S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

3 arystokratów dywidendowych z portfela Warrena Buffetta, których możesz teraz kupić z dyskontem

Jaczek Vodiczka
12. 10. 2022
4 min read

Rynki akcji, pod presją jastrzębiego Fedu, znacząco spadły we wrześniu, oferując szereg okazji. A gdzie indziej można uzyskać wskazówki dotyczące akcji wysokiej jakości, które mogą przynieść zyski w ciągu kilku lat, niż od prezesa Berkshire Hathaway i legendarnego inwestora Warrena Buffetta. Oto 3 tytuły dywidendowe z jego portfela, które teraz sprzedają się taniej.

Warren Buffett

Chevron: Jeden z ulubieńców Buffetta w ostatnich miesiącach

Buffett wyraźnie lubi Chevron $CVX+1.0%. Berkshire w tym roku znacznie zwiększyło swój udział w gigancie naftowo-gazowym. Pozycja Warrena Buffetta w Chevronie jest obecnie warta 24,5 mld dolarów. To 8,17% całego ich portfela akcji (3. największy udział).

Pięcioletni wykres cen akcji CVX

Te agresywne zakupy znaczących udziałów w głównych spółkach naftowych i gazowych wskazują na pogląd Buffetta na ten sektor i mają sens, biorąc pod uwagę słabe nastroje i pozycjonowanie na tym rynku byka w ropie.

Buffett nie jest znany z cyklicznych inwestycji. Z biegiem czasu wielokrotnie stwierdzał, że preferuje inwestycje, które mają stabilne, przewidywalne i rosnące przepływy pieniężne - przeciwieństwo szczytów i minimów inwestycji cyklicznych. Mimo to, Buffett posiadał akcje spółek naftowych i gazowych i dobrze sobie radził - zwłaszcza w okresach inflacji, takich jak obecny.

Chevron jest arystokratą dywidendowym, który ma ponad 35-letnią historię corocznych podwyżek dywidendy. To niesamowity wynik, biorąc pod uwagę wzloty i upadki, jakich doświadczył sektor energetyczny w tym czasie. Oczywiste jest, że spółka powinna zwracać wartość inwestorom poprzez rosnącą dywidendę. Obecna stopa dywidendy wynosi około 3,95%.

Bank of America: W środowisku rosnących stóp

Warren Buffett i jego firma Berkshire Hathaway $BRK-B+0.9% od czasu pandemii mają skomplikowane relacje z akcjami banków. Sprzedali oni wiele swoich udziałów w bankach na początku pandemii, ponieważ obawiali się o swoje ogólne zaangażowanie w ten sektor. W pierwszym kwartale 2022 roku Buffett i Berkshire zaczęli ponownie kupować akcje banków. Jedna z akcji bankowych była jednak przez cały czas stabilna w portfelu Berkshire: Bank of America $BAC+0.2%.

Pięcioletni wykres cenowy akcji BAC

Pozycja Warrena Buffetta w Bank of America jest obecnie warta 31,4 mld dolarów. To 10,47% całego ich portfela akcji (2. największy pakiet). Inwestor posiada 12,75% akcji Bank Of America. Pierwszy handel Bank Of America przeprowadził w II kwartale 2007 r.

To prawda, że perspektywy gospodarcze stają się coraz trudniejsze i że poważna recesja w najbliższej przyszłości wydaje się coraz bardziej nieunikniona. Jak wszystkie banki, Bank of America widział, że jego biznes bankowości inwestycyjnej ucierpiał z powodu braku pierwszych ofert publicznych akcji i innych emisji. Branża bankowości hipotecznej również ucierpiała z powodu rosnących stóp, a poważna recesja mogłaby ograniczyć wzrost kredytów i wydatki konsumentów. Chociaż środowisko biznesowe jest coraz trudniejsze, banki nie doświadczyły tego samego środowiska rosnących stóp, co przed Wielką Recesją . Dlatego błędem jest oczekiwanie, że Bank of America mocno zakończy rok.

Stopa dywidendy Bank of America przy obecnej cenie akcji wynoszącej 32,38 USD wynosi około 2,83%.

Air Products & Chemicals: podążanie za niepowstrzymanym trendem

Buffett prawdopodobnie nigdy publicznie nie wyraził zainteresowania kupnem akcji Air Products & Chemicals $APD+2.2%. Jednak już teraz posiada on pozycję w tym dostawcy gazów przemysłowych, dzięki niewielkiemu udziałowi wynoszącemu zaledwie 482 akcje.

Pięcioletni wykres cen akcji APD

Od momentu założenia w 1940 roku, Air Products stała się jednym z wiodących na świecie dostawców gazów przemysłowych, prowadząc działalność w 50 krajach i zatrudniając 19 000 pracowników. Firma jest największym dostawcą wodoru i helu na świecie. Posiada unikalne portfolio, które obsługuje klientów z wielu branż, w tym chemicznej, energetycznej, medycznej, metalowej i elektronicznej.

Air Products ma obecnie dividend yield na poziomie 2,78 proc. Od 2014 roku jego wypłata dywidendy rosła średnio o 10 proc. rocznie, a za tą imponującą historią dywidendową stoi silny biznes.

DISCLAIMER: Wszystkie informacje zawarte w niniejszym dokumencie mają charakter wyłącznie informacyjny i w żaden sposób nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej. Zawsze należy przeprowadzić własną analizę.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.