupina lidí - mladší a tedy ochotnější přijímat nové technologie.

Při růstu v roce 2021 však krypto vletělo do mainstreamu. Přímo do záře reflektorů. Do hry začali konečně vstupovat i institucionální investoři z některých nejvýznamnějších světových společností. Zprávy, které jsme četli každý den. Tesla, světové banky, fondy... Jen je aktuálně obecně doba pesimismu a prostě se čeká, co bude dál. Rozhodně těžko očekávat, že by špičkoví manageři změnili názor během roku.

Graf, který aktuálně potěší každého, který "od začátku věděl, že to je bublina" :)

Také jsme během posledního bull runu byli svědky exploze inovací v této oblasti a nyní je snadnější než kdykoli předtím kryptoměny nakoupit. A hlavně se o ně začali zajímat opravdu i lidé, u kterých byste to nečekali. Síla médií byla v tomto směru opravdu překvapivá.

Chci tím říct, že publikum pro krypto a množství lidí, kteří si nyní uvědomují jeho potenciál, je větší než kdy jindy. V minulosti to byl specifický typ člověka, který investoval do krypto. Teď už to není jen otázka "bledých, vyzáblých kluků".

Kdy ale další bullrun dorazí je s velkým otazníkem. Ekonomický stav světa není v současné době příliš růžový.

https://www.youtube.com/watch?v=DGTeCkWIjM0

Co myslíte vy? Bude příští bullrun ještě šílenější, než ty předchozí? A pokud ano, bude z důvodu, který jsem popsal výše?

Pokud vás baví moje články a příspěvky, tak neváhejte hodit follow. Díky! 🔥

Disclaimer: V žádném případě se nejedná o investiční doporučení. Jde čistě o můj souhrn a analýzu na základě dat z internetu a několika dalších analýz. Investice na finančních trzích jsou rizikové a každý by měl investovat na základě svého rozhodnutí. Jsem pouze amatér dělící se o své názory.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.